Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  



Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 19 maja 2013, o 13:19 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
20 maja-Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła


(Rdz 3,9-15.20)
Gdy Adam zjadł owoc z drzewa zakazanego, Pan Bóg zawołał na niego i zapytał go: Gdzie jesteś? On odpowiedział: Usłyszałem Twój głos w ogrodzie, przestraszyłem się, bo jestem nagi, i ukryłem się. Rzekł Bóg: Któż ci powiedział, że jesteś nagi? Czy może zjadłeś z drzewa, z którego ci zakazałem jeść? Mężczyzna odpowiedział: Niewiasta, którą postawiłeś przy mnie, dała mi owoc z tego drzewa i zjadłem. Wtedy Pan Bóg rzekł do niewiasty: Dlaczego to uczyniłaś? Niewiasta odpowiedziała: Wąż mnie zwiódł i zjadłam. Wtedy Pan Bóg rzekł do węża: Ponieważ to uczyniłeś, bądź przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i polnych; na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni twego istnienia. Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej: ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę. Mężczyzna dał swej żonie imię Ewa, bo ona stała się matką wszystkich żyjących.
lub
(Dz 1,12-14)
Gdy Jezus został wzięty do nieba, Apostołowie wrócili do Jerozolimy z góry, zwanej Oliwną, która leży blisko Jerozolimy, w odległości drogi szabatowej. Przybywszy tam weszli do sali na górze i przebywali w niej: Piotr i Jan, Jakub i Andrzej, Filip i Tomasz, Bartłomiej i Mateusz, Jakub, syn Alfeusza, i Szymon Gorliwy, i Juda, /brat/ Jakuba. Wszyscy oni trwali jednomyślnie na modlitwie razem z niewiastami, Maryją, Matką Jezusa, i braćmi Jego.
(Ps 87,1-3.5-6)
REFREN: Kościół nie zginie, Bóg jest w jego wnętrzu.
lub Tyś wielką chlubą Kościoła świętego.
Gród Jego wznosi się na świętych górach:
umiłował Pan bramy Syjonu
bardziej niż wszystkie namioty Jakuba.
Wspaniałe rzeczy głoszą o tobie,
miasto Boże.
O Syjonie powiedzą: ?Każdy człowiek narodził się na nim,
a Najwyższy sam go umacnia?.
Pan zapisuje w księdze ludów:
?Oni się tam narodzili?.
(Łk 1,28)
Szczęśliwa Dziewico, która porodziłaś Pana, błogosławiona Matko Kościoła, Ty strzeżesz w nas Ducha Twojego Syna, Jezusa Chrystusa.
(J 2,1-11)
W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: Nie mają już wina. Jezus Jej odpowiedział: Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja? Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie. Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. Rzekł do nich Jezus: Napełnijcie stągwie wodą! I napełnili je aż po brzegi. Potem do nich powiedział: Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu! Oni zaś zanieśli. A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem - nie wiedział bowiem, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli - przywołał pana młodego i powiedział do niego: Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory. Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.
lub
(J 19,25-27)
Obok krzyża Jezusa stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena. Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: Niewiasto, oto syn Twój. Następnie rzekł do ucznia: Oto Matka twoja. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.

źródło: http://www.diecezja.pl/ksieza/kalendarz ... ciola.html

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 19 maja 2013, o 13:22 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, 20 maja, w archikatedrze przemyskiej odbędzie się uroczystość święceń biskupich ks. Stanisława Jamrozka. Sakry udzieli mu metropolita przemyski abp Józef Michalik.


?Czcigodny ojcze, święta Matka, Kościół katolicki, prosi, abyś księdza Stanisława Jamrozka wyświęcił na biskupa? ? tymi słowami jeden z prezbiterów zwróci się do abp. Józefa Michalika, głównego szafarza święceń biskupich nowego biskupa pomocniczego archidiecezji przemyskiej. Uroczysta Msza Święta będzie miała miejsce w bazylice archikatedralnej w Przemyślu w święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, 20 maja, o godz. 10.00.

Współszafarzami święceń biskupich ks. Stanisława Jamrozka będą nuncjusz apostolski w Polsce abp Cellestino Migliore i bp Adam Szal, biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej.



