Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  



Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 11 cze 2018, o 08:25 
Offline
0p
0p

Rejestracja: 11 cze 2018, o 08:14
Posty: 2
Znalazłem na forum wątek aby nie modlić się za osoby zniewolone:

viewtopic.php?f=81&t=48374

i chciałem dorzucić kilka swoich słów na ten temat, niestety krytycznych. Sam towarzysze trzem osobom zniewolonym (dość silnie). Są to osoby bardzo mi bliskie, które niesamowicie cierpią z tego powodu - a już szczególnie gdy zaczyna się jakaś manifestacja - wchodzą w paskudny stan, sztywnieją, są pełne złości, smutku również.

Nie wyobrażam sobie żeby takie osoby zostawić w spokoju. To chyba by był największy z grzechów przeciw miłości bliźniego żeby takie coś zrobić. Osoby te są pod opieką egzorcystów, egzorcyzmy mają raz na kilka tygodni. A co w międzyczasie? One żyją 24 godziny na dobe i same mają zostać z tymi demonami które ich dręczą?

Właśnie wtedy pilna modlitwa wstawiennicza nad tymi osobami przyniesie ulgę, sen, wyjście z tego transu. Wezwanie Matki Bożej, Michała Archanioła, pokropienie wodą święconą, dotknięcie olejem egzorcyzmowanym, krzyżem. Po to mamy te sakramentalia wszystkie. Jedna z osób mi znanych ma 19 lat, w nocy płacze bo widzi postacie które ją dręczą. I "zostawić ją", niech sama z tym siedzi? (Uprzedzam, że sprawa jest rozeznana, tu nie ma mowy o żadnej schizofrenii lub zaburzeniach psychicznych).

Niektórzy "mądrzy kapłani" którzy często nawet nie widzieli osoby zniewolonej mówią takie bzdury, żeby trzymać się daleko widocznie nie pojęli że to są LUDZIE, biedni LUDZIE, najbiedniejsi ze wszystkich. Szkoda że takie rzeczy powiela egzorcysta. To nie są przedmioty których się zamknie w pokoju, jedzenie będzie się podawać przez drzwi i co 3 tygodnie wpuszczać się będzie egzorcyste.

To są LUDZIE tacy jak ty czy ja, którzy mają duży problem. Niech wszyscy się od nich odwrócą "bo niebezpieczne" a diabeł bardzo się ucieszy. Jeśli ktoś z was, wierzących by miał taki problem - chcielibyście żeby wszyscy odwrócili się od was "nie nie mieszam sie w to bo diabeł mi coś za to zrobi?". Potem tylko samobójstwo jeśli tak wszyscy powiedzą i już są jego.


Na górę
Post: 11 cze 2018, o 10:12 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Modlić się trzeba w takich trudnych przypadkach, ale koniecznie z kapłanem

Czasem w trudnej walce duchowej gdzie są manifestacje dobrze mieć kogoś wybranego przez Boga do kierowania modlitwami i działaniami z wyraźnymi natchnieniami Ducha Św.

Bez kapłana to widzę taką analogię jakbyśmy chcieli na środku wzburzonego morza sami sobie doskonale radzić bez doświadczonego sternika i fachowca.
Owszem można, czasem nie ma wyjścia ale gdy jest możliwość wspólnie ze sternikiem czy doświadczonym żeglarzem wyjść ze sztormu i dużych fal (zagrożeń) to z pewnością i lepiej i bezpieczniej.

Świat duchowy jest wielką tajemnicą i czasami potrzeba lat kapłańskich by coś tym temacie decydować jednoznacznie. Nie bez powodu powołana jest funkcja egzorcysty i nie bez powodu zabronione jest egorcyzmowanie "nawet przez kapłanów (nie-egzorcystów). Skoro tak to warto nad tym ograniczeniem się pochylić i rozważyć. skoro tak Bóg i Kościół Katolicki zadecydował.


