Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.
  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Admin_DDN
 Tytuł: 8 czerwca - Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Mar
PostNapisane: 8 cze 2013, o 16:03 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6499
Skąd: Polska
Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny


Maryja wiele spraw nosiła w swym sercu, rozważała je. To był szczególny znak Jej życia wewnętrznego. Dzisiaj zaprasza nas, abyśmy oddając cześć Jej Niepokalanemu Sercu, zauważyli swe serca jako symboliczne miejsca życia w Bogu.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Admin_DDN
 Tytuł: Re: 8 czerwca - Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Mar
PostNapisane: 8 cze 2013, o 16:04 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6499
Skąd: Polska
PIERWSZE CZYTANIE

Iz 61, 9-11 Ogromnie się weselę w Panu

Czytanie z Księgi proroka Izajasza

Plemię narodu mego będzie znane wśród narodów i między ludami ich potomstwo. Wszyscy, co ich zobaczą, uznają, że oni są szczepem błogosławionym Pana.
Ogromnie się weselę w Panu, dusza moja raduje się w Bogu moim, bo mnie przyodział w szaty zbawienia, okrył mnie płaszczem sprawiedliwości, jak oblubieńca, który wkłada zawój, jak oblubienicę strojną w swe klejnoty. Zaiste, jak ziemia wydaje swe plony, jak ogród rozplenia swe zasiewy, tak Pan Bóg sprawi, że się rozpleni sprawiedliwość i chwała wobec wszystkich narodów.

Oto Słowo Boże.

PSALM RESPONSORYJNY:

1 Sm 2, 1. 4-5, 6-7, 8abcd (R.: por. 1a)

Całym swym sercem raduję się w Panu.

Raduje się me serce w Panu, *
moc moja dzięki Panu się wznosi,
rozwarły się me usta na wrogów moich, *
gdyż cieszyć się mogę Twoją pomocą.

Całym swym sercem raduję się w Panu.

Łuk mocarzy się łamie, *
a słabi przepasują się mocą.
Za chleb najmują się syci, a głodni odpoczywają, *
niepłodna rodzi siedmioro, a więdnie bogata w dzieci.

Całym swym sercem raduję się w Panu.

To Pan daje śmierć i życie, *
w grób wtrąca i zeń wywodzi.
Pan uboży i wzbogaca, *
poniża i wywyższa.

Całym swym sercem raduję się w Panu.

Z pyłu podnosi biedaka, *
z barłogu dźwiga nędzarza,
by go wśród możnych posadzić, *
by dać mu stolicę chwały.

Całym swym sercem raduję się w Panu.

ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ:

Łk 2, 19

Alleluja, Alleluja, Alleluja

Błogosławiona jesteś, Panno Maryjo,
zachowałaś słowa Boże
i rozważałaś je w sercu swoim.

Alleluja, Alleluja, Alleluja

EWANGELIA

Łk 2, 41-51 Maryja wiernie chowała wszystkie wspomnienia w sercu

Słowa Ewangelii według świętego Łukasza

Rodzice Jezusa chodzili co roku do Jerozolimy na Święto Paschy. Gdy miał On lat dwanaście, udali się tam zwyczajem świątecznym. Kiedy wracali po skończonych uroczystościach, został Jezus w Jerozolimie, a tego nie zauważyli Jego Rodzice. Przypuszczając, że jest w towarzystwie pątników, uszli dzień drogi i szukali Go wśród krewnych i znajomych. Gdy Go nie znaleźli, wrócili do Jerozolimy szukając Go.
Dopiero po trzech dniach odnaleźli Go w świątyni, gdzie siedział między nauczycielami, przysłuchiwał się im i zadawał pytania. Wszyscy zaś, którzy Go słuchali, byli zdumieni bystrością Jego umysłu i odpowiedziami.
Na ten widok zdziwili się bardzo, a Jego Matka rzekła do Niego: «Synu, czemuś nam to uczynił? Oto ojciec Twój i ja z bólem serca szukaliśmy Ciebie».
Lecz On im odpowiedział: «Czemuście Mnie szukali? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do mego Ojca»? Oni jednak nie zrozumieli tego, co im powiedział.
Potem poszedł z nimi i wrócił do Nazaretu; i był im poddany.
A Matka Jego chowała wiernie wszystkie te wspomnienia w swym sercu.

Oto słowo Pańskie.


