Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  



Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 17 maja 2012, o 16:13 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego

WERSJA I NOWENNY




Modlitwa wstępna
(odmawiana w każdym dniu nowenny)

Duchu Święty, Boże, który w dniu narodzin Kościoła raczyłeś zstąpić widomie na apostołów, aby oświecić ich rozum, zapalić serca, utwierdzić w wierze i życie ich uświęcić, błagamy Cię najgoręcej w czasie tej nowenny, abyś również nam raczył udzielić tych samych darów dla naszego uświęcenia i wzrostu chwały Bożej. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.




Na poszczególne dni nowenny:

W pierwszym dniu:

W ostatnim dniu oktawy Święta Namiotów, Jezus "zawołał donośnym głosem: Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie, niech przyjdzie do Mnie i pije! A powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego" (J 7,37.39).

Módlmy się: Panie Jezu Chryste, jak drzewo po przyjęciu wody rozwija się i przynosi owoce, również i my pragniemy przyjąć łaskę Ducha Świętego i przynosić owoce cnót. Amen.

W drugim dniu:

Pismo święte poucza: "Bóg zbawił nas przez obmycie odradzające w Duchu Świętym, którego wylał na nas obficie przez Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego, abyśmy usprawiedliwieni Jego łaską, stali się w nadziei dziedzicami życia wiecznego" (Tt 3,5-7).

Módlmy się: Boże, który w chrzcie świętym obficie wylałeś na nas Ducha Świętego, spraw łaskawie, aby wspierał On nasze pragnienie nieba, aby nas zachęcał, uczył, oświecał, pocieszał, umacniał, leczył, usprawiedliwiał i zbawiał. Amen.

W trzecim dniu:

Pismo święte poucza: "Wszyscyśmy w jednym Duchu zostali ochrzczeni, aby stanowić jedno Ciało: czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni. Wszyscyśmy też zostali napojeni jednym Duchem" (1 Kor 12,13).

Módlmy się: Duchu Przenajświętszy, Boże jedności, zgody i pokoju, błagamy Cię pokornie, abyś zawsze jednoczył wszystkich wierzących w Chrystusa w Jego świętym Kościele. Amen.

W czwartym dniu:

Pismo święte poucza: "Bóg jest tym, który umacnia nas wespół z wami w Chrystusie i który nas namaścił. On też wycisnął na nas pieczęć i zostawił zadatek Ducha w sercach naszych" (2 Kor 1,21-22).

Módlmy się: Duchu Święty, dziękujemy Ci za to, że nas opieczętowałeś Bożym podobieństwem, które jest zadatkiem szczęścia wiecznego i wezwaniem do świętości. Amen.

W piątym dniu:

Pismo święte poucza: "Duch przychodzi z pomocą naszej słabości. Gdy bowiem nie umiemy się modlić tak, jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami. Ten zaś, który przenika serca, zna zamiar Ducha, wie, że przyczynia się za świętymi zgodnie z wolą Bożą" (Rz 8,26-27).

Módlmy się: Panie Jezu Chryste, dzięki mieszkającemu w nas Duchowi Świętemu, modlitwa nasza zdolna jest ujarzmić szatana i pokusy świata, a także zdolna jest wielbić Ciebie wraz z Ojcem i Duchem Świętym. Amen.

W szóstym dniu:

Pismo święte poucza: "Postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała. Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Mając życie od Ducha, do Ducha się też stosujmy" (Gal 5,16.22.25).

Módlmy się: Panie, pomnóż w nas wiarę w Ciebie i zawsze nas oświecaj światłem Ducha Świętego, abyśmy postępowali według ducha i cieszyli się jego owocami. Amen.

W siódmym dniu:

Pismo święte poucza: "Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za wielką bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele" (1 Kor 6,19-20).

Módlmy się: Boże, dopóki żyjemy w ciele, walczymy ze złem, spraw przeto, abyśmy umieli opanować wszelkie pokusy i popędy przy pomocy mieszkającego w nas Ducha Świętego, abyśmy żyli wiecznie. Amen.

W ósmym dniu:

Pismo święte poucza: "Ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć. jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. Nam zaś objawił to Bóg przez Ducha - Duch przenika wszystko, nawet głębokości Boga samego" (1 Kor 2,919).

Módlmy się: Przybądź, Duchu Święty, napełnij serca Twoich wiernych i zapal w nich ogień Twojej miłości, abyśmy miłowali Boga całym sercem i otrzymali wieczne szczęście. Amen.

