Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 27 lis 2014, o 17:37 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6436
ObrazekPOMOC MARYI NA TRUDNE CZASY
Matka Boża zawsze podaje nam swą
pomocną dłoń. W trudnych chwilach
Jej Cudowny Medalik pomógł wielu
osobom. Chorzy i tracący wiarę zyskali
nadzieję i szansę na uzdrowienie.
Znamy liczne świadectwa osób,
które nosząc Medalik, doznały cudu.


MATKA BOŻA PROSIŁA, ABY WSZYSCY GO NOSILI

27 listopada 1830 roku siostrze Katarzynie Labouré ukazała się Najświętsza Maryja Panna i poleciła jej rozpowszechnić ten Medalik wśród ludzi, powiedziała: Postaraj się o wybicie medalika według tego wzoru. Wszyscy, którzy będą go nosili, dostąpią wielkich łask, szczególniej jeśli będą go nosili na szyi.

NAJSŁYNNIEJSZY MEDALIK ŚWIATA
Cudowny Medalik noszą miliony osób na całym świecie. Wielu z nich otrzymało łaski obiecane przez Matkę Bożą. To nie przypadek, że właśnie ten medalik jest tak niezwykle ceniony. To przecież dar od Maryi.


OPIS CUDOWNEGO MEDALIKA

Matka Boża dokładnie opisała jak ma wyglądać Jej Medalik.


Obrazek

AWERS:

Najświętsza Maryja Panna stoi na kuli ziemskiej, swą stopą miażdży węża ? szatana.
Z Jej rąk wychodzą świetliste promienie, symbolizujące łaski, które otrzymują wszyscy, proszący z ufnością.
W otoku medalika, widnieje tekst modlitwy: "O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się
do Ciebie uciekamy".
REWERS:

Duże "M", nad którym góruje krzyż Pański symbolizuje uczestnictwo Matki Bożej w męce Jezusa.
Wokół znajduje się dwanaście gwiazd tworzących koronę Niepokalanej Maryi Dziewicy.
Najświętszemu Sercu Jezusowemu, otoczonemu koroną cierniową towarzyszy Serce Maryi przebite mieczem,
jest to symbol Jej bólu.
źródło: http://www.cudownymedalik.pl/

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 27 lis 2014, o 17:41 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6436
Cudowny Medalik objawiony Świętej Katarzynie Laboure


Cudowny Medalik objawiony
Świętej Katarzynie Laboure


Obrazek


Matka Boska objawia się w Paryżu (w 1830 r.)


Święto: 28 listopada; poprzednio 31 grudnia

Zoe Laboure urodziła się jako dziewiąte z jedenastu dzieci, w dniu 2-eg maja 1806 r., w wiejskiej rodzinie, i od wczesnego dzieciństwa czuła, że jest powołana do życia religijnego. Wkrótce po przyłączeniu się do Sióstr Miłosierdzia w wieku 24 lat, Katarzyna Laboure zmienia nadane jej imię Zoe na imię pod którym jest obecnie znana: "Katarzyna Laboure". Ona nie była długo w paryskim zakonie, kiedy pojawiły się pierwsze wizje Matki Boskiej w kaplicy. Fakt, że Katarzyna Laboure kładła swoje ręce na sukni Matki Boskiej, nie czyniło jej świętą. Ona osobiście nie pracowała na cuda, nie zajmowała się również heroicznie dobroczynnością jak to robili inni wielcy święci. Katarzyna Laboure nie była materialnie biedna tak jak były biedne dzieci z Fatimy i Bernadeta.... Ona pochodziła z wyższej grupy klasy średniej. Ona wychowywała się wśród łąk i winnic Burgundii, we Francji. Jej ojciec był wykształconym człowiekiem i wspaniałym rolnikiem, żyjącym we wsi Fain-les-Moutiers niedaleko Dijon.

Pierwsze objawienie Matki Boskiej: 19-ego lipca 1830 r., w Kaplicy przy ul. Rue du Bac 140, w Paryżu

To była 11.30; Siostra Katarzyna Laboure (miała wtedy 24 lata) obudziła się i słyszała jak ktoś woła ją po imieniu 3 razy. Ona otwiera zasłony swojej celi i widzi jej Anioła Stróża w postaci pięcioletniego dziecka. On mówi: "chodź za mną do kaplicy, gdzie Matka Boska czeka na ciebie". Katarzyna Laboure pośpiesznie się ubiera i idzie za Nim do kaplicy. Kaplica jest oświetlona jak dla nocnej Mszy, ale ona nie widzi Matki Boskiej. Ona klęka i modli się.

