Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 28 paź 2013, o 21:33 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6441
1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 1 lis 2013, o 09:47 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6441
Święto dzisiaj 1 listopada to święto

Wszystkich Świętycha nie jak komunistyczna władza wiele lat temu wprowadziła nazwę błędną "Święto zmarłych"
To nie jest święto zmarłych . To jest święto
WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Błąd jest powielany celowo i niecelowo przez media laickie i wielu z nas wiernych którzy ulegli propagandzie mętnego nurtu i mediom nie katolickim.
Używajmy więc poprawnej nazwy i korygujmy w swoich środowiskach ten błąd, jeśli wystąpi. Dbajmy o to. Amen.

Z Bogiem i Maryją.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 1 lis 2013, o 09:51 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6441
Wszystkich Świętych. Dzień, kiedy świętujemy życie. Nie śmierć...
O pamięci, która karmi się obecnością, często jest poraniona i dowodach na istnienie życia wiecznego - opowiada ojciec JAN ANDRZEJ KŁOCZOWSKI Rozmawia Urszula Wolak


źródło: http://www.dziennikpolski24.pl/pl/magaz ... mierc.html

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 1 lis 2013, o 09:59 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6441
Warto pamiętać że dzisiaj 1 listopada można uzyskać bardzo łatwo ODPUST ZUPEŁNY

Wystarczy będą w Łasce Uświęcającej (bez grzechu ciężkiego)
- nawiedzić grób zmarłych
- przyjąć Eucharystię
- odmówić za zmarłego / zmarłych modlitwę w ich intencji.
- modlitwa w intencji papieża
*(nie trzeba wymieniać imienia papieża. Pan Bóg doskonale wie kto jest "papieżem").

I to wystarczy.

Dodatkowo (to już nie jest warunek do uzyskania odpustu ) bardzo polecam za każdego lub za rodzinę czy bliskich odmówić za dusze czyśćcowe
7 x Ojcze Nasz
1 x Wierzę w Boga


Jest to modlitwa wyjednująca uwolnienie lub ulgę w cierpieniu dla dusz czyśćcowych z mąk w Czyśćcu zalecana w objawieniach Świętych


Warto porozumieć się z bliskimi kto z bliskich za kogo zmarłego ofiaruje odpust zupełny aby pokryć Łaską jak najwięcej osób, unikając sytuacji że wszyscy oddadzą Odpust Zupełny na tą samą osobę a inne pozostaną zapomniane.
Ten odpust można ofiarować tylko za JEDNEGO ZMARŁEGO

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 1 lis 2013, o 10:01 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6441
Święto wszystkich świętych


Dla wielu ludzi Święto wszystkich świętych kojarzy się ze smutkiem. Wspominamy naszych bliskich, żałując, że już ich nie ma z nami, że leżą zakopani gdzieś głęboko pod ziemią. W mojej parafii, w czasie głównej Mszy Świętej, w grobowej atmosferze odczytywane są zawsze przez pół godziny nazwiska zmarłych należących do rodzin parafian. Potocznie o tym święcie mówi się ?Święto zmarłych?.

A przecież, już sama nazwa ?Święto? wskazuje, że powinno ono być czymś radosnym. Powinniśmy świętować ? cieszyć się, radować. Ewangelia uczy nas, że po śmierci, w Niebie czeka nas znacznie większe szczęście niż tu na Ziemi. Obchodzimy uroczystość wszystkich świętych, czyli wszystkich zbawionych - nie tylko tych wyniesionych na ołtarze ale też "zwykłych ludzi" wśród, których możemy mieć nadzieje, że są też nasi bliscy - po to by cieszyć się z ich szczęścia a także z nadziei jaką daje nam Bóg ? że my też możemy go kiedyś doświadczyć.

