Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  



Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 5 sty 2012, o 22:56 
Offline
200p
200p

Rejestracja: 21 gru 2011, o 23:28
Posty: 369
Z tego co się orientuję, podczas mszy, w czasie podniesienia (czy jakoś tak), następuje przemiana opłatka w ciało Chrystusa i jak rozumien pobożni katolicy w to wierzą. Następnie ksiądz zjada to ciało. Wszyscy są tego świadkami, a w Polsce kanibalizm jest karalny. Według mnie jest to z lekka schizofreniczna sytuacja jeśli wierzy się w co innego a wie się co innego. (wierzę, że to ciało ludzkie ale wiem, że to opłatek).
Może ktoś to wyjaśnić w racjonalny sposób?

_________________
No religion, no problem.


Na górę
Post: 14 lut 2012, o 20:58 
Offline
0p
0p

Rejestracja: 27 paź 2011, o 14:02
Posty: 1
Drogi Bracie
Chce ci powiedzieć, że przeglądałem twoje wpisy. Pamiętam o tobie w modlitwie.
Nie wiem czy potrafię odpowiedzieć na wiele twych pytań.
Pewnie część odpowiedzi na pytania dotyczące wiary można opierać na badaniach naukowych: historii, archeologii, itd.
To jest droga szukania argumentów, potrzebna, jednak moim zdaniem niepełna.
Wiara ma to do siebie, że wymaga, by uwierzyć, nawet gdy rozum podsuwa przeciwne tezy.
Jeśli założyć (uwierzyć), że rzeczywistość duchowa przenika się z tą rzeczywistością materialną-fizyczną dla naszych zmysłow- to wiele problemów wiary przestaje być problemami. Bo jedna i druga przestrzeń przenika się czy nakłada się na siebie.
Dlatego ja nie mam trudności, by przyjąć z wiarą, że hostia (opłatek), po słowach modlitwy przestaje być chlebem tylko (choć dla naszych zmysłów zachowuje cechy chleba), a staje się Chrystusem. Skoro dla Boga nie ma nic niemożliwego...
A odniesienie problemu do kanibalizmu, w znaczeniu Kodeksu Karnego, np. polskiego, jest nieporozumieniem.
Chcesz, by ci racjonalnie odpowiedzieć, ale w końcu i tak rzecz się sprowadza do tego, czy wierzysz, czy nie wierzysz.
Ja wierzę. Pozdrawiam cię serdecznie. Ks. Grzegorz


Na górę
Post: 24 lut 2012, o 22:01 
Offline
200p
200p

Rejestracja: 21 gru 2011, o 23:28
Posty: 369
Jak w takim razie kaznodzieje mają nawracać ludzi, skoro najpierw trzeba uwierzyć aby móc przyjąć argumenty.

_________________
No religion, no problem.


Na górę
Post: 24 lut 2012, o 22:12 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Blokada duchowa najczęściej nie pozwala zrozumieć wielu rzeczy.
Nie wszystko można zrozumieć, nie wszystko da się udowodnić .
Osoby zablokowane i nastawione na szukanie dowodów, z góry przygotowane w gotowości by wszystkiemu zaprzeczać, nawet gdy mają podawane dowody, odrzucają je lub ignorują :arrow: przykład blokady duchowej na fakty, nawet ze zdjęciami.

Są tysiące dowodów na istnienie Boga i jego interwencji ale nawet one nie przekonają osoby , która z góry odrzuca istnienie świata duchowego

Uzdrowienia cuda - czy to wszystko to fantazje lub kłamstwa ?
Są dowody materialne, przez lekarzy ateistów które mówią jasno : cud = niewyjaśnione uzdrowienie
Dlatego bez Łaski wiary i zewnętrznej Modlitwy bardzo ciężko samemu się otworzyć na Prawdę i Wiarę.
Na siłę nikogo się nie nawróci , jeśli on tego nie chce . To podobnie jak z uzależnionym. Jeśli nie chce się uwolnić od nalogu to nic mu nie pomoże zewnętrzne leczenie i tłumaczenie
Analogia jest bardzo bliska, niestety...

Dlatego też nie specjalnie polemizuję. Oddaję Bogu w zaufaniu Twoją Osobę i modlę się za Ciebie. Najważniejsze i bardzo dobre jest to, że szukasz i chcesz szukać. To dobry znak.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 24 lut 2012, o 22:48 
Offline
200p
200p

Rejestracja: 21 gru 2011, o 23:28
Posty: 369
Kiedyś, jak człowiek padał na ziemię i trząsł się to Kościół uważał to za karę boską. Później, kiedy nauka poszła dalej i "odkryto" padaczkę, Kościół wycofał się z tego stanowiska.
To a propos: cud=niewyjaśnione zjawisko

_________________
No religion, no problem.


Na górę
Post: 24 lut 2012, o 22:50 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Tu obejrzyj - viewtopic.php?f=76&t=47058
[ Spoczynek w duchu Świętym ]

A co powiesz o uzdrowieniu nieuleczalnych chorób przez Ojca Pio, w setkach przypadków oraz o jednoczesnym udowodnionym opisami setek czy nawet tysięcy niezależnych ludzi w tym ateistów ! jego przebywaniu w wielu miejscach świata na raz, w tym samym momencie ? tzw. bilokacja Ojca Pio ?

