Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  



Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 2 gru 2017, o 12:53 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
26. URODZINY RADIA MARYJA. DO TORUNIA PRZYJEŻDŻAJĄ SŁUCHACZE Z CAŁEJ POLSKI

Bogu, Maryi i świętym dziękuję za ten ogromny dar dla Polski jakim jest Radio Maryja
Tyle przeszkód i wrogich działań a jednak trwa i pięknie się rozwija na chwałę Boga i Ojczyzny. I niech pięknie się wszelkie dzieła dalej z Bogiem i Maryją rozwijają przy udziale całego Nieba.
Tak dopomóż Boże wszechmogący , Maryjo i wszyscy święci i aniołowie.
Amen

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 2 gru 2017, o 12:54 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Obrazek



Rodzina Radia Maryja spotyka się dziś w Toruniu, by świętować 26. urodziny naszej rozgłośni. Wielu pielgrzymów od wczesnych godzin rannych podróżuje z najdalszych części kraju, by wraz z innym dziękować Bogu za dar istnienia Radia Maryja. Pierwsi z nich są już na miejscu.

Z Bydgoszczy to tylko 50 km, z Gdańska ? 170, ale z Zakopanego czy Rzeszowa jest ich już ponad pół tysiąca. Nie liczy się jednak odległość ani czas spędzony w podróży do Torunia.

? Jedziemy w nastrojach radosnych, bo to są urodziny Radia Maryja. Jest taki zwyczaj na Kaszubach, że kiedy ktoś obchodzi urodziny, to do niego się przyjeżdża, składa się życzenia, aby się z nim cieszyć i radować ? mówi ks. dr Leszek Jażdżewski, duszpasterz parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gdańsku Brętowie.

Wśród jego parafian udających się dziś do Torunia są także ci, którzy na uroczystości rocznicowe przybędą po raz pierwszy.

? Do Torunia jeździłam, ale nigdy nie na urodziny Radia Maryja. W związku z tym postanowiłam w tym roku, że na 26. urodziny chcę być właśnie w tej rozgłośni, która daje tyle radości i tyle wiedzy. Dla mnie jest to kuźnia ewangelizacyjna ? podkreśla słuchaczka, pani Longina Wiśniewska.

Radio jest też szczególnym towarzyszem osób chorych i starszych, które nie mogą opuszczać swoich domów. Pani Krystynie, która od 2014 r. porusza się na wózku inwalidzkim, daje ono siłę do życia na każdy kolejny dzień.

? Gdyby nie Radio Maryja, to ja bym nie miała po co żyć. Dzięki Radiu Maryja, można powiedzieć, powróciłam do wiary. Bo moja wiara była tak płytka, taka niedzielna. To jest moja siła, moja nadzieja, moja miłość właściwie, bo nie potrafiłam już żyć ? zaznacza pani Krystyna Koralewska z Wrocławia.

Bycie członkiem Rodziny Radia Maryja to także troska o rozwój i funkcjonowanie rozgłośni i dzieł przy niej powstałych.

? Jak jeszcze byłem pracownikiem stoczni, to broniliśmy Radia Maryja, jeździliśmy na te protesty za czasów Platformy i Polskiego Stronnictwa Ludowego, jak byli w rządzie. Walczyliśmy w Warszawie przez 6 lat ? wspomina pan Mieczysław Koskowski z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gdańsku Brętowie.

Po raz pierwszy katolicki głos popłyną do Polskich domów 26 lat temu, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

? Ono niesie Jezusa Chrystusa, niesie Ewangelię, niesie Dobrą Nowinę i w tym wymiarze to jest ogromna wartość i wielki dar dla Kościoła ? podkreśla ks. bp Wiesław Śmigiel, biskup nominat diecezji toruńskiej.

Początkowo audycje docierały do słuchaczy w Toruniu, Bydgoszczy i okolicznych miejscowościach. Dziś jego fale są słyszalne na całym świecie.

? Radio Maryja, jego powstanie, było taką żywą odpowiedzią na apel Ojca Świętego Jana Pawła II ? przypomina ks. bp Andrzej Suski, ordynariusz toruński.

Katolicka rozgłośnia od początku swojego istnienia wiernie stawała przy Ojcu Świętym.

?Radiu Maryja życzę, aby odważnie głosiło Ewangelię słowem i czynem, aby rozprzestrzeniało na falach eteru Chrystusowe orędzie życia, które jest zawsze orędziem prawdy, miłości i Solidarności? ? mówił Ojciec Święty Jan Paweł II.