Na początku liturgii Nuncjusz Apostolski odczyta bullę nominacyjną. Biskup nominat złoży przed głównym szafarzem święceń przyrzeczenie, odpowiadając m.in. na pytania: ?Czy chcesz wiernie i nieustannie głosić Ewangelię Chrystusa?? oraz ?Czy jako dobry pasterz chcesz szukać zbłąkanych owiec i odnosić je do Pańskiej owczarni?? Jak we wszystkich ważnych momentach, zostanie odśpiewana Litania do Wszystkich Świętych. Potem nastąpi obrzęd nałożenia rąk i modlitwa święceń, a także namaszczenie głowy oraz przekazanie księgi Ewangelii i insygniów: pierścienia, mitry i pastorału.

Asystę liturgiczną będą stanowili alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, w którym biskup nominat Stanisław Jamrozek przez szereg lat pełnił posługę ojca duchownego.

Uroczystość będzie transmitowana przez rozgłośnię archidiecezji przemyskiej Radio ?Fara? (http://www.radiofara.pl ).

Biskup nominat na swoją dewizę biskupią obrał słowa: ?Veritatis Evangelio servire? (Służyć Ewangelii Prawdy), zaczerpnięte z przepowiadania św. Pawła Apostoła. (por. Ef 1, 13; Kol 1, 5). W herb biskupi po prawej stronie wpisana jest na czerwonym tle otwarta księga z greckimi literami Alfa i Omega, w tle widnieje złoty miecz. Elementy te symbolizują Ewangelię Chrystusa, który jest pełnią Objawienia (Alfa i Omega). Zestawione razem są atrybutami św. Pawła Apostoła, który gorliwie służył prawdzie Ewangelii, aż do męczeńskiej śmierci. Z kolei w lewej części tarczy herbowej, na niebieskim tle, umieszczono literę ?M? na tle białej stylizowanej lilii i złotą koronę powyżej ? elementy te symbolizują Maryję, jej czystość i królewską godność Matki Chrystusa.

Ks. Stanisław Jamrozek urodził się 5 maja 1960 r. w Rzeszowie. Jest najmłodszym z dwanaściorga dzieci Józefa i Zofii Jamrozków. Dzieciństwo spędził w Malawie koło Rzeszowa, tam ukończył szkołę podstawową, a następnie technikum budowlane w Rzeszowie. Maturę zdał w 1980 r. Potem przez trzy lata pracował zawodowo. W 1983 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Święcenia kapłańskie przyjął 14 czerwca 1989 r. z rąk ówczesnego ordynariusza bp. Ignacego Tokarczuka. Przez trzy lata pracował jako wikariusz w Rymanowie Zdroju, potem został skierowany na studia z teologii duchowości na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, które zwieńczył licencjatem teologicznym w 1994 r. Po powrocie do Przemyśla ks. Jamrozek był sekretarzem abp. Józefa Michalika. Po dwóch latach ponownie podjął studia, tym razem w Rzymie na ?Angelicum? ? Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu. Tam w 2000 r. obronił doktorat na podstawie pracy poświęconej pokorze i jej znaczeniu w życiu bł. Jana Balickiego. Po powrocie do Polski przez 7 miesięcy pracował w Ośrodku Formacji i Kultury Chrześcijańskiej w Jarosławiu. W 2001 r. został mianowany ojcem duchownym i wykładowcą w przemyskim seminarium duchownym. Biskup nominat był również postulatorem w procesie beatyfikacyjnym męczenników II wojny światowej z archidiecezji przemyskiej. Ks. Stanisław Jamrozek wielokrotnie podejmował posługę prowadzenia rekolekcji, dni skupienia dla wspólnot parafialnych i zakonnych. Był również opiekunem wspólnoty ?Hufiec Maryi?, skupiającej rodziny dotknięte problemem alkoholowym.

20 kwietnia 2013 r. Ojciec Święty Franciszek mianował ks. Stanisława Jamrozka biskupem pomocniczym archidiecezji przemyskiej, przydzielając mu stolicę tytularną chełmską. Jest on pierwszym kapłanem włączonym przez papieża Franciszka do grona polskiego Episkopatu.

źródło: http://episkopat.pl/aktualnosci/5134.1, ... myslu.html

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!