źródło: http://www.niedziela.pl/index/liturgia/ ... 2013-06-08

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Admin_DDN
 Tytuł: Re: 8 czerwca - Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Mar
PostNapisane: 8 cze 2013, o 16:08 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6499
Skąd: Polska
Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP


Nieprzypadkowo w obecnym kalendarzu liturgicznym wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny obchodzimy nazajutrz po uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Serce jest znakiem wyrażającym to, co najgłębsze w człowieku, jego najintymniejsze dążenia i pragnienia. Serce to po prostu sumienie, najbardziej intymny ośrodek osoby ludzkiej, w którym Bóg daje się poznać człowiekowi, a człowiek opowiada się za Bogiem lub przeciw Niemu. To jednocześnie symbol miłości, która w człowieku jest siłą głębszą, żywotniejszą i szczególniejszą aniżeli rozum. Tak jak bije serce, tak patrzy oko, tak słyszy ucho, tak mówią usta, tak poruszają się ręce, tak idą stopy.

Św. Łukasz na kartach Ewangelii dotyczących dzieciństwa Jezusa dwukrotnie wspomina, że Maryja rozważała w swoim sercu słowa i wydarzenia, w których uczestniczyła. W obydwu miejscach podkreśla, że była pochłonięta medytacją Bożych tajemnic, które dotyczyły nie tylko Jej osobistego życia, ale były wielkimi interwencjami Boga w historię zbawienia.

Pierwsza wzmianka pojawia się po opisie odwiedzin pasterzy u nowo narodzonego Jezusa: „Maryja zachowywała wszystkie te sprawy i rozważała je w swoim sercu” (Łk 2, 19). Jest to więc sposób wyrażenia postawy wewnętrznej Maryi w obliczu Bożego działania. Możemy powiedzieć, że zbierała Ona i rozważała w swoim sercu wszystkie wydarzenia, w których uczestniczyła. Umieszczała każdy element, każde słowo, każdy fakt w obrębie całości i konfrontowała go, zachowywała, uznając, że wszystko pochodzi z woli Bożej. Czyniła to w całym kontekście wydarzeń, które następowały w Jej życiu w tym czasie, począwszy od zwiastowania.

Druga wzmianka umieszczona została przez Łukasza po opisie sceny znalezienia Jezusa w świątyni: „Matka Jego chowała wiernie wszystkie te wspomnienia w swoim sercu” (Łk 2, 51). Przedmiotem medytacji Maryi były tym razem słowa wypowiedziane przez dwunastoletniego wówczas Syna: „Czemuście Mnie szukali? Czy nie wiedzieliście, że powinienem być w tym, co należy do Mego Ojca?” (Łk 2, 49).

W obydwu przypadkach widzimy, że medytacja Maryi dokonuje się w Jej sercu. Należy podkreślić, że Maryja nie zatrzymuje się na pierwszym powierzchownym rozumieniu tego, co dokonuje się w Jej życiu, ale umie spoglądać głębiej. Pozwala, by wydarzenia stawiały Jej pytania, zastanawia się nad nimi, wnika w ich sens, rozpoznaje i zyskuje to zrozumienie, jakie może zapewnić tylko wiara. Głęboka pokora posłusznej wiary Maryi, przyjmująca w sobie nawet to, czego z Bożego działania nie rozumie, pozwala, aby to Bóg otworzył Jej umysł i serce. To bowiem On wzbudza wiarę w sercu człowieka. Podkreśla to również Jej krewna Elżbieta: „Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana” (Łk 1, 45).

Jako nasza duchowa Matka, dana nam przez Jezusa, Maryja opiekuje się nami, jeśli poddajemy się pod Jej macierzyńskie przewodnictwo. Ona przecież najlepiej potrafi zadbać o swoje dzieci. Przylgnijmy do serca naszej kochanej Matki, aby wraz z Nią rozważać i przeżywać Boże sprawy w naszym codziennym życiu.

Zapraszajmy Ją na nowo do naszych małżeńskich i rodzinnych wspólnot i jak najczęściej powierzajmy się Jej czułej opiece. Oddawajmy Jej dni dobre i te, które wydają się złe, choroby, słabości, prace i odpoczynek oraz szlachetne ideały, które Pan wlał w nasze serca. Dzięki Jej wstawiennictwu nasze zawierzenia i prośby wcześniej i lepiej docierają do Jezusa, gdyż Maryja zna dobrze serce swojego Syna i wie, jak do Niego dotrzeć. Amen.

O. Sylwester Cabała CSsR


źródło: http://www.radiomaryja.pl/kosciol/wspom ... serca-nmp/

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


    |    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

..
Skocz do:  


Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II


Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!

+ Ewangelia na każdy dzień     + Pismo Święte     + Katechizm Kościoła Katolickiego     + Portal Radio Maryja     + Słuchaj Radia Maryja, przez internet   
Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Polityka cookies. ;   Polityka prywatności.