Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.
  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Admin_DDN
 Tytuł: Dziś 2 II pamiętajmy o osobach konsekrowanych
PostNapisane: 2 lut 2014, o 16:38 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6620
Skąd: Polska
Pamiętajmy dziś o modlitwie, nawet choć krótkiej za osoby konsekrowane. Za papieża Franciszka, papieża Benedykta XVI , biskupów i wszystkich poświęconych Bogu, oby Bóg przez Serce Maryi obdarzał ich łaskami i oświecał ich drogi.
Warto pamiętać, że przez Chrzest Święty my wszyscy zostaliśmy konsekrowani Panu Bogu, więc wzywajmy Ducha Świętego aby nas prowadził.

MODLITWA JANA PAWŁA II ZA OSOBY KONSEKROWANE

Maryjo, wizerunku Kościoła-Oblubienicy bez zmarszczki i skazy, która naśladując Ciebie „zachowuje dziewiczo nienaruszoną wiarę, mocną nadzieję i szczerą miłość” – wspomagaj osoby konsekrowane w ich dążeniu do wieczystej i jedynej szczęśliwości.

Zawierzamy je Tobie, Dziewico Nawiedzenia, aby umiały wychodzić naprzeciw ludziom w potrzebie i nieść pomoc, a nade wszystko nieść im Jezusa. Naucz je głosić wielkie dzieła, jakich Bóg dokonuje w świecie, a wszystkie ludy wielbiły Twoje imię. Wspomagaj je w pracy dla dobra ubogich, głodnych, pozbawionych nadziei, ostatnich i tych wszystkich, którzy szczerym sercem szukają Twojego Syna.

Do Ciebie, Maryjo, która pragniesz duchowej i apostolskiej odnowy Twoich synów i córek przez miłość do Chrystusa i przez całkowite oddanie się Jemu. kierujemy z ufnością naszą modlitwę. Ty, która czyniłaś wolę Ojca. okazując gorliwość w posłuszeństwie, męstwo w ubóstwie, a w swym płodnym dziewictwie gotowość na przyjęcie życia, uproś Twego Boskiego Syna. aby ci. którzy otrzymali dar naśladowania Go przez swą konsekrację, umieli o Nim świadczyć swoim przemienionym życiem, podążając radośnie, wraz ze wszystkimi innymi braćmi i siostrami, ku niebieskiej ojczyźnie i ku światłu, które nie zna zmierzchu.

O to Cię prosimy, aby we wszystkich i we wszystkim został otoczony chwałą, błogosławieństwem i miłością Najwyższy Władca wszystkich rzeczy, którym jest Ojciec, Syn i Duch Święty. Amen.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Admin_DDN
 Tytuł: Re: Dziś 2 II pamiętajmy o osobach konsekrowanych
PostNapisane: 2 lut 2014, o 16:42 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6620
Skąd: Polska
Dzień Życia Konsekrowanego

Po raz XVIII obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. W Święto Ofiarowania Pańskiego ustanowił go w 1997 r. Jan Paweł II. Stworzył tym samym okazję do głębszej refleksji całego Kościoła nad darem życia poświęconego Bogu.


Na dziś księża biskupi wystosowali specjalny list: „Światło Życia Konsekrowanego”. Czytamy w nim, że „często osoby konsekrowane, nie tyle poprzez działalność zewnętrzną, ile przez głęboką komunię z Bogiem, pokazują światu skąd czerpać siłę i nadzieję na przyszłość oraz jak budować wzajemne relacje w oparciu o przebaczenie i miłość”. WIĘCEJ

Ksiądz biskup Kazimierz Gurda, przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP, powiedział że osoby konsekrowanego są po to, aby na pierwszym miejscu troszczyć się o sprawy Pana.

- Zgromadzenia zakonne, instytuty świeckie i indywidualne formy życia konsekrowanego, do których należą mężczyźni bezżenni i niezamężne kobiety, są najpierw po to, aby troszczyć się o sprawy Pana, które są najistotniejsze i najważniejsze dla samego Jezusa. A dla Jezusa najważniejszy jest człowiek i jego zbawienie. Dla Jezusa zadaniem, z którym przyszedł posłany przez Ojca jest głoszenie Królestwa Bożego na ziemi i zainicjowanie tego Królestwa – powiedział ks. bp Kazimierz Gurda.


źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/dz ... owanego-5/

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Admin_DDN
 Tytuł: Re: Dziś 2 II pamiętajmy o osobach konsekrowanych
PostNapisane: 16 lut 2015, o 12:02 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6620
Skąd: Polska
+

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


    |    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

..
Skocz do:  
cron

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II


Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!

+ Ewangelia na każdy dzień     + Pismo Święte     + Katechizm Kościoła Katolickiego     + Portal Radio Maryja     + Słuchaj Radia Maryja, przez internet   
Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Polityka cookies. ;   Polityka prywatności.