Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  



Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 23 sie 2015, o 20:16 
Offline
1000p
1000p
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 paź 2013, o 19:41
Posty: 1061
Na dobranoc i dzień dobry - J 6, 54.60-69

Moc nad moce?

Mowa eucharystyczna

Ucząc w synagodze w Kafarnaum Jezus powiedział: ?Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym?.

A spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, wielu mówiło: ?Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać??.

Jezus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: ?To was gorszy? A gdy ujrzycie Syna Człowieczego, jak będzie wstępował tam, gdzie był przedtem? Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem. Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą?. Jezus bowiem na początku wiedział, którzy to są, co nie wierzą, i kto miał Go wydać.

Rzekł więc: ?Oto dlaczego wam powiedziałem: Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli mu to nie zostało dane przez Ojca?.

Odtąd wielu uczniów Jego się wycofało i już z Nim nie chodzili.

Rzekł więc Jezus do Dwunastu: ?Czyż i wy chcecie odejść??.

Odpowiedział Mu Szymon Piotr: ?Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. A myśmy uwierzyli i poznali, że Ty jesteś Świętym Boga?.

Opowiadanie pt. "Kiedy kończy się noc?, Bruno Ferrero"

Pewien stary rabin zapytał kiedyś swoich uczniów, na podstawie czego można rozpoznać dokładnie chwilę w której kończy się noc, a zaczyna dzień.
- Może jest to ów moment, gdy można już łatwo odróżnić psa od owcy?
- Nie - powiedział rabin.
- A gdy można odróżnić drzewo daktylowe od drzewa figowego?
- Nie - powtórzył rabin.
- A więc kiedy? - spytali uczniowie.
- Wtedy, gdy patrząc na twarz jakiejkolwiek osoby, rozpoznajesz w niej brata lub siostrę. Aż do momentu tego momentu panuje noc w twoim sercu - wyjaśnił rabin.

Refleksja

Każdy z nas ma moc, aby wywołać radość na czyjejś twarzy. Mamy tez i moc niszczenia, po której nie jednej osobie pojawiają się łzy na twarzy. Mędrcy tego świata potrafią dziś prawić morały. Potrafią zręcznie ukazać jakieś światełko w tunelu. Ale Ci sami mędrcy potrafią zabrać wszelką nadzieję. Potrafią nawet zabić dla udowodnienia swoich racji...

Jezus był mistrzem, po spotkaniu którego każdy był napełniony wewnętrzną mocą czynienia dobra. To nie podobało się innym "mistrzom" religijnym oraz ludziom, którzy Go nie rozumieli. Zazdrość niszczyła ich od środka i nie pozwalała żyć nie tylko im samym, ale także innym ludziom. Zło potrafi zebrać szybko swoje owoce. Na te dobre musimy czekać nieraz latami...

3 pytania na dobranoc i dzień dobry

1. Czy każdy ma w sobie moc wywołać radość na czyjejś twarzy?
2. Dlaczego zazdrość tak wiele potrafi zniszczyć w naszych relacjach?
3. Dlaczego zło zbiera szybko swoje owoce?

I tak na koniec...

Nauczyliśmy się fruwać jak ptaki, pływać jak ryby, ale nie nauczyliśmy się żyć jak bracia (Bruno Ferrero)

źródło: http://www.deon.pl/religia/duchowosc-i- ... 60-69.html


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!