Po pól godziny jej Anioł Stróż mówi: "oto jest Matka Boska". Katarzyna Laboure słyszy szelest podobny do jedwabiu i z lewej strony obrazu Świętego Józefa, ona widzi jak Matka Boska schodzi i siada na krześle Księdza. Siostra Katarzyna szybko klęka przed Matką Boską, kładzie ręce z ufnością na kolanach Bożej Rodzicielki. To jest początek dwóch długich rozmów.

Matka Boska mówi Siostrze Katarzynie, że Bóg zlecił jej misję. Z tego powodu ona doświadczy wielu trudności. Matka Boska już mówi o złych czasach, które nadchodzą. Cały świat będzie pogrążony w chaosie poprzez różnego rodzaju zajścia. Krzyż będzie traktowany z pogardą; On będzie rzucony na ziemię. Bok naszego Pana będzie przebity ponownie. Matka Boska mówi to z bardzo wielką boleścią, rysującą się na Jej twarzy. Zachęcająco jednak dodaje:"ALE PRZYJDŹ DO STÓP OŁTARZA I TUTAJ ŁASKI BĘDĄ UDZIELANE WSZYSTKIM, KTÓRZY
POPROSZĄ Z UFNOŚCIĄ I ŻARLIWOŚCIĄ. ŁASKI BĘDĄ DANE BOGATYM I BIEDNYM"


Drugie objawienie Matki Boskiej: 27-ego listopada 1830 r., w Kaplicy przy ul. Rue du Bac 140, w Paryżu

To była 5.30, i Siostry zebrały się w kaplicy na godzinną Medytację. Nagle, Katarzyna Laboure słyszy, z jej prawej strony, ten sam szelest jak przedtem; to jest Matka Boska. Ona zatrzymuje się blisko obrazu Święta Józefa. To całe objawienie jest pełne scen i znaków językowych. Matka Boska "stojąc w przestrzeni", ubrana w szacie niebiańsko czerwonej, promieniejąca światłem, trzymająca w Swoich rękach złoty glob nakryty krzyżem. Matka Boska ofiaruje to Bogu, z Jej oczami patrzącymi błagalnie w kierunku Raju, jakby błagała o miłosierdzie. Jej palce wydają się mieć dzwonki z iskrzącymi się klejnotami, wysyłające promienie światła we wszystkich kierunkach. Mały glob z krzyżem znika i Maryja Najświętsza dosięga połowy globu, który jest umieszczony pod Jej stopami. Teraz iskrzące się promienie rozciągają się na cały świat, ale z większą intensywnością znajdują się w jednym miejscu. W tym samym czasie Najświętsza Maryja daje zrozumieć Katarzynie, że ten glob reprezentuje cały świat i że miejscem z większa intensywnością promieniowania jest Francja. Promienie światła są symbolami łask, które będą udzielane tym, którzy o nie poproszą. Potem owalna otoczka wokół sceny z następującymi słowami napisanymi złotymi literami na brzegu:

O Maryjo, bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy

Matka Boska dała jej następujące polecenie: "Każ ten medalik wybić według tego modelu. Wszyscy, którzy będą go nosili, otrzymają Łaski w obfitości, szczególnie jeśli będą nosić ten medalik na szyi i z ufnością będą odmawiać tę modlitwę, oni otrzymają szczególna opiekę Matki Boskiej i liczne łaski". Potem cała scena się obraca i Katarzyna Laboure może zobaczyć drugą stronę medalika: w centrum jest litera M, z której Krzyż podnosi się w górę z Jego podstawą - belką poprzeczną, przechodzącą przez literę M i poniżej są dwa Serca: Jezusa i Maryi Najświętszej, jedno ukoronowane cierniami, drugie przebite mieczem boleści. Całość jest otoczona koroną złożoną z 12 gwiazd, przypominających wizję Świętego Jana w dwunastym rozdziale Apokalipsy lub Księgi Objawień. Katarzyna Laboure słyszy: "litera M z Krzyżem i dwa Serca mówią wystarczająco dużo".