Z pewnością po ludzku ciężko jest się radować wspominając zmarłą osobę, szczególnie nam bliską. To co czeka nas po śmierci stanowi dla nas głęboką tajemnicą i potrzeba bardzo silnej wiary, by ufać, że ta osoba dalej żyje, tylko już nie tu na Ziemi i że jest szczęśliwa. Łatwo przychodzą nam deklaracje wiary w życie wieczne, ale gdy zaczynamy je odnosić do konkretnych osób i zaczynamy się zastanawiać nad ich losem, to jest to już dużo trudniejsze.

Mimo wszystko jako chrześcijanie powinniśmy starać się uwierzyć. I z pewnością możemy spojrzeć na to Święto z odrobinę większą nadzieją i optymizmem. Pomocne mogą w tym być słowa ks. Piotra Pawlukiewicza, które stanowią piękne przesłanie na te Święto: ?Bóg przygotował nam coś nieskończenie więcej niż nasze najwspanialsze marzenia. Bardzo mnie uderzyło, to co mówią mistycy i święci, że nikt ze zmarłych nie chce wrócić na ziemię. To jest nieprawdopodobne jak na pogrzebach stoimy nad grobami naszych zmarłych i tak sobie myślimy jaki ten zmarły biedny, w trumnie leży i tak mu zimno i tak się nie odzywa. A on patrzy z nieba i sobie myśli: Jacy Wy jesteście nad tą trumną biedni.?


źródło: http://www.opoka.org.pl/biblioteka/P/PR ... etosw.html

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 1 lis 2013, o 10:03 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6441
Uroczystość Wszystkich Świętych


Kościół katolicki obchodzi dziś uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten jest dziękczynieniem Bogu za niezliczoną liczbę osób, które w swoim ziemskim życiu kierowały się wiarą, wiernie wypełniając wolę Bożą, a teraz radują się chwałą nieba. To również dzień szczególnej modlitwy za ich wstawiennictwem.

Dziś o godz. 16.00 papież Franciszek będzie sprawował Mszę św. na rzymskim cmentarzu Verano. W sobotę, w Dzień Zaduszny, Papież uda się o godzinie 18.00 do Grot Watykańskich i będzie się modlił za swoich poprzedników.

Kościół pragnie uczcić dziś pamięć Wszystkich Świętych i dać przykład do naśladowania, aby podążając ich śladem wzrastać w wierze oraz wytrwale dążyć do celu jakim jest przebywanie z Bogiem w wiecznej radości.

W Uroczystość Wszystkich Świętych wspominamy nie tylko świętych, którzy zostali wyniesieni na ołtarze jako święci czy błogosławieni, ale także tych wszystkich, którzy przez swoje życie osiągnęli zbawienie, lecz pozostają nieznani. Kościół pragnie uczcić ich pamięć. Natomiast wiernym chce dać przykład do naśladowania, aby podążając ich śladem wzrastali w wierze oraz wytrwale dążyli do celu, jakim jest przebywanie z Bogiem w wiecznej radości.

Jak zaznacza ks. prof. Waldemar Chrostowski, teolog, biblista wykładowca UKSW w Warszawie tego dnia Kościół pamięta również o duszach cierpiących w czyśćcu, które jeszcze nie dostąpiły radości nieba.
- Uroczystość Wszystkich Świętych ukazuje nam Kościół jako rzeczywistość dynamiczną, która działa co prawda w świecie, w którym my żyjemy, ale która również rozciąga się poza ten świat. Rozciąga się jako Kościół triumfujący obejmujący tych, którzy już są u Boga i cieszą się jego chwałą; a także Kościół cierpiący czyli ten, który przygotowuje się w stanie, który zwykliśmy nazywać czyśćcem do pełnego obcowania z Bogiem ? tłumaczy ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Ks. Leszek Jażdżewski, z parafii Opatrzności Bożej w Gdańsku-Zaspie mówi, że ?świętość to zadanie dla każdego z nas. Człowiek święty jest zwycięzcą, bo zaprzyjaźnił się z Bogiem?.
- W czasie tej uroczystości wspominamy ich myśląc jednocześnie o sobie. Oni są dla nas wzorem, jak dojść do Nieba. Święty to nie jest człowiek przegrany. Święty to nie jest człowiek, któremu się w życiu nie udało. Święty to człowiek zwycięski, to człowiek, któremu w życiu udało się najważniejsze ? przede wszystkim zaprzyjaźnić się z Bogiem i znaleźć tę drogę do świętości, w której on teraz raduje się wraz z Chrystusem w Trójcy Świętej Jedynym ? akcentuje ks. Leszek Jażdżewski.


źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/ur ... wietych-3/

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 1 lis 2013, o 10:04 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6441
Inne dni i warunki odpustów, możliwe do uzyskania

http://archidiecezja.lodz.pl/czytelni/odpusty.html

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 1 lis 2013, o 10:07 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6441
Odpust za zmarłych w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych


Odpust jest to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy a więc/ po spowiedzi/.

Odpusty mogą być udzielane żywym jak i zmarłym.

Warunki uzyskania odpustu za zmarłych w oktawie uroczystości Wszystkich świętych: 1-8 listopada na cmentarzu
TYLKO MODLITWA ZA DUSZE, BEZ ŻADNYCH INNYCH PRAKTYK! (Oczywiście stan łaski).


Odpust zupełny tylko w Dniu Zadusznym po Komunii św. i modlitwie w int. papieża w świątyni.

Modlitwa za zmarłych
Boże,Twoje dni trwają bez końca,alt
a Twoje miłosierdzie jest bez granic.
Spraw, byśmy zawsze pamiętali,
że nasze życie jest krótkie,
a godzina śmierci przed nami zamknięta.
Prosimy Cię, daj nam łaskę,
abyśmy z mocną wiarą,
z pełną pociechy nadzieją,
oraz w doskonałej miłości
doszli szczęśliwie do Twojego królestwa,
Przez Chrystusa Pana naszego.
Amen.


Darowanie kary otrzymuje się za pośrednictwem Kościoła, który mocą udzielonej mu przez Chrystusa wladzy związywania i rozwiązywania działa na rzecz chrześcijanina i otwiera mu skarbiec zasług Chrystusa i świętych, by otrzymać od Ojca miłosierdzia darowania kar doczesnych ,jakie należą się za grzechy.

Ponieważ wierni zmarli poddani oczyszczeniu, także są członkami Komunii Świętych możemy pomóc im między innymi uzyskując za nich odpusty, by zostali uwolnieni od kar doczesnych, na które słusznie zasłużyli własnymi grzechami.

źródło: http://www.malirycerze.koszalin.opoka.o ... ich-witych

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 1 lis 2013, o 10:08 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6441
Odpusty dla zmarłych

autor: ks. Jan Glapiak
Od uroczystości Wszystkich Świętych aż do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych.

Wyjątkowa okazja
W komunikatach duszpasterskich podczas Mszy św. w uroczystość Wszystkich Świętych podawana jest m.in. informacja: ?Od dziś godz. 12 do jutra godz. 24 we wszystkich kościołach oraz kaplicach ci, którzy prawnie z nich korzystają, mogą uzyskać odpust zupełny, który wolno ofiarować tylko w jednym z ww. terminów, tylko raz i tylko za jednego zmarłego, jeżeli pobożnie nawiedzą ww. dom Boży i równocześnie zmówią: Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza grzebalnego i równocześnie zmówienie choćby myślnej modlitwy w intencji zmarłych?.

Zwykłe warunki uzyskania odpustu
Do tej informacji należy jeszcze dodać, że odpusty te można uzyskać ?pod zwykłymi warunkami?, czyli po wypełnieniu tzw. warunków wstępnych, potrzebnych do otrzymania jakiegokolwiek odpustu. Są to: spowiedź sakramentalna, przyjęcie Komunii św. i modlitwa w intencji papieża. Chodzi tu o intencję, jaką Ojciec Święty wyznacza na każdy miesiąc, a nie w intencji osoby papieża. Warunek dotyczący modlitwy w intencjach Ojca Świętego wypełnia się całkowicie przez odmówienie Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo. Pozostawia się jednak wiernym możliwość odmówienia jakiejkolwiek innej modlitwy, zgodnie z ich pobożnością. Ponadto do uzyskania odpustu wymaga się wykluczenia wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego. Zatem tylko ten jest zdolny do uzyskania odpustu, kto został ochrzczony, nie jest ekskomunikowany i znajduje się w stanie łaski, przynajmniej pod koniec wypełniania przepisanych czynności. Jeśli brakuje pełnej tego rodzaju dyspozycji, albo nie zostaną spełnione wyliczone warunki, wtedy odpust będzie tylko cząstkowy.