To są cuda i nie wytłumaczysz tego po ludzku. Ojciec Pio jest Świętym, który okupił te przywileje nie dane zwykłym ludziom , strasznymi cierpieniami za życia i między innymi dlatego takie Łaski otrzymał. Inny powód, moim zdaniem to Łaska Wola Boga - Nóg tak chciał po prostu.

Jeśli nie wiesz jest ( w tym czasie co piszemy = dziś ),
to Cię poinformuję, że są w Polsce osoby które rozmawiają z Ojcem Pio (obecne czasy)
Tak samo są osoby rozmawiające z Panem Jezusem i Maryją
Ale skupmy się na tym co udowodnione: bilokacja i uzdrowienia , gdyż obecnych rozmów ja nie mogę udowodnić gdyż wiem to, jednak byłoby mi trudno to udowadniać bez zgody tych osób i Twojej podróży, więc to pomińmy w dyskusji.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 24 lut 2012, o 22:54 
Offline
200p
200p

Rejestracja: 21 gru 2011, o 23:28
Posty: 369
Może za sto lat jak nauka pójdzie dalej, będziemy umieli odpowiedzieć na te pytania.

_________________
No religion, no problem.


Na górę
Post: 24 lut 2012, o 22:57 
Offline
200p
200p

Rejestracja: 21 gru 2011, o 23:28
Posty: 369
Są nie mniejsze rzesze ludzi, którzy mogą przysiądz, że widzieli Elvisa. Czy jest to dowód na jego nieśmiertelność?

_________________
No religion, no problem.


Na górę
Post: 24 lut 2012, o 23:00 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Widzieć kogoś to każdy może powiedzieć, nawet dziecko, żartując i nie ma to nic wspólnego z dowodami i faktami (a w tym obszarze dyskutujemy).

Jeśli masz stwierdzony nowotwór z przerzutami i gnije ci ciało i lekarze mają w szpitalu kartoteki i nagle po spotkaniu z Bogiem za pośrednictwem i wstawiennictwem Ojca Pio następuje całkowite NAGŁE uzdrowienie , nie pasuje już Twoja teza, że to sobie tak każdy może "powiedzieć"


To są fakty i dowody medyczne wpisane w kartotekach w szpitalach

Niepodważalne fakty.
Mało tego, wielu lekarzy widząc setki cudów Ojca Pio się nawróciło, bo widziało i uwierzyło że to Boskie Działania.

I nie ma co liczyć na to, że takie przypadki kiedyś nauka wyjaśni, bo niby co ? jak Bóg działa, ma wyjaśniać ?
Tu widać blokadę - bo jak się podaje fakty i dowody , są odrzucane jako wymysł lub pomijane milczeniem.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 24 lut 2012, o 23:32 
Offline
200p
200p

Rejestracja: 21 gru 2011, o 23:28
Posty: 369
A widziałeś te cuda na własne oczy? Czytałeś te kartoteki? Rozmawiałeś z "uzdrowionymi"?
Wiesz, że internet jak papier zniesie wszystko.

_________________
No religion, no problem.


Na górę
Post: 24 lut 2012, o 23:41 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Tak widziałem i czytałem dokumenty i książki. Wszystko z dowodami które są sprawdzalne Wystarczy bilet samolotowy.
Szczególnie dobrze udowodnione są cuda Ojca Pio
Polecam w tym kierunku iść jeśli mają być dowody materialne i dokumenty.
Bo są tysiące udowodnionych przypadków, nie setki.

Nie oparli się mega-zatwardziali ateiści to i Ty się nie oprzesz desmusie. Bo z faktami nie ma jak polemizować i sie je akceptuje takimi jakimi są / native , bez korekt.
Tylko trzeba chcieć je poznać, jeśli się nie wierzy a szuka.

:idea:

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 24 lut 2012, o 23:55 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
1. Proszę odsłuchaj i obejrzyj ten film najpierw :idea:
http://www.youtube.com/watch?v=zzJgJY5v ... re=related

2. Proponuję poświecić 1 -2 dni ze swojego życia , na dokładne przeczytanie wielu dokumentów tak jak lubisz / naukowo i z dowodami
viewtopic.php?f=60&t=46941

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 29 wrz 2012, o 23:59 
Offline
200p
200p

Rejestracja: 21 gru 2011, o 23:28
Posty: 369
Jeśli człowiek wierzący doświadcza czegoś niezrozumiałego np. "uzdrowienia" myśli - cud boży.
Jeśli racjonalista doświadcza czegoś niezrozumiałego np. wyzdrowienia myśli " jeszcze daleka droga przede mną".

_________________
No religion, no problem.


Na górę
Post: 9 lip 2014, o 00:09 
Offline
0p
0p
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 cze 2014, o 01:09
Posty: 5
Co masz na myśli, pisząc "uzdrowienie myśli"?

_________________
Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!