Podczas następnego roku objawienia zdarzyły się pięć razy i za każdym razem było to samo polecenie: "Każ wybić medalik według tego modelu i wszyscy, którzy będą go nosić otrzymają łaski, szczególnie jeśli będą go nosić na szyi". Siostra Katarzyna zniosła wiele upokorzeń, ale wytrwała. To zajęło dwa lata zanim jej spowiednik, Ojciec Aladel, Vicentian, kazał wybić medalik. Oryginalna nazwa medalika jest: Medalik Najświętszej Maryi Panny Niepokalanego Poczęcia. Już po 7-iu latach nazwa medalika została zmieniona na: ?Cudowny Medalik?. Jako, że wiele modlitw było wysłuchanych, nastąpiło wiele nawróceń i uzdrowień, około 10 milionów medalików było sprzedanych w ciągu pierwszych 5-iu lat. Krótka modlitwa: "O Maryjo, bez grzechu poczęta módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy", była od tego czasu odmawiana niezliczoną ilość razy przez wiernych, więc całe Chrześcijaństwo zapoznało się z ?Niepokalanym Poczęciem? Matki Boskiej. To Papież Pius IX uczynił ją zasadą wiary. To było przyjęte z wielką radością przez cały Kościół. Cztery lata później Maryja Najświętsza przyszła, aby potwierdzić, mówiąc do Bernadety w Lourdes:


Ja jestem Niepokalanym Poczęciem

Katarzyna Laboure zmarła 31-ego grudnia 1876 r. Kiedy jej ciało zostało ekshumowane 56 lat później, ono było bez skazy. Jej oczy były tak niebieskie jak w dniu, w którym zmarła.
W dniu 28-ego maja 1933 r., ona została beatyfikowana przez Papieża Piusa XI. Na tej uroczystości było 50,000 osób, w tym 8,000 dzieci Maryi Najświętszej, ubranych w białe welony i mających na sobie Cudowny Medalik. W dniu 27-ego lipca 1947 r., Katarzyna Laboure została kanonizowana przez Papieża Piusa XII. Na tej uroczystości ponownie wielu wierzących było obecnych, włączając w to ponad 10,000 dzieci Maryi Najświętszej, ubranych w białe welony.


Ciało (relikwie) Katarzyny Laboure http://www.marypages.com/Paris1830Polish.htmWiele uzdrowień, włączając w to osoby dla, których nie było już żadnej nadziei, było przypisywanych "Cudownemu Medalikowi". W samym tylko amerykańskim mieście: Filadelfia, w latach 1930 - 1950, ponad 750,000 łask było otrzymanych i zarejestrowanych. Katarzyna Laboure nadal spoczywa w tym stanie, po prawej stronie ołtarza w kaplicy Rue du Bac 140, w Paryżu i ona nadal wygląda jakby zmarła dopiero wczoraj!"Te objawienia Matki Bożej i Cudowny Medalik, którego wzór otrzymała Katarzyna Laboure podczas objawień są w pełni zaaprobowane przez Papieża: w 1836 r."

Modlitwa Świętej Katarzyny Laboure

Ilekroć idę do kaplicy, staję przed naszym dobrym Panem, i mówię do Niego "Panie, ja tutaj jestem.
Powiedz mi co Ty chciałbyś, abym ja zrobiła."

Jeśli On daje mi jakieś zadanie, ja jestem zadowolona i dziękuję Jemu.

Jeśli On nic mi nie daje, ja również dziękuję Jemu
jako, że ja nie zasługuję, aby otrzymać więcej niż to, co otrzymałam.

I potem ja mówię Bogu wszystko, co jest w moim sercu.
Ja mówię Jemu o moich cierpieniach i moich radościach,
i potem ja słucham.

Jeśli ty słuchasz, Bóg będzie mówił także do ciebie,
ty musisz zarówno mówić do dobrego Boga jak i słuchać co On mówi.

Bóg zawsze mówi do ciebie, kiedy ty zwracasz się do Niego szczerze i prosto.
Amen


W 1842 r. Matka Boska objawiła się jeszcze raz,
W Rzymie panu Ratisbonne i przypominała swoim
wyglądem postać z Cudownego Medalika


źródło:

http://www.marypages.com/Paris1830Polish.htm

więcej o św Katarzynie Laboure - viewtopic.php?f=79&t=48441

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 27 lis 2014, o 17:41 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6436
Warto przeczytać aby nie mieć więcej obaw przed noszeniem cudownego medalika w obecnej formie z gwiazdkami. Wyjaśnienie szerokie -

http://www.maryjni.pl/cudowny-medalik-a ... onskie,664

Św. Maksymilian Kolbe używał takich medalików, jakie do dziś są produkowane i rozpowszechniane przez Niepokalanów.
Zobaczmy zdjęcie z archiwum Niepokalanowa - http://www.maryjni.pl/galeria_foto,cudowny-medalik,82 .