Co to jest odpust?
?Odpust jest to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy. Dostępuje go chrześcijanin odpowiednio usposobiony i pod pewnymi określonymi warunkami, za pośrednictwem Kościoła, który jako szafarz owoców odkupienia rozdaje i prawomocnie przydziela zadośćuczynienie ze skarbca zasług Chrystusa i świętych? (KKK 1471).

Aby zrozumieć tę naukę i praktykę Kościoła, trzeba uświadomić sobie, że grzech ma podwójny skutek. Grzech ciężki pozbawia nas komunii z Bogiem, a przez to zamyka nam dostęp do życia wiecznego, którego pozbawienie nazywa się ?karą wieczną? za grzech. W sakramencie pojednania ta kara wieczna jest odpuszczona i następuje przywrócenie komunii z Bogiem. Jednakże każdy grzech, nawet powszedni, powoduje nieuporządkowane przywiązanie do stworzeń, które wymaga oczyszczenia albo na ziemi, albo po śmierci w stanie nazywanym czyśćcem. Takie oczyszczenie uwalnia od tego, co nazywamy ?karą doczesną? za grzech. Darowanie kary doczesnej określa się terminem ?odpust?.

Chrześcijanin powinien starać się, znosząc cierpliwie cierpienia i różnego rodzaju próby, a w końcu godząc się spokojnie na śmierć, przyjmować jako łaskę doczesne kary za grzech. Powinien starać się przez dzieła miłosierdzia i miłości, a także przez modlitwę i różne praktyki pokutne uwolnić się całkowicie od ?starego człowieka? i przyoblec w człowieka nowego (por. KKK 1472 ? 1473). W pracy nad sobą nie musi on jednak liczyć tylko na siebie, może bowiem czerpać ze skarbca Kościoła, który stanowią duchowe dobra płynące z Komunii świętych, a są to zadośćuczynienia i zasługi Chrystusa Pana, a także modlitwy i dobre uczynki Najświętszej Maryi Panny i wszystkich świętych, którzy pracując nad własnym uświęceniem, przyczynili się też do zbawienia swoich braci (por. KKK 1476).

Odpust cząstkowy lub zupełny
Odpust jest cząstkowy lub zupełny w zależności od tego, czy uwalnia od kary doczesnej w części lub w całości. Jest on oznaczany bez określania dni lub lat. Kryterium miary tego odpustu stanowi wysiłek i gorliwość, z jaką ktoś wykonuje dzieło obdarzone odpustem cząstkowym. Stąd tym więcej będzie darowania, im więcej gorliwości okaże osoba zyskująca odpust.

Można uzyskać tylko jeden odpust zupełny w ciągu dnia. Jednakże w momencie śmierci wierny może uzyskać odpust zupełny, chociażby tego dnia zyskał już inny odpust zupełny. Odpust cząstkowy można uzyskać kilka razy dziennie, chyba że co innego jest wyraźnie zaznaczone. Po jednej spowiedzi sakramentalnej można uzyskać kilka odpustów zupełnych, natomiast po jednej Komunii eucharystycznej i po jednej modlitwie w intencjach Ojca Świętego zyskuje się tylko jeden odpust zupełny. Wypada, by Komunia święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego miały miejsce w tym dniu, w którym wykonuje się dzieło obdarzone odpustem.

