Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  



Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 10 mar 2015, o 18:06 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
DOBROĆ - TWIERDZE NIE Z KAMIENI

Żył kiedyś możny władca.
Wiedział, że ilość dni, które mu pozostały, zmniejsza się nieuchronnie.
Co stanie się z jego pięknym królestwem, gdy będzie zmuszony je pozostawić?
Otoczone było bowiem ze wszystkich stron wrogami.
Jak poradzi sobie z nim młody książę, ten syn zbyt młody i niedoświadczony, który urodził się, gdy władca był już w podeszłym wieku?
Gdzie będzie mógł się schronić?
Kto go będzie bronił?
Myśli te dręczyły starego króla tak bardzo, że pewnego dnia powiedział do syna:
Synu mój, ja nie będę już rządził długo i nie wiem, co się stanie po mojej śmierci.
Jest wielu nieprzyjaciół wokół tronu.
Boję się bardzo o królestwo, które stworzyłem, jak również o ciebie.
Umarłbym spokojniejszy, gdybym wiedział, że masz pewne schronienie w wypadku niebezpieczeństwa.
Dlatego radzę ci, byś objechał królestwo i zbudował twierdze we wszystkich jego zakątkach, na wszystkich granicach kraju.
Posłuszny młodzieniec natychmiast wyruszył w drogę.
Objechał cały kraj, góry i doliny, i tam gdzie znajdował odpowiednie miejsce, kazał budować solidne i ogromne twierdze.
Twierdze powstały w głębi lasów, w ukrytych dolinach, na szczytach pagórków, na pustyniach, na brzegu rzek i na stokach gór.
Kosztowały mnóstwo pieniędzy ale książę nie zwracał uwagi na wydatki.
W grę wchodziło jego życie i jego tron.
Po pewnym czasie młody książę wrócił do pałacu króla, swego ojca.
Zmęczony, wychudzony, ale zadowolony, po doprowadzeniu do końca zadania, stanął przed ojcem.
A więc synu, jak ci poszło?
Czy zrobiłeś to, co ci poleciłem? - spytał król.
Tak, ojcze - odpowiedział książę.
W całym kraju wznoszą się twierdze nie do zdobycia: na pustyni, w górach, w głębi lasów.
Stary król, najpotężniejszy jakiego znała historia, zamiast pogratulować synowi i pochwalić wszystkie wysiłki, kiwał głową, jakby ktoś sprawił mu wielką przykrość.
Nie to miałem na myśli, mój synu.
Musisz powrócić i zacząć od nowa - powiedział.
Twierdze, które zbudowałeś, nie obronią cię w przypadku niebezpieczeństwa: będziesz sam i nie zdołasz uciec przed zasadzkami i pułapkami twoich nieprzyjaciół za pomocą murów, i kamieni.
Musisz zbudować sobie schronienie w sercach osób szlachetnych i dobrych.
Musisz ich poszukać i zdobyć sobie ich przyjaźń.
Jedynie wówczas będziesz wiedział, gdzie możesz znaleźć azyl w chwilach niebezpieczeństwa.
Tam, gdzie człowiek ma szczerego przyjaciela, tam znajdzie dach, pod którym będzie mógł się schronić.
Książę znów wyruszył w drogę.
Tym razem udał się nie na pustynie, urwiska, i dzikie puszcze, ale udał się do ludzi, aby pośród nich zbudować sobie schronienie, o jakim myślał jego ojciec, stary król pełen mądrości.
Wymagało to o wiele więcej wysiłków i trudów.
Książę jednak nigdy ich nie pożałował.
Gdy bowiem po pewnym czasie stary władca zmarł i opuścił ten świat, książę nie musiał się obawiać żadnego wroga.



Autor nieznany ? zebrał ks. Antoni Wac

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!