W dziewiątym dniu:

Pismo święte poucza: "Kiedy nadszedł dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wichru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić (Dz 2,1-4).

Módlmy się: Duchu Święty, który sprawiłeś, że apostołowie mówili różnymi językami, spraw abyśmy w życiu chrześcijańskim potrafili mówić językiem słów, językiem czynów, językiem przykładu i wszystkimi możliwymi językami dla pomnożenia chwały Bożej. Amen.




Modlitwy końcowe (odmawiane w każdym dniu nowenny)


Ojcze nasz...

Módlmy się: Boże, Ty otworzyłeś nam bramy życia wiecznego wywyższając Chrystusa i zsyłając nam Ducha Świętego, spraw, aby tak wielkie dary umocniły nasze oddanie się Tobie i pomnożyły naszą wiarę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.


****
źródło: http://sanctus.pl/index.php?grupa=44&po ... 62&doc=198



Obrazek

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 17 maja 2012, o 16:17 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
WERSJA II NOWENNY


Dzień pierwszy

W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Pozdrawiam i wielbię Cię, Boże Ojcze, któryś nam dał ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać ?Abba? ? Ojcze. Pozdrawiam i wielbię Cię, Jezu Chryste, któryś w nas wlał Ducha Prawdy dla poznania Ewangelii Miłości. Pozdrawiam i wielbię Cię, Boże, któryś jest Miłością. Miłości, która jesteś sensem i warunkiem życia, Ty jesteś ratunkiem dla świata. Uczyń nas Miłością. Amen.

Dzień drugi

W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Niech będzie uwielbiony Duch Święty, Duch Ojca i Syna, Żywy Płomień Miłości Trójcy Przenajświętszej! Przyjdź, Duchu Święty, napełnij nas światłem daru mądrości, abyśmy zawsze dokonywali właściwych wyborów wartości i wszystkie nasze dążenia zwracali do Boga, oczekującego z miłością na powrót Swoich dzieci. Amen.

Dzień trzeci

W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Niech będzie uwielbiony Duch Święty, Duch Ojca i Syna, Żywy Płomień Miłości Trójcy Przenajświętszej! Przyjdź Duchu Święty, z darem rozumu, który nasze umysły uzdolni do poznawania Prawdy ożywiającej naszą wiarę, nadzieję i miłość. Naucz nas pokornie poznawać nasze słabości i z dziecięcą ufnością poddawać się Twojej woli. Amen.

Dzień czwarty

W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Niech będzie uwielbiony Duch Święty, Duch Ojca i Syna, Żywy Płomień Miłości Trójcy Przenajświętszej! Przyjdź, Duchu Święty, i ubogać nasze serca darem rady, który pomoże nam znaleźć wyjście z zawiłych i poplątanych dróg. Niech wyprowadzi nas z ciemności do światła Prawdy, przed którą schroniliśmy się w skorupę obojętności i egoizmu. Uczyń nas wolnymi. Amen.

Dzień piąty

W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Niech będzie uwielbiony Duch Święty, Duch Ojca i Syna, Żywy Płomień Miłości Trójcy Przenajświętszej! Przyjdź, Duchu Święty, i darem umiejętności uzdolnij nas do właściwego używania rzeczy doczesnych, aby to, co przemijające nie przysłoniło nam dobra wiecznego i abyśmy nie przywiązując się do tego, co nietrwałe, właściwie to wykorzystywali do budowania Twojego Królestwa na ziemi. Amen.

Dzień szósty

W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Niech będzie uwielbiony Duch Święty, Duch Ojca i Syna, Żywy Płomień Miłości Trójcy Przenajświętszej! Przyjdź, Duchu Święty, i pokrzep nas darem męstwa, byśmy w chwilach pokus i zwątpień, trudności i niebezpieczeństw wytrwali przy Krzyżu z wiernością godną dzieci Bożych. Amen.

Dzień siódmy

W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Niech będzie uwielbiony Duch Święty, Duch Ojca i Syna, Żywy Płomień Miłości Trójcy Przenajświętszej! Przyjdź, Duchu Święty, z darem pobożności, abyśmy zawsze we wszystkim szukali Twojej woli i aby każde nasze działanie i każde spotkanie z bliźnim było świadectwem naszej miłości do Wszechobecnego Boga. Amen.

Dzień ósmy

W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Niech będzie uwielbiony Duch Święty, Duch Ojca i Syna, Żywy Płomień Miłości Trójcy Przenajświętszej! Przyjdź, Duchu Święty, z darem bojaźni Bożej i przenikaj nasze serca pragnieniem wytrwania w dobrym, lękiem przed grzechem, oddalającym nas od Boga, oraz wolą pokornej służby, siejącej dobro w świecie. Amen.