? Gdyby nie Jan Paweł II Radia by nie było ? przyznaje założyciel i Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Ojciec Święty nie tylko wspierał, ale także inspirował do budowy kolejnych dzieł.

? Pamiętam, kiedy o. Tadeusz (Rydzyk CSsR ? red.) zameldował, że jest Radio Maryja na pielgrzymce, to Ojciec Święty powiedział: ?A teraz zróbcie, żeby było słyszalne to radio za Uralem?. Pojechaliśmy następnego roku, mówimy: ?Ojcze Święty, już jest słyszalne za Uralem?. Odpowiedział: ?To teraz pomyślcie o telewizji?? ? wspomina ordynariusz toruński ks. bp Andrzej Suski.

Do spotkań św. Jana Pawła II z dyrektorem Radia Maryja dochodziło wielokrotnie.

? Idzie Ojciec Święty, podchodzi tak do mnie i mówi: ?To jest ten ojciec Rydzyk, którego się wielu w Polsce boi. Ale śmiało, tak dalej! Ja otwieram oczy i mówię: ?Naprawdę Ojcze Święty, tak??. ?Tak jest, tak dalej!? ?przytacza jedno ze spotkań z Papieżem Polakiem o. Tadeusz Rydzyk CSsR.


http://www.radiomaryja.pl/informacje/26 ... ej-polski/

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 2 gru 2017, o 13:04 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
XXVI Rocznica Powstania Radia Maryja

https://www.youtube.com/watch?v=33r6L6CThdc

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 2 gru 2017, o 13:07 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
DZIĘKUJEMY ZA TO RADIO, ZA APOSTOLSKĄ RODZINĘ RADIA MARYJA? ? 26. ROCZNICA POWSTANIA RADIA MARYJA


KS. BP W. ŚMIGIEL: RADIO MARYJA I TV TRWAM SĄ MI BLISKIE

Radio Maryja to jest ogromna wartość i wielki dar dla Kościoła, ale też i dla społeczeństwa w Polsce ? mówił dla TV Trwam ks. bp Wiesław Śmigiel w 26. rocznicę powstania rozgłośni.

Będę uczestniczył w uroczystościach i modlił się razem z wami ? zapewnił biskup nominat diecezji toruńskiej.

Ks. Biskup wskazał m.in. na swoją styczność z Radiem Maryja i powstałą wokół niego społecznością. Jak podkreślił, toruńskie media są mu bliskie.

? W większości parafii są Koła Radia Maryja, są grupy Rodziny, Przyjaciół Radia Maryja i ja się w czasie wizytacji kanonicznej bardzo często spotykałem z tymi wspólnotami. Co więcej, głosiłem też katechezy w Radiu Maryja. O. Zdzisław Klafka CSsR często do mnie dzwonił (?) i przygotowywałem katechezy dla słuchaczy Radia Maryja, więc Radio Maryja i TV Trwam są mi bliskie ? zaznaczył ks. bp Wiesław Śmigiel.

Jak wskazał, ?nie ulega wątpliwości, że media są szansą dla Kościoła? a w ?gąszczu przekazu informacji i różnych nadawców nie tylko jest miejsce, ale wręcz jest konieczność, żeby byli też nadawcy katoliccy?.


? Żeby był głos, który niesie przesłanie religijne, po prostu przybliża Jezusa Chrystusa. Św. Jan Paweł II napisał kiedyś, że każde medium spełni swoje zadania, internet spełni swoje zadanie, jeśli tam człowiek będzie mógł spotkać twarz Jezusa Chrystusa, osobę Jezusa Chrystusa. To jest ogromne zadanie i tak widzę role Radia Maryja i TV Trwam. Pierwsze zadanie, najważniejsze, to ewangelizacja ? i to się dzieje (?), a po drugie, to jest też kształtowanie tej rzeczywistości, która nas otacza w takim duchu chrześcijańskim, przemiana rzeczywistości ziemskich. Tam też jest odwoływanie się do zasad społecznych, do moralności i do różnych wydarzeń ? mówiłks. biskup nominat.

Pewnie najbardziej wszystkich interesuje aspekt polityczny, ale kłopoty z nim wynikają z niewłaściwego rozumienia słowa ?polityka? ? dodał rozmówca Telewizji Trwam.

