Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.
  

Strefa czasowa: UTC + 1



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Admin_DDN
 Tytuł: Będzie Różaniec Do Granic Nieba Akcja potrwa do 8 listopada 2020r.
PostNapisane: 1 lis 2020, o 22:35 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6400
Skąd: Polska
Będzie Różaniec Do Granic Nieba

Mijają właśnie 3 lata od kiedy 7 października 2017 roku miliony ludzi w Polsce i na świecie modliło się wspólnie podczas wydarzenia Różaniec Do Granic. Modlitwa, która początkowo miała odbyć się jedynie wzdłuż granicy Polski, rozlała się na cały świat. W tym roku wydarzenie będzie miało swoją kontynuację - Różaniec Do Granic Nieba, który odbędzie się w dniach 1-8 listopada 2020 r. w całej Polsce.

Różaniec Do Granic będzie inny, niż ten sprzed 3 lat. Po pierwsze pragniemy dotrzeć do granic Nieba, a nie tylko do granic naszego kraju. Po drugie druga edycja trwa aż 8 dni. I wreszcie, tym razem wydarzenie składa się dwóch różnych elementów - dla parafii i dla rodzin.

Pragniemy modlić się o pojednanie, przebaczenie i uzdrowienie wszelkich ran związanych z utratą dziecka nienarodzonego. Jednym z celów tej modlitwy jest przyjęcie dzieci nienarodzonych do naszych rodzin. - Owocem takiej modlitwy Polaków może być wzmocnienie nadziei i wiary oraz przyjęcie pokoju Bożego - mówi Agnieszka Kminikowska, przedstawiciel organizatorów akcji modlitewnej.

Tegoroczna edycja wydarzenia jednoczy wiele środowisk katolickich, wspólnot, instytucji i mediów. Różaniec Do Granic Nieba będzie więc owocem działania całego Kościoła w miłości i jedności.

- Od trzech lat regularnie otrzymujemy prośby o kontynuację Różańca Do Granic - mówi Maciej Bodasiński, jeden z organizatorów tego wydarzenia modlitewnego. - Szczególnie w obecnym roku, który bardzo mocno nas wszystkich przytłoczył, chcemy wyjść z inicjatywą modlitwy zarówno wspólnotowej, jak i indywidualnej. Myślę, że szczególnie teraz takiej właśnie modlitwy wszyscy potrzebujemy.

Kontakt dla dziennikarzy:

Agnieszka Kminikowska - tel.: 662 051 858
Maciej Bodasiński - tel.: 504 018 144
e-mail: media@rozaniecdogranic.pl
http://www.rozaniecdogranic.pl


-------------------------------------------------------
Ekspiacja za aborcje
Rozmowa z Maciejem Bodasińskim z Fundacji Solo Dios Basta