Dzień dziewiąty

W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący. Duchu Święty, prześwietlaj świat Bożą Miłością, a nas ubogaconych Twoimi darami, wprowadzaj na drogi naszych powołań. Uczyń z nas narzędzia Bożej woli, rozsypujące Jego Miłość po drogach ludzkiego życia. Amen.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 17 maja 2012, o 16:22 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
WERSJA III NOWENNY



Modlitwa wstępna na każdy dzień nowenny
Sekwencja do Ducha Świętego


Przybądź, Duchu Święty,
Spuść z niebiosów wzięty,
Światła Twego strumień.
Przyjdź, Ojcze ubogich,
Dawco darów mnogich,
Przyjdź, światłości sumień!


O najmilszy z Gości,
Słodka serc radości,
Słodkie orzeźwienie.
W pracy Tyś ochłodą,
W skwarze żywą wodą,
W płaczu utulenie.


Światłości najświętsza!
Serc wierzących wnętrza
Poddaj swej potędze!
Bez Twojego tchnienia
Cóż jest wśród stworzenia?
Jeno cierń i nędze!


Obmyj, co nieświęte,
Oschłym wlej zachętę,
Ulecz serca ranę!
Nagnij, co jest harde,
Rozgrzej serca twarde,
Prowadź zabłąkane.


Daj Twoim wierzącym,
W Tobie ufającym,
Siedmiorakie dary!
Daj zasługę męstwa,
Daj wieniec zwycięstwa,
Daj szczęście bez miary!


****
źródło: http://www.klara.franciszkanie.pl/Nowenny/Duch.htm#1






Modlitwy na I, IV i VII dzień nowenny



Panie, Jezu Chryste! W dniu Wniebowstąpienia nakazałeś swym apostołom nie odchodzić z Jerozolimy, ale oczekiwać obietnicy Ojca. Mówiłeś do nich: ?Jan chrzcił wodą, ale wy wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym (...). Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami aż po krańce ziemi?.

Za przykładem apostołów, którzy wraz z Maryją, Matką Twoją i innymi Twoimi uczniami trwali dziewięć dni jednomyślnie na modlitwie, oczekując obietnicy Ojca, także i my pragniemy się przygotować, przez wspólną modlitwę, na przyjście Ducha Świętego. Wierzymy, że to On nieustannie zstępuje na Kościół, udziela mu swoich darów, ożywia go i przenika swoją mocą i miłością. Wierzymy, że to On objawia światu Boga Ojca i Ciebie, naszego Pana i Zbawiciela wszystkich ludzi.

Pragniemy otrzymać moc Ducha Świętego i dzięki niej być Twoimi świadkami w naszej rodzinie, w naszym kraju i gdziekolwiek nas poślesz. Dlatego prosimy Cię:

Ześlij na nas Ducha Twojego!

Panie Jezu, który jesteś Prawdą i odblaskiem Ojca, ześlij Twoją światłość i prawdę, abyśmy zawsze słowem i czynem, byli Twoimi świadkami wobec wszystkich ludzi.

Ześlij na nas Ducha Twojego!

Panie Jezu, spraw, niech prowadzi nas Duch Boży, abyśmy postępowali zawsze jak dzieci Boże.

Ześlij na nas Ducha Twojego!

Objaw wszystkim narodom Twoją Ewangelię, aby wszyscy zostali doprowadzeni do posłuszeństwa wierze.

Ześlij na nas Ducha Twojego!

Ześlij na nas Ducha Świętego, abyśmy wobec ludzi wyznawali, że jesteś Królem i Panem.

Ześlij na nas Ducha Twojego!

Spraw, aby postępowanie każdego z nas pociągało bliźnich do Ciebie, przynosiło im dobro i zbudowanie.

Ześlij na nas Ducha Twojego!

Niech przybędzie Duch Twój i łaskawie kieruje dziejami świata, odnawiając oblicze ziemi.

Ześlij na nas Ducha Twojego!

Prowadź światłem Ducha Świętego tych, którzy nami rządzą, niech będą Twoimi sługami dla dobra wszystkich.

Ześlij na nas Ducha Twojego!

Ty, który w dniu Pięćdziesiątnicy wezwałeś do Kościoła rozproszone ludy, spraw przez Ducha Twego, by cały świat zjednoczył się w wierze.

Ześlij na nas Ducha Twojego!