? Nam polityka się kojarzy z rywalizacją partii politycznych, natomiast znowu odwołam się do tego, co mówił św. Jan Paweł II: ?polityka to roztropna troska o dobro wspólne? ? czyli pozytywny aspekt. I jeżeli tak spojrzymy na politykę, to jest to po prostu troska o nasz wspólny dom, o Ojczyznę, o to, co nas otacza. W takim wymiarze również media katolicki powinny kształtować ten wspólny dom, zawsze w odwołaniu do zasad chrześcijańskich ? podkreślił.

Na 26. urodziny ksiądz bp Wiesław Śmigiel życzy Radiu Maryja przede wszystkim ?dynamicznego rozwoju?.

? Życzę, żeby to radio się rozwijało, żeby docierało do jak największej liczby ludzi. Życzę też, żeby spotykało się ze zrozumieniem społeczeństwa, ponieważ ono niesie Jezusa Chrystusa, niesie Ewangelię, Dobrą Nowinę. W tym wymiarze to jest ogromna wartość i wielki dar dla Kościoła, ale też i dla społeczeństwa w Polsce ? podkreślił ksiądz bp Wiesław Śmigiel, biskup nominat diecezji toruńskiej w rozmowie z TV Trwam.

RIRM
http://www.radiomaryja.pl/informacje/u- ... i-bliskie/

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 2 gru 2017, o 13:07 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
KS. BP A. SUSKI O RADIU MARYJA: TO BYŁA CIĄGŁA INSPIRACJA ŚW. JANA PAWŁA II

To dwa wielkie światła na polu Nowej Ewangelizacji. Nie wiem, jakby dziś wyglądałby stan wiary w Polsce, gdyby nie było Radia Maryja, nie było TV Trwam ? podkreślił w rozmowie z reporterem TV Trwam ordynariusz toruński ks. bp Andrzej Suski.

Pasterz Kościoła toruńskiego, udzielając wywiadu z okazji 26. rocznicy powstania Radia Maryja, przypomniał genezę rozgłośni. To radio powstało właściwie z niczego ? powiedział, wskazując jednocześnie na wielką rolę papieża Polaka ? św. Jana Pawła II.

? Powstanie Radia Maryja, jak pamiętam, było taką żywą odpowiedzią na apel Ojca Świętego Jana Pawła II, który był papieżem Nowej Ewangelizacji. On rzucił hasło ? i nie tylko hasło ? bo widział jak bardzo na nowo trzeba głosić Ewangelię. Na nowo, to znaczy: nowymi metodami, z nowym entuzjazmem (?), nowymi środkami wyrazu, którymi są oczywiście środki społecznego przekazu ? mówił ks. Biskup.

Zwrócił też uwagę, że Ojciec Święty Jan Paweł II nie tylko towarzyszył Radiu Maryja do końca swego życia, ale także inspirował rozgłośnię i dzieła przy niej powstałe.

? Ja byłem świadkiem wielu inspiracji ze strony Ojca Świętego gdy chodzi o Radio, a potem Telewizję Trwam. Pamiętam, kiedy o. Tadeusz (Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja ? red.) zameldował, że jest Radio Maryja na pielgrzymce, to Ojciec Święty powiedział: ?A teraz zróbcie, żeby było słyszalne to radio za Uralem?. Pojechaliśmy następnego roku, mówimy: ?Ojcze Święty, już jest słyszalne za Uralem?. Odpowiedział: ?To teraz pomyślcie o telewizji? Tak było! To była ciągła inspiracja Jana Pawła II ? podkreślił, wskazując że wiele to wyjaśnia.

? On za tym radiem, można powiedzieć, stał. Dlatego nie dziwią słowa ?Ja się codziennie modlę i dziękuję Bogu, że jest takie radio, które się nazywa Radio Maryja?. To nie były puste słowa. Za tym po prostu była cała postawa św. Jana Pawła II ? zaznaczył ks. bp Andrzej Suski.

Zwracając uwagę, że na polu Nowej Ewangelizacji wiele jest do zrobienia, ks. bp Ordynariusz przyznał: toruńska rozgłośnia przez ćwierćwiecze swojej działalności wykonała dużą pracę w tym zakresie.

? Jest codzienna katecheza, jest codzienna szkoła modlitwy, jest ciągle budowana wspólnota, choćby przez Rozmowy Niedokończone. To wszystko stanowi jakby życie Kościoła, (które) tam jest przekładane na każdy dzień. I to jest ogromna zasługa Radia Maryja. Nie wiem, jakby dziś wyglądał stan wiary w Polsce, gdyby nie było tego radia, nie było TV Trwam ? podkreślił.