Jak Pan ocenia ostatnie wydarzenia, które mają miejsce w Polsce?
? Przez długi czas żyliśmy w pewnej ułudzie, wydawało się, że przeżywany kryzys wiary w polskim społeczeństwie jest przejściowy, że ?jakoś to będzie?, udawaliśmy, że nie widzimy. Jednak prawda jest taka, iż ci, którzy odchodzili od Kościoła, zostali zagospodarowani przez system jemu wrogi. Jeśli człowiek odcina się od łaski uświęcającej, przestaje karmić się Słowem Boga, to głodny zaczyna szukać pokarmu gdzie indziej. Zaczyna spełniać swoje pragnienia, a to z kolei zawsze kończy się grzechem. Żeby uzasadnić swój grzech, musi uczynić go obowiązującym prawem, tak powstaje wspólnota grzechu, państwo grzechu i świat grzechu. Na koniec trzeba usunąć wszystko, co temu się sprzeciwia.
Co powinien robić katolik wobec tak wielkiej agresji wymierzonej w Kościół?
? Zło dobrem zwyciężaj. Naszą drogą jest modlitwa i pokuta. I mamy na obecną chwilę wydaje się bardzo ważne narzędzie, aby walczyć o polskie dusze dla Chrystusa.
Jest nim inicjatywa Różaniec do Granic Nieba?
? Akcja przygotowywana jest od półtora miesiąca. Pomysł pojawił się, kiedy jeszcze w ogóle nie znaliśmy terminu rozprawy w Trybunale Konstytucyjnym dotyczącej orzeczenia w sprawie niekonstytucyjności przesłanki eugenicznej. Mieliśmy takie rozeznanie, że jeśli jest kryzys na świecie, epidemia, jeśli ludzie cierpią, są trudne wydarzenia, to znaczy, że musi być przyczyna duchowa tych zdarzeń. Uważamy, że największe konsekwencje, jakie nas obciążają jako Naród, wynikają z wszystkich aborcji dokonanych w historii Polski. Zaczynają uderzać w nas skutki naszych grzechów. Bóg Ojciec to dopuszcza, żebyśmy się opamiętali. Stąd celem inicjatywy jest przebłaganie Pana Boga za grzechy aborcji, aby ich konsekwencje nas nie obarczały, abyśmy uwolnili się od tego ?kamienia młyńskiego? wiszącego u szyi. Największy masowy grzech, jaki na świecie popełnia ludzkość, to aborcja. Aborcja rodzi konsekwencje, które destrukcyjnie wpływają na całe społeczeństwa. Dla osób, które dokonały aborcji, nauka Kościoła jest wyrzutem sumienia. Aby człowiek dalej mógł żyć w grzechach, musi wymazać ze swojego życia Kościół.
Czy to wszystko nie ma swego źródła w demoralizacji społeczeństwa?
? Rewolucja seksualna, która dzisiaj święci triumfy również w Polsce, przyczyniła się do tego, że aborcja na ogromną skalę rozprzestrzeniła się na świecie. Rozwiązłość seksualna to prosta droga do aborcji, poprzez którą śmierć mieszka w rodzinach, w całym Narodzie. Dzisiaj niewiele osób powie, że poczęte dziecko to zlepek komórek, bo doskonale wszyscy wiedzą, że takie stwierdzenie zaprzecza wiedzy medycznej. Jednak mimo to są za zabijane dzieci nienarodzone. Nie tylko aborcja zabija. Antykoncepcja hormonalna często powoduje niepłodność, stąd powszechna staje się metoda sztucznego zapłodnienia in vitro, która pochłania kolejne życia ludzkie. To jest błędne koło grzechów przeciwko życiu.
Do kogo kierowane jest zaproszenie na Różaniec do Granic Nieba?
? Powinni się włączyć wszyscy, którzy kochają życie i Kościół. Zaplanowany na czas od 1 do 8 listopada Różaniec do Granic Nieba zbiegł się precyzyjnie z wydarzeniami, które wysadzają w powietrze relacje w polskim społeczeństwie. Mamy gotowe narzędzie ewangelizacyjne mogące zatamować zalew zła. Trzeba jednak usłyszeć zaproszenie. Wszyscy, którzy usłyszeli wiadomość o Różańcu do Granic Nieba, powinni ją przekazywać w swoich rodzinach, znajomym, w parafiach.
Ważne jest, aby to zaproszenie usłyszeli biskupi diecezji?
? Nie powinni się wahać, zwłaszcza w sytuacji, gdy niszczone są kościoły i zakłócane są Msze św. przez zwolenników aborcji. Jedna decyzja ordynariusza sprawi, że wszystkie parafie zostaną włączone w inicjatywę. Ma to ogromny wpływ na przebieg wydarzenia. Jest jeszcze czas na podjęcie decyzji. Wystarczy jeden komunikat, który wezwie do podjęcia akcji w parafiach, rodzinach. Jest piękny przykład jednej z diecezji, w której biskup polecił, aby w dniach trwania Różańca do Granic Nieba dołączyć do wszystkich sprawowanych w tym czasie Mszy św. intencję wyrażoną w tym wydarzeniu.