A teraz módlmy się, jak nas nauczył nasz Pan, Jezus Chrystus: Ojcze nasz...

Prosimy Cię, Panie, niech Duch Święty zapali nas tym ogniem, który nasz Pan, Jezus Chrystus, zesłał na ziemię pragnąc, by mocno rozgorzał. Który z Tobą żyje i króluje na wieki wieków.

W: Amen.

****
źródło: http://www.klara.franciszkanie.pl/Nowenny/Duch.htm#1

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 17 maja 2012, o 16:22 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Modlitwy na II, V i VIII dzień nowenny



Przybądź Duchu Święty? (sekwencja do Ducha Świętego)

Panie, Jezu Chryste! Na Ostatniej Wieczerzy apostołom zasmuconym zapowiedzią Twojego bliskiego odejścia ze świata, obiecałeś Pocieszyciela, Ducha Świętego. Powiedziałeś wtedy: ?Ja będę prosił Ojca, a innego Pocieszyciela da wam, aby z wami był na zawsze - Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi, ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ w was przebywa i w was będzie?.

Twoja obietnica się spełniła: Duch Święty, w pięćdziesiątym dniu po Twoim Zmartwychwstaniu zstąpił na Kościół i zamieszkał w nim na zawsze. Napełnia Kościół i rządzi nim, zespala go i jednoczy, zstępując nieustannie przez sakramenty, uświęcając chleb i wino, aby stały się Ciałem i Krwią Twoją, i uświęcając tych, którzy je przyjmują. On utrzymuje Kościół w ciągłej młodości. Wierzymy, Panie, w Jego obecność wśród nas. Wierzymy, że Duch Święty, który mieszkał w Twoim świętym człowieczeństwie, mieszka także w nas i jednoczy nas z Tobą i Ojcem, czyniąc nas jednym Ciałem. Niechaj Jego łaska nieustannie uświęca Twój Kościół i prowadzi do pełnej jedności z Ojcem. Dlatego wołamy:

Uświęć nas w Duchu Świętym, Panie Jezu!

Ześlij, Panie, Ducha Twego, którego miałeś posłać, aby Kościół Twój nieustannie odnawiał się i odmładzał.

Uświęć nas w Duchu Świętym, Panie Jezu!

Wejrzyj, Panie, na wszystkich, którzy noszą imię chrześcijan, aby Duch Święty doprowadził ich do jedności.

Uświęć nas w Duchu Świętym, Panie Jezu!

Jezu Chryste, wiekuisty Pasterzu, obdarz mądrością i rozwagą naszych pasterzy, aby prowadzili Twe owce skutecznie do zbawienia.

Uświęć nas w Duchu Świętym, Panie Jezu!

Spraw, aby kierował nami nie duch świata, lecz Duch Święty, który od Ciebie pochodzi.

Uświęć nas w Duchu Świętym, Panie Jezu!

Ześlij na Kościół Ducha jedności, aby ustąpiły niezgoda, nienawiść i podziały.

Uświęć nas w Duchu Świętym, Panie Jezu!

Udziel nam mocy Ducha Świętego, aby nas oczyszczał i umacniał.

Uświęć nas w Duchu Świętym, Panie Jezu!

Przygotuj, Panie, dusze wiernych ożywiającą Twą łaską, aby z radością przyjmowali dary Ducha Świętego.

Uświęć nas w Duchu Świętym, Panie Jezu!

Daj nam szczerą miłość, abyśmy się wzajemnie po bratersku miłowali.

Uświęć nas w Duchu Świętym, Panie Jezu!

A teraz módlmy się, jak nas nauczył nasz Pan, Jezus Chrystus: Ojcze nasz...

Boże, który zesłałeś Ducha Świętego na swoich apostołów, spełnij ufne prośby swojego ludu, a skoro dałeś nam łaskę wiary, obdarz nas również pokojem i jednością. Przez Chrystusa, Pana naszego.

W: Amen.


****
źródło: http://www.klara.franciszkanie.pl/Nowenny/Duch.htm#1

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 17 maja 2012, o 16:22 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Modlitwy na III, VI i IX dzień nowenny



Przybądź Duchu Święty? (sekwencja do Ducha Świętego)

Panie, Jezu Chryste! Niegdyś w świątyni jerozolimskiej wołałeś do ludu: ?Jeśli kto jest spragniony, a wierzy we Mnie - niech przyjdzie do Mnie i pije! Jak rzekło Pismo: Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza?. A powiedziałeś to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Ciebie.