Ks. bp Andrzej Suski dodał, że ?Biskup toruński z natury rzeczy jest opiekunem duchowym Radia Maryja?.

? Jest takim ?asystentem? Kościoła, który wspiera to radio i czuwa nad nim. Tak mi się wydaje, że dotychczas ta rola była tak właśnie wypełniania ? powiedział ks. Biskup.


źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/u- ... -pawla-ii/

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 2 gru 2017, o 13:09 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Rozpoczęły się obchody 26. rocznicy powstania Radia Maryja. Będą ministrowie i członkowie parlamentu


Modlitwami i koncertem rozpoczęły się dziś w Toruniu obchody 26. rocznicy powstania Radia Maryja. Główną częścią uroczystości będzie msza święta pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, a swój udział zapowiedzieli m.in. ministrowie oraz parlamentarzyści.
Obchody odbywają się w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Bema oraz wokół niej. W programie uroczystości znalazły się modlitwa różańcowa, Koronka do Miłosierdzia Bożego, koncert pieśni religijnych i patriotycznych oraz uroczysta eucharystia, która rozpocznie się o godz. 16. Swoje przybycie do Torunia zapowiedzieli m.in. minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, szefowa kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa i minister z kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski, a także ok. 70 parlamentarzystów.

Do Torunia przyjechały tysiące słuchaczy z całej Polski, a także przedstawiciele Polonii, którzy od rana zwiedzają m.in. Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej, Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II oraz siedzibę radia. Ci z nich, którzy nie zmieszczą się do hali, będą mogli śledzić przebieg uroczystości na telebimach zlokalizowanych przed nią - w namiotach z ławkami i na świeżym powietrzu.

Przez wiele lat obchody rocznicowe organizowane były w prowadzonym przez redemptorystów w kościele św. Józefa - sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Jednak nawet rozstawione przed świątynią wielkie namioty nie były w stanie pomieścić przybywających w coraz większej liczbie pielgrzymów.

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie programu 8 grudnia 1991 r., w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Początkowo audycji przez 14 godzin na dobę mogli słuchać tylko mieszkańcy Torunia i Bydgoszczy oraz okolicznych miejscowości.

Tydzień później rozgłośnia została poświęcona przez ordynariusza ówczesnej diecezji chełmińskiej bp. Mariana Przykuckiego, który podkreślił jej znaczenie dla reewangelizacji. "Wiemy, że na skutek naszej przeszłości, na skutek systemu totalitarnego wiele jest wypaczonych sumień i do wielu słowa głoszone w kościele nie docierają. Może dotrą właśnie poprzez radio" - mówił wówczas nieżyjący już biskup.

Z czasem Radio Maryja wydłużyło nadawanie do 24 godzin, a jego zasięg objął całą Polskę i rozszerzał się na inne kraje. Od 1998 r. jest dostępne za pośrednictwem Internetu na całym świecie.


źródło: http://niezalezna.pl/210305-rozpoczely- ... parlamentu

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 2 gru 2017, o 13:23 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Radio Maryja zmieniło bieg polskiej historii. Bez tej rozgłośni nie zdołalibyśmy wyrwać się z pułapki, w którą wpadliśmy w 1989 roku


Świętujące dziś 26. urodziny Radio Maryja zmieniło bieg polskiej historii. I być może nie tylko polskiej.

Najważniejszą zasługą rozgłośni założonej przez ojca Tadeusza Rydzyka jest położenie tamy lewicowej infiltracji Kościoła w Polsce. Bez tej wielkiej siły formacyjnej lewica miałaby dużo łatwiejsze zadanie, i zjawiska, które dziś obserwujemy na marginesie, mogłyby wedrzeć się do centrum. Dotyczy to zarówno wiernych, jak duchowieństwa. Dzięki temu możemy dziękować Bogu za wciąż silny, wierny swojemu nauczaniu Kościół w Polsce; Kościół budzący nadzieję także w innych krajach.

Drugą wielką, historyczną zasługą Radia Maryja jest podjęcie tematu społecznych skutków brutalnej transformacji**, której doświadczała Polska w latach 90., i tym samym nadanie w długiej perspektywie obozowi prawicy rysu socjalnego. Bez tego lewica byłaby zarówno beneficjentem zmiany ustrojowej, jak i organizatorem gniewu społecznego, który wynika z tego samego procesu. Na ten paradoks Jarosław Kaczyński zwrócił uwagę już w czasie swojej słynnej debaty z Adamem Michnikiem w 1993 roku.