Jaka dokładnie jest to intencja?
? Jest to intencja przebłagalna za wszystkie grzechy aborcji i prośba do Pana Boga o zmiłowanie się nad nami i udzielenie potrzebnych łask, aby konsekwencje grzechów przeciwko życiu nas nie obciążały. Włączenie tej intencji w Msze św. łączy ofiarę i śmierć Chrystusa z ofiarą i śmiercią dzieci nienarodzonych. Wiemy doskonale, że złączenie cierpienia z cierpieniem Chrystusa przynosi ogromne owoce. Jeśli połączymy cierpienie dzieci nienarodzonych z męką Jezusa, możemy się spodziewać niebywałych łask.
Pierwotnie zakładano, że modlitwa w ramach Różańca do Granic Nieba ma być prowadzona w kościołach i przy grobach, czy w obecnej sytuacji obostrzeń w związku z pandemią jest to możliwe?
? Chcąc umożliwić wszystkim udział w Różańcu do Granic Nieba, postanowiliśmy, że ma on formę otwartą, zatem może odbyć się w dowolnym miejscu i o dowolnej porze. Do wydarzenia można dołączyć dowolnego dnia od 1 do 8 listopada, choć zachęcamy, by aktywnie uczestniczyć w nim przez całą oktawę uroczystości Wszystkich Świętych. Oczywiście nadal zapraszamy do przeprowadzenia go w parafialnych świątyniach czy indywidulanie przez rodzinę przy grobie bliskich. Jednak w związku z obostrzeniami pandemicznymi każdy może się włączyć w wydarzenie, pozostając także w domu.
Został opracowany program nabożeństwa?
? Na potrzeby wydarzenia ułożono: modlitwę do Boga Ojca oraz modlitwę skierowaną do dzieci nienarodzonych. Obydwie mają imprimatur, czyli zatwierdzone zostały przez władzę kościelną. Po tych dwóch modlitwach powinniśmy odmówić Psalm 51 i Różaniec Święty, przynajmniej tajemnice części bolesnej. Cały schemat nabożeństwa zamieszczony jest na stronie http://www.rozaniecdogranic.pl. Ważnym elementem wydarzenia jest zachęta, aby ofiarować odpusty za dusze w czyśćcu cierpiące za grzechy popełnione przeciwko życiu.
Prowadzona jest rejestracja na wydarzenie?
? Tak, ale jest ona jedynie symboliczna. Otrzymujemy wiele zgłoszeń także e-mailowo, SMS-owo. Rejestracja na to wydarzenie nie jest konieczna. Nawet jeśli ktoś podejmie decyzję o udziale 31 października o godz. 23.59, to nie będzie za późno, dołączyć można nawet w jego trakcie. Przynagleniem dla nas powinny stać się obecne wydarzenia w Polsce. Wydaje się, że nie powinniśmy mieć już żadnych złudzeń co do stanu ducha naszej Ojczyzny. Wystarczy wyjrzeć za okno, aby podjąć decyzję o włączeniu się do Różańca do Granic Nieba. Apeluję do wszystkich, aby stanąć do modlitwy dla ratowania dusz, ratowania sumień Polaków, zwłaszcza tych najmłodszych.
Dziękuję za rozmowę.
Artykuł opublikowany na stronie:
https://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w ... orcje.html





Rozpoczął się "Różaniec Do Granic Nieba"! Wielka modlitewna mobilizacja w intencji obrony życia. Akcja potrwa do 8 listopada

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Admin_DDN
 Tytuł: Re: Będzie Różaniec Do Granic Nieba
PostNapisane: 1 lis 2020, o 22:36 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6400
Skąd: Polska
https://www.rozaniecdogranic.pl/

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


    |    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

..
Skocz do:  
cron

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II


Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!

+ Ewangelia na każdy dzień     + Pismo Święte     + Katechizm Kościoła Katolickiego     + Portal Radio Maryja     + Słuchaj Radia Maryja, przez internet   
Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Polityka cookies. ;   Polityka prywatności.