Odpust za siebie lub za zmarłego
Odpust cząstkowy lub zupełny możemy ofiarować za zmarłego na sposób wstawiennictwa lub za siebie. Nie możemy uzyskać odpustu dla nikogo z żyjących, ponieważ każdy człowiek, dopóki żyje, sam jest w stanie dokonać przemiany swojego życia i wypełnić warunki wymagane do otrzymania odpustu.źródło: http://www.przewodnik-katolicki.pl/nr/w ... rlych.html

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 1 lis 2015, o 09:51 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6441
Obrazek

Bóg hojnie dzieli się swoją świętością


Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest ona obchodzona pod koniec roku liturgicznego.

? W ciągu roku liturgicznego rozważamy tajemnicę Boga Ojca i długie oczekiwanie ludzkości na przejście Zbawiciela ? to jest w okresie Adwentu. Potem mamy Boże Narodzenie, czyli czas Syna Bożego aż do Jego męki, śmierci i zmartwychwstania. Mamy także tajemnicę Trzeciej Osoby Trójcy Świętej czyli Zesłanie Ducha Świętego i następnie czas Kościoła, który obchodzimy przez cały rok zwracając uwagę na świętych i błogosławionych ? wyjaśnia ks. prof. Waldemar Chrostowski, teolog, biblista, wykładowca UKSW w Warszawie.

Dziś dziękujemy Bogu za niezliczoną liczbę osób, które w swoim ziemskim życiu kierowały się wiarą wiernie wypełniając wolę Bożą, a teraz radują się chwałą Nieba. To również dzień szczególnej modlitwy za ich wstawiennictwem.

Kościół pragnie uczcić pamięć świętych i ukazać przykłady do naśladowania, aby podążając ich śladem, wzrastać w wierze oraz wytrwale dążyć do celu, jakim jest przebywanie z Bogiem w wiecznej radości.

Dziś wspominamy nie tylko świętych, którzy zostali wyniesieni na ołtarze, ale także tych wszystkich, którzy przez swoje życie osiągnęli zbawienie, lecz pozostają nieznani.

Wiele osób doszło do świętości w zupełnym ukryciu ? tłumaczy ks. prof. Waldemar Chrostowski.

? Święci i błogosławieni są znani z kalendarza liturgicznego. W ciągu około 2 tys. lat istnienia chrześcijaństwa są ich tysiące. Natomiast w tym długim okresie żyły przecież niezliczone miliony wyznawców Jezusa Chrystusa
i wśród nich było bardzo wielu tych, którzy osiągnęli świętość, ale nigdy nie wejdą do kalendarza liturgicznego. Uroczystość Wszystkich Świętych poświęcona jest uwielbianiu Pana Boga, który hojnie dzieli się swoją świętością poprzez świętych i błogosławionych. Wzbogaca wszystkich, którzy otwierają się na Jego miłosierdzie i łaski oraz daje nam wzór do naśladowania w postaci tych, którzy świętość osiągnęli ? podkreśla ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Świętość jest mocno zakorzeniona w Ewangelii i w ośmiu błogosławieństwach, których Pan Jezus nauczył nas wszystkich ? a zwłaszcza tych, którzy za nim świadomie idą ? w kazaniu na Górze.

? Nie jest więc przypadkiem również i to, że w uroczystość Wszystkich Świętych słuchamy ośmiu błogosławieństw. Z jednej strony jest to potwierdzenie świętości tych, którzy już poszli tą drogą i ją osiągnęli. Z drugiej strony jest to zachęta dla nas wszystkich, abyśmy naśladując ich przykład również zmierzali ku świętości i ku tej ojczyźnie, którą jest życie z Bogiem ? mówi ks. prof. Waldemar Chrostowski.

W uroczystość Wszystkich Świętych odbywają się procesje na cmentarz, gdzie odprawiane są nabożeństwa za zmarłych. Od południa tej uroczystości, a także przez cały Dzień Zaduszny w kościołach będzie można uzyskać odpust zupełny. WIĘCEJ

RIRM

źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/bo ... wietoscia/

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!