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 27 lis 2014, o 17:41 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6436
Cudowny Medalik
27 listopada 1830 roku siostrze Katarzynie Labouré ukazała się Najświętsza Maryja Panna.


Dużo ludzi nosi, posiada, kiedyś miało styczność z Cudownym Medalikiem,
Dzisiaj 27 listopada Święto, więc warto się pomodlić.

Tutaj informacje dotyczące Cudownego Medalika do poczytania: http://www.cudownymedalik.pl/
Tutaj Litania do NMP Niepokalanej Cudownego Medalika: http://www.apostolat.pl/?page=cms&gid=18

Polecam rozpowszechniać, rozdawać poświęcone Medaliki, kto ma możliwość być na Mszy Św. i przyjąć Komunię Św. , wspomnieć i dziękować Maryi w ten dzień choćby krótka modlitwą
MATKA BOŻA PROSIŁA,
ABY WSZYSCY GO NOSILI

27 listopada 1830 roku siostrze Katarzynie Labouré ukazała się Najświętsza Maryja Panna i poleciła jej rozpowszechnić ten Medalik wśród ludzi, powiedziała: Postaraj się o wybicie medalika według tego wzoru. Wszyscy, którzy będą go nosili, dostąpią wielkich łask, szczególniej jeśli będą go nosili na szyi.

NAJSŁYNNIEJSZY MEDALIK ŚWIATA
Cudowny Medalik noszą miliony osób na całym świecie. Wielu z nich otrzymało łaski obiecane przez Matkę Bożą.
To nie przypadek, że właśnie ten medalik jest tak niezwykle ceniony. To przecież dar od Maryi.OPIS CUDOWNEGO MEDALIKA

Matka Boża dokładnie opisała jak ma wyglądać Jej Medalik.


AWERS:
Najświętsza Maryja Panna stoi na kuli ziemskiej, swą stopą miażdży węża ? szatana.
Z Jej rąk wychodzą świetliste promienie, symbolizujące łaski, które otrzymują wszyscy, proszący z ufnością.
W otoku medalika, widnieje tekst modlitwy: ?O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy?.

REWERS:
Duże ?M?, nad którym góruje krzyż Pański symbolizuje uczestnictwo Matki Bożej w męce Jezusa.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 27 lis 2014, o 17:42 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6436
Litania do NMP Niepokalanej Cudownego Medalika

Kyrie eleison, Chryste eleison, Kyrie, eleison.
Chryste, usłysz nas! Chryste wysłuchaj nas!


Ojcze z nieba, Boże - zmiłuj się nad nami.
Synu, Odkupicielu świata, Boże - zmiłuj się nad nami.
Duchu Święty, Boże - zmiłuj się nad nami.
Święta Trójco, jedyny Boże - zmiłuj się nad nami.
Niepokalana, objawiająca Cudowny Medalik - módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy.
Niepokalana, wolna od grzechu pierworodnego - módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy....
Niepokalana, depcząca głowę szatana - módl się za nami,.....
Niepokalana, Pośredniczko łask - módl się za nami,.....
Niepokalana, Królowo strzegąca świata - módl się za nami.....
Niepokalana, otoczona koroną gwiazd dwunastu - módl się za nami...
Niepokalana, złączona z Chrystusem w cierpieniach zbawczych - módl się za nami.....
Niepokalana, Sercem przebitym ukazująca Matczyną Miłość...
Niepokalana, przekazująca swoje obietnice św. Katarzynie...
Niepokalana, dająca nam w św. Katarzynie Laboure` wzór świętości - módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy.
Niepokalana, otaczająca opieką noszących Cudowny Medalik -módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy.
Abyś przez Niepokalaną Cudownego Medalika był nam miłościwy - Ciebie prosimy, wysłuchaj nas, Panie.
Abyś wiarę Kościoła umocnić raczył - Ciebie prosimy...
Abyś Ojca świętego zdrowiem darzyć raczył - Ciebie prosimy...
Abyś naszej Ojczyźnie błogosławić raczył - Ciebie prosimy...
Abyśmy mogli cieszyć się odnową moralną narodu - Ciebie prosimy...
Abyś mądrości rządzącym udzielić raczył - Ciebie prosimy....
Aby młodzież i dzieci wzrastały w świętej wierze - Ciebie prosimy...
Aby religijnie obojętni wrócili do pierwotnej pobożności - Ciebie prosimy

Abyś chorym, opuszczonym i samotnym łaski radości udzielić raczył, - Ciebie prosimy...
Aby ruchy maryjne cieszyły się rozwojem, - Ciebie prosimy...


Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, - przepuść nam Panie

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, - wysłuchaj nas Panie
Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, - zmiłuj się nad nami.


P.: O Maryjo bez grzechu poczęta,
V.: Módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy.Módlmy się:
Panie Jezu Chryste, który chciałeś, aby Najświętsza Dziewica Maryja, a Twoja Matka, Niepokalana w swoim Poczęciu, wsławiona została niezliczonymi cudami, spraw, abyśmy wzywając bez ustanku Jej opieki, mogli dojść do radości wiekuistych. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.źródło: http://www.apostolat.pl/?page=cms&gid=18

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 27 lis 2014, o 17:42 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6436
Początki Cudownego Medalika są związane z objawieniami Matki Bożej, jakie miały miejsce w Paryżu w 1830 r., w kaplicy przy ulicy du Bac. W sobotę 27. listopada 1830 r. Niepokalana objawiła się siostrze Miłosierdzia, św. Katarzynie Labouré, powierzając jej misję wybicia medalika według podanego wzoru:

Powiedz, aby wybito medalik według tego wzoru - mówi Najświętsza Dziewica. Osoby, które będą go z ufnością nosiły, zwłaszcza na szyi, otrzymają wiele łaski.

Medalik rozpowszechnił się bardzo szybko w cudowny sposób. Za jego pośrednictwem działy się niezliczone nawrócenia i uzdrowienia. Ludzie doznawali szczególnej opieki Matki Bożej. Wobec tych nadzwyczajnych faktów, arcybiskup Paryża, De Quelen, wydał oficjalne zarządzenie przeprowadzenia badań dotyczących pochodzenia Medalika oraz zjawisk, jakie miały miejsce za jego przyczyną. Wniosek przeprowadzonego dochodzenia był następujący:

Cudowny Medalik - frontNadzwyczajna szybkość, z jaką ten medalik się rozpowszechnił, ogromna liczba wybitych i rozprowadzonych medalików, zadziwiające dobrodziejstwa i specjalne łaski, jakie wierni otrzymali dzięki pokładanej w nim ufności wydają się być znakami, poprzez które niebo chciało potwierdzić rzeczywistość objawień, prawdziwość zeznań św. Katarzyny Labouré oraz potrzebę rozpowszechnienia medalika.

W 1846 r., w następstwie głośnego nawrócenia Żyda Alfonsa Ratisbonne, papież Grzegorz XVI potwierdził wnioski zawarte w orzeczeniu arcybiskupa Paryża.

Cudowny Medalik - reversNa awersie medalika, wokół postaci Matki Bożej, znajduje się napis: O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy. W języku francuskim napis ten brzmi: O Marie conçue sans péché, priez pour nous qui avons recours a vous. W ten sposób Maryja objawia, że jest poczęta bez grzechu, czyli Niepokalana.

Z rąk Matki Bożej rozchodzą się promienie. Są one symbolem łask, które Maryja nam wyprasza u swego Syna.

Maryja depcze głowę węża, czyli szatana, aby ukazać, że z jej pomocą możemy zwyciężyć wszelkie zło.

Na rewersie znajduje się litera M połączona poprzeczną belką z górującym nad nią krzyżem. Symbol ten wskazuje, że Syn Boży zbawia nas przez swoją mękę i śmierć na krzyżu w obecności swojej Matki stojącej pod krzyżem.

Poniżej litery M są dwa serca: Jezusa, otoczone koroną cierniową i serce Maryi przebite mieczem. Symbolizują one miłość Jezusa i Jego Matki do nas wszystkich.

Dwanaście gwiazd wskazuje na Kościół zbudowany na fundamencie Apostołów i przypomina, że jesteśmy wezwani do apostolstwa i życia w świetle Ewangelii.

Już po objawieniach Katarzyna Labouré powiedziała swojemu spowiednikowi, ks. J. M. Aladelowi:

Najświętsza Dziewica chce, abyś założył Stowarzyszenie Dzieci Maryi, któremu przez Jej pośrednictwo będą udzielane liczne łaski.