Trzecią zasługą jest konsekwentna aktywność na rzecz wypracowania alternatywy dla globalistyczno-liberalnego modelu gospodarczego. To w Radiu Maryja broniono polskiego przemysłu i polskiego handlu, to w Radiu Maryja uczono Polaków, że kapitał ma narodowość. Robiono to wówczas, gdy ogromna większość prawicy albo nie miała śmiałości, albo wyobraźni, by promować tego typu myślenie. Dziś - dodajmy - będące już czymś oczywistym.
Czwarta sprawa to budowa wielkiego ruchu społecznego, rzeczywiście masowego, który wielokrotnie udowodnił swą skuteczność. Lewica pragnęła zinstrumentalizować pojęcie ?społeczeństwa obywatelskiego?; oddolne ruchy miały być taranem, który zmieni Polskę nie do poznania, uczyni z niej drugą Hiszpanię. Zderzenie z religijnym ruchem społecznym okazało się dla lewicowych intelektualistów problemem nie do przejścia. Tym bardziej, że ruchy lewicowe ograniczały i ograniczają się zazwyczaj do dobrze opłacanej kadrówki, i nigdy tak naprawdę nie zeszły w dół.
Punkt piąty to osłona całej reszty prawicy. To Radio Maryja brało na siebie główny impet ataku, sprawiając, że pozostałe środowiska nie były tak ostro atakowane. One miały stać się celem później, po zniszczeniu celu głównego. Niestety, i dziś wciąż wielu ludzi prawicy nie zdaje sobie sprawy z tego scenariusza, wierząc naiwnie, że ich los nie jest związany z losem Radia Maryja. A związany jest fundamentalnie, i gdyby nie heroizm ojca Tadeusza Rydzyka i całego środowiska Radia Maryja, polska prawica mogłaby przypominać swoje zachodnie odpowiedniki: zastraszone, rozwodnione, bierne w sprawach ideologicznych.

I wreszcie punkt szósty, który jest tak naprawdę punktem pierwszym: otóż Radio Maryja przywiodło setki tysięcy Polaków, a może i miliony, do wiary, do Boga, do zbawienia. I to jest zasługa największa.
Bez Radia Maryja żylibyśmy w innym kraju. Bez Radia Maryja nie zdołalibyśmy wyrwać się z pułapki, w którą wpadliśmy w 1989 roku. Bez Radia Maryja byłoby trudno o nadzieję.
Sto lat! Alleluja i do przodu!

autor: Jacek Karnowski
źródło: https://wpolityce.pl/polityka/369881-ra ... -1989-roku

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 2 gru 2017, o 17:52 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Obrazek
autor: fot. PAP/Tytus Żmijewski


Dziękujemy Bogu za 26 lat owocnej działalności Radia Maryja i dzieła, które przy tym radiu powstały - zwłaszcza za Telewizję Trwam, Nasz Dziennik, za Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej, toruńskie sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Dziękujemy za ludzi, którzy te dzieła tworzyli i im służą. Dziękujemy za całą rodzinę Radia Maryja - w kraju i na obczyźnie. Niech dalej ożywia ją jeden duch, jedno serca dla dobra sprawy chrystusowej pod czułą opieką matki Bożej
? podkreślił bp Suski.
W obchodach 26. rocznicy powstania toruńskiej rozgłośni w hali widowiskowo-sportowej uczestniczą w sobotę m.in. minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, minister środowiska Jan Szyszko, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, szefowa kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa i minister z kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski, kilkudziesięciu parlamentarzystów, przedstawiciele władz regionu i miasta oraz 15 biskupów. Uroczystej mszy świętej przewodniczy ordynariusz diecezji włocławskiej Wiesław Mering. Do Torunia przyjechały tysiące słuchaczy z różnych stron kraju i zagranicy.
Radio Maryja rozpoczęło nadawanie programu 8 grudnia 1991 r., w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Początkowo audycji przez 14 godzin na dobę mogli słuchać tylko mieszkańcy Torunia i Bydgoszczy oraz okolicznych miejscowości. Obecnie dzięki przekazowi satelitarnemu i internetowemu audycje docierają do odbiorców na całym świecie. Redemptoryści od 1991 roku stworzyli w Toruniu również m.in. Telewizję Trwam i Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej.

źródło: https://wpolityce.pl/kosciol/369898-msz ... i-im-sluza

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!