Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 26 paź 2014, o 20:06 
Offline
1000p
1000p
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 paź 2013, o 19:41
Posty: 1062
To dzięki Ojcu Pio

Florian Grzybek ? przewodniczący Rady Koła nr 1 Towarzystwa Charytatywnego im. Ojca Pio w Czechowicach-Dziedzicach otrzymał w listopadzie od władz lokalnych dwa szczególne wyróżnienia. Pierwsze z nich to nagroda Starosty Bielskiego im. ks. Józefa Londzina. Druga, równie bliska sercu Floriana Grzybka, to przyznana po raz pierwszy w historii Czechowic-Dziedzic Nagroda im. Józefa Machalicy. Obie nagrody to wyróżnienie za pracę społeczną i charytatywną, za dawanie przykładu, że jednocząc siły można rozwiązywać problemy biedy, niezaradności życiowej oraz poczucia zagrożenia.

Laureat odbierając nagrodę im. ks. J. Londzina podczas uroczystej gali w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej, nie krył wzruszenia: ? To dla mnie szczególne wyróżnienie, nie spodziewałem się tego.

Obrazek

Patron nagrody, ksiądz Józef Londzin w okresie tworzenia się niepodległej Polski był jednym z przewodniczących faktycznej władzy polskiej w Radzie Narodowej Księstwa Cieszyńskiego (1918 - 1920). W 1919 ksiądz Londzin roku został posłem w Warszawie, a w 1928 senatorem Rzeczypospolitej Polskiej. Od 1927 roku aż do śmierci był także burmistrzem Cieszyna. Nagroda ta jest przyznawana od 12 lat dla propagatorów idei ks. Londzina ? ludzi wielkiego serca.


Szczególnie bliska sercu pana Floriana jest Nagroda im. Józefa Machalicy, którego znał osobiście.
Patron nagrody był znanym i cenionym prawnikiem, społecznikiem, pierwszym przewodniczący Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Zmarł w 2006 roku.
Swój majątek przekazał Towarzystwu Charytatywnemu im. Ojca Pio, dzięki czemu zostało utworzone ?Stypendium Rejenta?, które od 2007 roku wspiera uzdolnioną młodzież z rodzin o niskim statusie materialnym.


Laureat nie ukrywa, że siły i chęci do działania to pomoc samego Ojca Pio i wskazuje na obraz patrona czy figurę świętego przed budynkiem. Jako przewodniczący Rady Koła nr 1 od 1988 roku Florian Grzybek jest inicjatorem wielu przedsięwzięć na rzecz najuboższych, rodzin wielodzietnych, inwalidów, bezrobotnych, samotnych matek. Jest jednym z pomysłodawców świetlicy profilaktycznej, prowadzonej przez stowarzyszenie od 1998 roku, udzielającej fachowej pomocy dzieciom. To dla wielu z nich jedyne miejsce, gdzie mogą rozwijać swoje talenty, zjeść posiłek i odrobić lekcje. Towarzystwo organizuje również kolonie i półkolonie dla swoich podopiecznych. W siedzibie towarzystwa prowadzony jest także punkt, w którym potrzebujący mogą otrzymać nieodpłatnie odzież, talony na żywność czy lekarstwa.

W tym roku pan Florian mocno zaangażował się w pomoc dla powodzian. Za jego sprawą powstał ?Bank Żywności?, który wydaje osobom pozostającym w trudnej sytuacji materialnej pieczywo pozyskane od miejscowych piekarzy. Od marca 2010 roku towarzystwo rozszerzyło swoją działalność o dostarczanie żywności w ramach Europejskiego Programu Pomocy Najbardziej Potrzebującym, z której to aktualnie korzysta 180 osób.

Florian Grzybek jest też współinicjatorem Festiwalu Twórczości Dziecięcej ?Uśmiech Dziecka?, Festiwalu Piosenki i Poezji Religijnej oraz koncertów charytatywnych.

Pan Grzybek posiada umiejętność organizowania ludzi dobrej woli. Niestrudzenie organizuje różne przedsięwzięcia, dając swoją postawą najlepszy dowód, jak wiele można zdziałać ciężką pracą. Otrzymane nagrody są tego dowodem

źródło: http://glosojcapio.pl/index.php?option= ... Itemid=103


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!