Pierwsze stowarzyszenie, złożone z samych dziewcząt, powstało 8. września 1837 r. w parafii św. Piotra du-Gros-Caillou w Paryżu. Z upływem czasu powstawały również stowarzyszenia grupujące młodzież męską oraz przeznaczone dla wszystkich Stowarzyszenie Cudownego Medalika Niepokalanego Poczęcia NMP.

Współcześnie miliony osób noszą Cudowny Medalik i za pośrednictwem Maryi wypraszają liczne łaski Boże.źródło: http://www.apostolat.pl/?page=cms&gid=1

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 27 lis 2014, o 17:42 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6436
INNE ZASOBY W SIECI:

http://cudownymedalik.maryjni.pl/

http://www.naszdziennik.pl/wiara-koscio ... wiata.html


Cudowny Medalik ratunkiem dla świata.?O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami?? ? dokładnie od 182 lat zawierzenie to ludzie na całym świecie kierują do Najświętszej Panienki Matki Kościoła. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Objawiającej Cudowny Medalik.27 listopada 1830 roku w paryskim klasztorze Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo Maryja Niepokalana zawsze Dziewica ukazała się nowicjuszce Katarzynie Labouré.

Przenajświętsza Matka, zwracając się do młodej siostry zakonnej, poleciła jej, by postarała się o wybicie i rozpowszechnienie objawionego Cudownego Medalika. ?Postaraj się o wybicie medalika według tego wzoru: wszyscy, którzy go będą nosili, dostąpią wielkich łask, szczególnie jeśli go będą nosili na szyi. Tych, którzy we mnie ufają, wieloma łaskami obdarzę? ? rzekła Matka Boża do s. Labouré, której ukazały się także dwie strony medalika.

Na jego awersie zaprezentowana była postać Maryi, która wyciąga ku ziemi ręce. Emanują z nich promienie oznaczające łaski zlewane na ludzi. Maryję otacza napis: ?O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy...?. Natomiast na rewersie Cudownego Medalika Maryja obejmuje znak krzyża, z umieszczoną pod nim literą ?M?. Poniżej znajdowały się Najświętsze Serce Jezusa ukoronowane cierniem i obok - Niepokalane Serce Maryi przebite mieczem. Symbolizują one miłość Jezusa i Maryi wobec ludzi oczekujących na łaski.

Kolejne objawienie miało miejsce w grudniu 1830 roku. Boża Rodzicielka ukazała się s. Katarzynie wówczas po raz trzeci. W czasie objawienia trzymała w rękach złotą kulę z krzyżem. Natomiast na palcach dłoni miała pierścienie zdobione szlachetnymi kamieniami, z których rozchodziły się promienie.

Tym razem Przenajświętsza Panienka powiedziała: ?Promienie, które widzisz, są symbolem łask, jakie zsyłam na tych, którzy mnie o to proszą. Szlachetne kamienie, które nie wysyłają promieni, symbolizują te łaski, o których zesłanie zapomniano prosić w modlitwie?.

Cudowny Medalik jest wyraźnym znakiem oddania swojego życia w ręce Niepokalanej, a także naszym świadectwem wiary i ufności w Jej orędownictwo.

Jednym z najbardziej znanych propagatorów Cudownego Medalika był św. Maksymilian Maria Kolbe. Ten polski gorliwy kapłan i męczennik podkreślał, że Medalik jest skuteczną bronią przeciwko szatanowi ? naszemu największemu wrogowi.

Dzięki zaangażowaniu św. Maksymiliana tysiące katolików w Polsce, jak i wiele osób niewierzących otrzymało Cudowny Medalik, by mogli szerzyć szczere oddanie się w ręce Maryi zawsze Dziewicy, która jest naszą Przewodniczką do Królestwa Bożego.

