Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 7 paź 2014, o 19:15 
Offline
1000p
1000p
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 paź 2013, o 19:41
Posty: 1061
Miejsca Ojca Pio
San Giovanni Rotondo


Niewielka miejscowość położona w południowych Włoszech, na półwyspie Gargano. Zasłynęła tym, że przez ponad 50 lat żył i działał w niej stygmatyk i mistyk ? Ojciec Pio.

Jeszcze za jego życia miasteczko stało się tętniącym życiem centrum pielgrzymkowym, a po śmierci Ojca Pio (w 1968 roku) zainteresowanie pielgrzymów wcale nie zmalało. Dziś rocznie odwiedza je ok. 7 milionów osób, co stawia to sanktuarium w rzędzie najliczniej odwiedzanych miejsc kultu na świecie.

W konwencie kapucynów znajduje się grób Ojca Pio, udostępniona do zwiedzania jego cela zakonna oraz ekspozycja wielu pamiątek po nim. W miasteczku powstała nowoczesna klinika ? Dom Ulgi w Cierpieniu ? założona przez Stygmatyka, która przyjmuje ponad 60 tys. pacjentów i dysponuje 1300 łóżek. Przy klasztorze działa też Tele Radio Padre Pio, wydawnictwo publikujące książki dotyczące życia Ojca Pio oraz poświęcony mu miesięcznik ?Voce di Padre Pio?. W 2004 roku bracia kapucyni otwarli także nowy kościół pw. Świętego Ojca Pio, który może pomieścić 10 tys. pielgrzymów.Pietrelcina
Miejsce narodzin i młodości Ojca Pio. Nie ma w nim tandetnych sklepików, krzykliwych tłumów i egzaltowanych pątników. Pielgrzymi odwiedzający Pietrelcinę urzeczeni są panującym tam spokojem, ciszą, prostotą toczącego się na podwórkach i w bramach codziennego życia, atmosferą życzliwości i ciepłem mieszkańców. Życie w tym miasteczku biegnie bowiem znacznie wolniej niż w innych miejscowościach południowych Włoch.

Do najczęściej odwiedzanych zabytków należą oczywiście miejsca związane z Ojcem Pio: jego dom rodzinny, wieżyczka (torretta) i kościoły: Świętej Anny (w którym Ojciec Pio został ochrzczony) i parafialny Matki Bożej Anielskiej oraz kompleks kapucyńskich zabudowań klasztornych z kościołem, muzeum i domem pielgrzyma. Na uwagę zasługuje również znajdujący się około pół godziny drogi od domu rodzinnego Ojca Pio płaskowyż zwany Piana Romana.Konwenty
Konwenty, w których przebywał Ojciec Pio, łączy wiele wspólnych cech (najoczywistsza z nich to po prostu ich kapucyński charakter). Wydaje się jednak, że najpoważniej oddziałuje w nich prostota życia skierowanego ku Bogu. Mówi o niej zarówno wystrój świątyń, sposób zaznaczania obecności Ojca Pio, jak i ludzie, których można tam spotkać. Pielgrzymka do tych miejsc wpływa na emocje, wolę i siły duchowe, kierując energię na to, co w życiu naprawdę istotne.


źródło: http://glosojcapio.pl/index.php?option= ... &Itemid=79


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!