PS. Na pewno nigdy nie podważałbym zdania i stanowiska egzorcystów - to są kapłani bardzo szczególni z wielkim wyczuciem i darami Ducha Świętego. Mógłbym postawić tezę: w sprawach duchowych traktuję ich jako nieomylnych.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 11 cze 2018, o 17:54 
Offline
0p
0p

Rejestracja: 11 cze 2018, o 08:14
Posty: 2
Cytuj:
PS. Na pewno nigdy nie podważałbym zdania i stanowiska egzorcystów - to są kapłani bardzo szczególni z wielkim wyczuciem i darami Ducha Świętego. Mógłbym postawić tezę: w sprawach duchowych traktuję ich jako nieomylnych.
Też tak myślałem i częściowo to prawda. Są egzorcyści z charyzmatem i z powołania. Ale nie wszyscy. Niestety troszke zmieniłem zdanie jak z osobą dość porządnie zniewoloną wybrałem się do jednego egzorcysty (starszy dziadek, ewidentnie z przymusu egzorcysta, bardzo nieprzyjemny typ).

Osoba zniewolona bez problemu do niego poszła co już było dziwne, wysłuchawszy objawów zdziwił się bo podczas rozmowy nic się nie działo, kazał egzorcysta osobie zniewolonej odmówić dziesiątek różańca - bez żadnego problemu odmówiła - chociaż normalnie kompletnie nie jest to możliwe bo awersja do sacrum była niesamowita. Na wodę święconą reakcji żadnej. Egzorcysta odprawił nas z kwitkiem że zwariowaliśmy i że nic się nie dzieje. Żeby skończyć drążyć temat i zająć się życiem, a nie czytać głupoty o diabłach.

A wieczór przy próbie modlitwy? Manifestacja niesamowita, z potężną siłą, z tekstami "nawet tego skur***** (i inne najgorsze słowa jakie są) oszukałem, jestem niepokonany". Dopiero wizyta u drugiego egzorcysty - już ze strachem. Też była próba ukrycia ale nie wytrzymał charyzmatu rozeznania drugiego egzorcysty. I oczywiście musiał sie zamanifestować w trakcie, doszło do odprawienia egzorcyzmu uroczystego, stwierdził z całkowitą pewnością że mamy do czynienia ze sprawą diabelską. DIABEŁ SIĘ UKRYWA! I chce zmylić nawet egzorcystów.

Do dziś ten pierwszy egzorcysta twierdzi że robimy sobie z niego żarty i nie chce mieć nami nic wspólnego. Smutne ale prawdziwe.

Co ciekawe jeśli mamy do czynienia z osobami bardzo głęboko opętanymi, najczęściej chodzi tu o osoby wysoko postawione w sektach satanistycznych to czasem siła tego demona jest na tyle duża, że jest w stanie wytrzymać nawet mszę i przyjęcie Komuni bez żadnego śladu. Jeden egzorcysta opowiadał, że miał przypadek gdzie osoba opętana nie reagowała w ogóle na egzorcyzm, okazało się że w jego trakcie odnawia pakt szatanem a jedynie została przyprowadzona siłą przez rodzinę. Nie wiem jak ta historia się skończyła.


Na górę
Post: 12 cze 2018, o 21:42 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Bardzo interesujący przypadek i całkowicie wierzę, że tak było. To niestety smutne, że jest część i wcale tego nie ukrywają sądzący że szatan jest ale jakoś nie za chętni są go aktywnie zwalczać - tak jak w wyżej opisanym przypadku.
Może nie wierzą, że z Bożą pomocą dadzą radę. To teren bardzo zagmatwany - tam gdzie największa walka o dusze tam najbardziej "zagmatwany" i trudny.
Szczęść Boże.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 12 cze 2022, o 23:36 
Offline
0p
0p

Rejestracja: 10 cze 2022, o 00:35
Posty: 4
Będę się codziennie modlił za członka twojej rodziny. Polecam bardzo stronę dzięki której dowiesz się nieco więcej na temat ludzkiej psychologii
https://www.audytpsychologiczny.pl/arachnofobia-co-to-jest-i-jak-ja-leczyc/


Na górę
Post: 30 maja 2023, o 11:41 
Offline
0p
0p

Rejestracja: 25 maja 2023, o 11:44
Posty: 5
Również proszę o modlitwę za wnuka.
studiapsychologiczne.pl


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!