Za przyczyną Cudownego Medalika miliony osób nawróciło się, inni otrzymali łaski uzdrowienia czy ratunek w chwili zagrożenia życia. Szczerze ufający w opiekę Niepokalanej Dziewicy poprzez Cudowny Medalik otrzymują ochronę przed działaniami szatana i wieloma niebezpieczeństwami czyhającymi na ludzi.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 27 lis 2014, o 17:45 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6436
Łaski płynące przez Cudowny Medalik Niepokalanej


Wśród pozostałych po św. Ojcu Maksymilianie Marii Kolbem pamiątek-relikwii chyba najdroższą jest dla nas Cudowny Medalik, jaki On nosił przez całe życie. Nie chciał się z nim rozstawać i w obozie, ale hitlerowcy zerwali mu go na Pawiaku, a potem 7 lipca 1941 r., wraz z innymi jego rzeczami odesłali do Niepokalanowa. Relikwia ta wciąż nam przypomina, jak nasz Ojciec cenił sobie Medalik Niepokalanej. Niejeden zapytuje, dlaczego św. Maksymilian tak związał swoje serce z Cudownym Medalikiem. Odpowiedź jest prosta. Medalik objawiła sama Niepokalana wraz z przyrzeczeniem, że wszyscy, którzy będą go nosić, dostąpią wielkich łask.


Objawienie to otrzymała św. Katarzyna Laboure, szarytka, 27 listopada 1830 r. w Paryżu, w klasztorne przy ul. Ducha Świętego, a jego autentyczność potwierdziły niezliczone łaski uzdrowień, szczególnie zaś nawróceń, które zjednały mu miano cudownego. Mocy Medalika Niepokalanej doświadczył niejednokrotnie również św. Maksymilian Maria Kolbe.Założyciel Niepokalanowa wybrał Cudowny Medalik jako znak całkowitego oddania się Niepokalanej i jako jeden z najskuteczniejszych środków apostolskich, a z modlitwy na nim wyrytej uczynił codzienną modlitwę Rycerstwa Niepokalanej. Miliony ludzi we wszystkich częściach świata nosi ten Medalik i co dnia powtarza: O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy... - dodając za Szaleńcem Niepokalanej: ...i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.

Przysłano nam z Włoch fotokopię listu św. Maksymiliana, w którym tłumaczy On wymowę Cudownego Medalika. Wielu ludzi - pisze - uciska zło moralne, którego symbolem jest wąż. Na Medaliku wąż jest pod stopami Niepokalanej, zgodnie z zapowiedzią Bożą, że Ona zetrze jego głowę. Obraz ten budzi u grzeszników ufność do Najświętszej Panny, stąd modlą się: "O Maryjo bez grzechu poczęta...", a Ona rozsiewa promienie łask, które oświecają umysły i rozpalają serca. Tą drogą następuje nawrócenie i uświęcenie. Druga strona Medalika przedstawia dwa serca: Jezusa i Maryi, przypominając oddanym Niepokalanej, że głównym motywem ich działalności jest miłość Serca Jezusowego, którą chcą też wszystkich zapalić przez Niepokalaną, przez Jej kochające Serce.

Drodzy Przyjaciele, ze czcią i miłością nośmy zawsze na piersiach Medalik Niepokalanej. Po przebudzeniu się i przed zaśnięciem całujmy go nabożnie, a często, przynajmniej raz na dzień, odmawiajmy akt strzelisty. Niepokalanej miły jest każdy objaw miłości.

Otrzymujemy listy od Jej czcicieli świadczące, ile oni zawdzięczają Cudownemu Medalikowi. Ten uratował wiarę przed zakusami jehowitów, ta obroniła swoją cześć dziewiczą, inna odzyskała spokój duszy po kilkunastoletnich cierpieniach duchowych. Kiedy i na nas będzie nacierała pokusa, wtedy Medalik przypomni nam, żeśmy oddani nieodwołalnie Niepokalanej. Kogo diabeł chce uwieść, temu nasamprzód, pod jakimkolwiek pozorem, stara się odebrać Cudowny Medalik, to okazuje doświadczenie - pisał O. Kolbe.

Nie dajmy się oszukać szatanowi. Ceńmy też sobie Cudowny Medalik, jako nadzwyczaj skuteczny środek apostolski. Św. Maksymilian nie wahał się dawać wszystkim Medalika, nawet mistrzom masońskim i gestapowcom. Mówił: Medalik Niepokalanej niech będzie bronią, a raczej kulką, którą każdy rycerz Niepokalanej się posługuje. Choćby kto był najgorszy, jeśli tylko zgodzi się nosić na sobie Cudowny Medalik - dać mu go i modlić się za niego, a przy sposobności dobrym słowem i przykładem starać się powoli przywieść go do ukochania Niepokalanej całym sercem i uciekania się do Niej we wszystkich trudnościach i pokusach.

Kto się szczerze do Niepokalanej zacznie modlić, ten niebawem, a zwłaszcza w Jej święto, da się namówić do spowiedzi. Dużo jest zła na świecie, ale pamiętajmy, że Niepokalana jest potężniejsza.

