Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 7 paź 2014, o 19:27 
Offline
1000p
1000p
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 paź 2013, o 19:41
Posty: 1062
Cudowne uzdrowienie

Obecnie mały Mateusz (8 lat) radośnie biega wśród braci w habitach, nie zwracając uwagi na spojrzenia i serdeczne wezwania o. Gerarda Di Flumeri. Chłopiec został ?cudownie uzdrowiony? przez Ojca Pio ? jest zatem przykładem oraz potwierdzeniem świętości, zakończonego i zatwierdzonego w ostatnim czasie procesu diecezjalnego, który jest ostatnim etapem przed rozpoczęciem procesu kanonizacyjnego oczekiwanego przez miliony wiernych.

Przed dziewięcioma miesiącami ostre zapalenie opon mózgowych doprowadziło go niemal do utraty życia. Lekarze z Domu Ulgi w Cierpieniu w San Giovanni Rotondo dawali mu bardzo mało nadziei. Mateusz stał się niejako symbolem głębokiego smutku, w jego intencji dziesiątki lekarzy, pielęgniarek i pielęgniarzy gromadziło się na modlitwie ? opowiada świadek tamtych dni, Carmine Stallone, ordynator oddziału neurologicznego.

Jednak pięć miesięcy później, po bezlitosnych cierpieniach i nieustannym podawaniu kortyzonu w niemalże ?końskich? dawkach, którym łagodzono cierpienie, ale go nie leczono, dokonało się uzdrowienie.

Nikt nie potrafi wyjaśnić, co dokonało się podczas tamtych dni, nawet ojciec ? lekarz w Domu Ulgi w Cierpieniu, który dzisiaj prosi o zrozumienie zachowywanego milczenia ? tylko wzdycha: ? Cóż można powiedzieć więcej, proces jest jeszcze w toku.

Sprawa kanonizacji Ojca Pio już została przeniesiona do Rzymu. Ojciec Gerardo Di Flumeri, Wicepostulator Sprawy Kanonizacyjnej Ojca Pio, 23 października 2000 roku zawiózł do siedziby Kongregacji do Spraw Kanonizacyjnych, mieszczącej się przy placu Piusa XII, dwie opasłe teczki z dokumentacją lekarską i zeznaniami świadków, które zostały zalakowane podczas nieformalnej ceremonii 17 października w jednej z sal Kurii w Manfredonii.

Abp Vincenzo D?Addario i kurialny notariusz złożyli podpisy na dokumentach, które następnie umieszczono w zalakowanych kopertach. W ten sposób zamknięto kolejny etap procesu. [...] Teraz pozostaje już tylko czekać na orzeczenie Stolicy Apostolskiej.

? Proces na szczeblu diecezjalnym został rozpoczęty 12 czerwca 2000 roku ? mówi o. Di Flumeri ? i mogliśmy go zakończyć wcześniej, gdyby nie wakacyjna przerwa. Dziękuję członkom Trybunału Kościelnego, pozostającym czasami aż do godziny 23.00. Wysłuchaliśmy dziesiątki świadków, między innymi lekarzy zajmujących się leczeniem Mateusza, którzy musieli wykazać, że kuracja, jakiej poddawany był chłopiec, nie była wystarczająca do zapewnienia mu powrotu do zdrowia. Ostateczny osąd nie leży w kompetencji tego Trybunału, ale do Konferencji ? dodaje abp D?Addario ? mamy jednak nadzieję, że wszystko zostanie postanowione tak, jak jest zapisane w Bożych planach.Massimo Levantaci
?La Gazzetta del Mezzogiorno?, 18 X 2000
Tłumaczenie: Czesław Sułkowski

źródło: http://glosojcapio.pl/index.php?option= ... Itemid=143


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!