W każdym z nas, obmytym wodą chrztu, powtarza się ten cud, który zapowiedziałeś: wytryska z głębi naszych dusz strumień życia nadprzyrodzonego, którego źródłem jest Duch Święty. To On oświeca nas światłem wiary, budzi nadzieję zmartwychwstania, rozlewa w sercach miłość. Z Jego hojności otrzymujemy siedem darów, których pełnia jest w Tobie. Z Jego łaski pochodzą cnoty i dobre uczynki, które Twój apostoł nazywa owocami Ducha Świętego: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. To Duch Święty uczy nas modlitwy, ?gdy bowiem nie umiemy się modlić tak jak trzeba, sam Duch Święty przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami?. Cała nasza świętość, nasze osobiste podobieństwo do Ciebie, Chryste, ma źródło w Duchu Świętym, który w nas mieszka. Dlatego, wierząc w to, wołamy:

Niech nas uświęca Twój Duch, o Panie!

Niech Twoje słowo, Chryste, zamieszka w nas w obfitości, abyśmy składali Tobie dziękczynienie w psalmach, hymnach i pieśniach pełnych ducha.

Niech nas uświęca Twój Duch, o Panie!

Ty nas uczyniłeś przez Ducha Świętego dziećmi Bożymi, daj nam, abyśmy w tym samym Duchu, razem z Tobą, nieustannie wielbili Boga Ojca. Udziel nam mądrości w działaniu, byśmy wszystko czynili dla chwały Boga.

Niech nas uświęca Twój Duch, o Panie!

Napełnij nas radością i pokojem w wierze, abyśmy obfitowali w nadziei i mocy Ducha Świętego.

Niech nas uświęca Twój Duch, o Panie!

Połącz nas ze sobą Duchem Twoim, aby nas nigdy od Twojej miłości nie odłączyło utrapienie, ucisk ani prześladowanie.

Niech nas uświęca Twój Duch, o Panie!

Ześlij Ducha Twego, upragnionego Gościa naszych dusz i nie dozwól, abyśmy Go kiedykolwiek zasmucili.

Niech nas uświęca Twój Duch, o Panie!

Panie, który przenikasz i znasz serca ludzkie, prowadź nas zawsze drogą szczerości i prawdy.

Niech nas uświęca Twój Duch, o Panie!

Udziel nam łaski, abyśmy nie osądzali naszych bliźnich ani nie gardzili nimi, ponieważ wszyscy staniemy kiedyś przed Twoim sądem.

Niech nas uświęca Twój Duch, o Panie!

Ześlij Ducha Twego, światłość najświętszą, aby napełnił nasze serca.

Niech nas uświęca Twój Duch, o Panie!

A teraz módlmy się, jak nas nauczył nasz Pan, Jezus Chrystus: Ojcze nasz...

Spraw, prosimy Cię, Wszechmogący Boże, niech zajaśnieje nad nami blask Twojej chwały, a Duch Święty niechaj Twoim światłem umocni serca tych, którzy odrodzili się przez łaskę. Przez Chrystusa, Pana naszego.

W: Amen.


****
źródło: http://www.klara.franciszkanie.pl/Nowenny/Duch.htm#1

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 17 maja 2012, o 16:58 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Nowenny mogą być różne i to jest "normalne" :idea:

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 15 maja 2015, o 10:39 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
15- 23 maj 2015 r.





Akt poświęcenia się Duchowi Świętemu

Duchu Święty, Duchu Boży, Duchu światła i miłości! Tobie poświęcam rozum mój, serce moje, wolę moją i całego siebie w życiu doczesnym i wiecznym. Spraw, aby rozum mój był zawsze chętny do przyjmowania natchnień, pochodzących od Ciebie z nieba i nauki Kościoła świętego, którym Ty nieomylnie kierujesz i rządzisz: aby serce moje zawsze pałało miłością Boga i bliźniego, a wola moja zawsze z wolą Bożą zgadzała się, aby całe moje życie było wiernym naśladowaniem życia cnót Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa, któremu z Bogiem Ojcem i z Tobą niech będzie zawsze cześć i chwała. Amen.

Duchu Święty ? natchnij mnie, Miłości Boża ? pochłoń mnie, na właściwą drogę ? zaprowadź mnie. Maryjo Matko, spojrzyj na mnie, z Jezusem błogosław mnie, od wszelkiego złego, od wszelkiego złudzenia, od wszelkiego niebezpieczeństwa, zachowaj mnie. Amen.


****
źródło: http://www.voxdomini.com.pl/modlitwy/do_Ducha.html

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!