Nie sposób w krótkim liście wymienić tysiączne nawrócenia przez Cudowny Medalik. Wszyscy wiedzą, jak w ten sposób nawrócił się na wiarę katolicką w roku 1842 zatwardziały Żyd Alfons Ratisbonne. Niedawno pisała prasa o przejściu na łono Kościoła duchownego anglikańskiego Richa.
Kiedy przed nawróceniem borykał się z trudnościami wewnętrznymi, zwłaszcza po ogłoszeniu dogmatu Wniebowzięcia NMP, wtedy przypadkowo znalazł na ulicy Medalik Niepokalanej. Zaczął powtarzać wyczytane na nim słowa O Maryjo... i wątpliwości pierzchły.

Bardzo skutecznie apostołuje przez Cudowny Medalik w Uracania (Brazylia) o. Antoni Pinto. Jego biskup, H. Cennes de Glibiera z Mariana, oświadczył: Najwyższy cud, jaki Matka Łaski Bożej zdziałała przez o. Antoniego, to nawrócenie 20 tysięcy mężczyzn, którzy po raz pierwszy przystąpili do Sakramentów Kościoła katolickiego.

Po co jednak szukać przykładów w obcych krajach, kiedy i u nas Niepokalana dokonuje dziś wielu nawróceń przez swój Medalik.

Dzielę się z Wami - pisze E. J. - radosną wiadomością: Medaliki Niepokalanej, jakie od Was otrzymuję, są istotnie kulkami, jak to trafnie określił święty O. Maksymilian. Studentka donosi, jak to przez Cudowny Medalik uratowała rozbite małżeństwo. Inny przez Medalik Niepokalanej nawrócił przyjaciela, który przeszło 40 lat nie chodził do spowiedzi. Pewna pielęgniarka, nie mogąc nawrócić umierającej pacjentki, miała już do nas pisać, że jednak Cudowny Medalik zawodzi, gdy oto chora sama poprosiła o księdza w cztery dni po daniu jej Medalika. Znamy też księdza, który w duszpasterstwie zdecydowanie poszedł w ślady św. Maksymiliana i o. Pinto. Pisze on do nas: "Cudownego Medalika używałem w akcji ratowania alkoholików. Akcję tę prowadziłem z pomocą ludzi świeckich. Oni i ja byliśmy ogromnie zdziwieni niezwykłymi łaskami, jakie Niepokalana zsyłała na ludzi przez swój Medalik". Medaliki Niepokalanej wręczaliśmy bezpośrednio lub zaszywaliśmy bez wiedzy tych, których pragnęliśmy nawrócić. Coraz to przychodziły wieści: "nie pije, jest teraz inny".

Medalik Niepokalanej odegrał w nawracaniu pijaków wspaniałą rolę. Jednak muszą dodać, że wręczyć Medalik, nałożyć go lub zaszyć, a potem założyć ręce i odpoczywać, to nie wystarcza. Trzeba pomagać alkoholikowi w samowychowaniu się, trzeba w nim rozpalać ufność ku Niepokalanej i pogłębiać jego oddanie się Jej. Ufamy, że podane w liście słowa św. Maksymiliana i różne przykłady staną się dla Was, Drodzy Czciciele Niepokalanej, jeszcze większą zachętą, by starać się o nawrócenie i uświęcenie wszystkich pod Jej opieką i za Jej pośrednictwem, zwłaszcza przez użycie Cudownego Medalika i aktu strzelistego: O Maryjo bez grzechu poczęta...

Jesteśmy pewni, że nieraz jeszcze otrzymamy radosną wiadomość: Niepokalana zwyciężyła... Im więcej damy z siebie dla Jej sprawy, tym rychlej spełni się zapowiedź św. Katarzyny Laboure: O jak miło, jak miło będzie słyszeć: Maryja jest Królową całego świata.


Julian Kozioł

(Artykuł zaczerpnięty z SERWISU INFORMACYJNEGO RYCERSTWA NIEPOKALANEJ <http://www.mi.franciszkanie.pl/>)

źródło: http://www.mariateresa.ojczyzna.pl/TEKS ... edalik.htm

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 21 wrz 2017, o 00:41 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6436
PODARUJMY DZIECKU CUDOWNY MEDALIK +
http://www.radiomaryja.pl/multimedia/po ... y-medalik/

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!