Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.
  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Admin_DDN
 Tytuł: 10. rocznica śmierci św. Jana Pawła II
PostNapisane: 2 kwi 2015, o 08:59 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6616
Skąd: Polska
10. rocznica śmierci św. Jana Pawła II


ObrazekDziś mija 10 lat od śmierci Ojca św. Jana Pawła II. Podczas tych 10-ciu lat odbyły się beatyfikacja i kanonizacja polskiego Papieża, a do jego dziedzictwa i nauczania nawiązuje już jego drugi następca – Papież Franciszek.

Ojciec św. Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia przed godziną 22.00. Gdy trzeci dzień przed bazyliką watykańską trwały modlitwy za Papieża, do 60 tysięcy osób wyszedł ks. abp Leonardo Sandri i ogłosił: „O godzinie 21.37 nasz Ojciec Święty powrócił do domu Ojca”.

Śmierć poprzedziły miesiące obaw o zdrowie Papieża. Jego stan pogarszał się coraz bardziej z powodu postępującej choroby Parkinsona. Cierpiał na nią od 10 lat.

Ojciec prof. Jarosław Kupczak, dyrektor Ośrodka Badań nad Myślą Jana Pawła II Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie, wspomina Papieża Polaka jako wielkiego świadka człowieczeństwa.

- Jestem głęboko przekonany, że im więcej lat upłynie od śmierci św. Jana Pawła II, tym bardziej będziemy w stanie docenić wielkość tej myśli, wielkość teologii, którą zostawił polski Papież, i znaczenie tej teologii małżeństwa i rodziny będzie bardziej docenione. Moglibyśmy powiedzieć: autentyczny człowiek, wiarygodny człowiek, świadek człowieczeństwa – powiedział o. prof. Jarosław Kupczak.

1 maja 2011 roku Papież Jan Paweł II został beatyfikowany przez Ojca św. Benedykta XVI. We Mszy św. w Watykanie uczestniczyły setki tysięcy wiernych.

Od razu rozpoczęły się przygotowania do kanonizacji, której 27 kwietnia zeszłego roku dokonał Papież Franciszek w obecności swego emerytowanego poprzednika Benedykta XVI.

RIRM


źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/10 ... -pawla-ii/

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Admin_DDN
 Tytuł: Re: 10. rocznica śmierci św. Jana Pawła II
PostNapisane: 2 kwi 2015, o 09:01 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6616
Skąd: Polska
Tematy powiązane :

8 Rocznica : viewtopic.php?f=79&t=47660&p=2466922

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Admin_DDN
 Tytuł: Re: 10. rocznica śmierci św. Jana Pawła II
PostNapisane: 2 kwi 2015, o 09:02 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6616
Skąd: Polska
Prof. Wanda Półtawska: Polacy nie zrozumieli przesłania Jana Pawła II


Polska nie wypełnia nauczania św. Jana Pawła II. Mamy do czynienia z ogromnym niezrozumieniem tego, o czym papież Polak uczył – powiedziała w wywiadzie prof. Wanda Półtawska, wieloletnia przyjaciółka św. Jana Pawła II.

Profesor wyraziła głębokie zaniepokojenie sytuacją, która ma miejsce w naszym kraju. Zwróciła uwagę na zmasowany atak na rodzinę i uderzenie w tożsamość człowieka. Na antenie “RMF FM” zaznaczyła, że Polacy nie zrozumieli przesłania, jakie niósł za sobą pontyfikat św. Jana Pawła II.

- Jestem istotnie zaniepokojona sytuacją Polski, która mając szansę obserwacji świętego człowieka, filozofa i poety, nie zauważyła zupełnie tego, co on naprawdę przyniósł światu. Nie zrozumieli wagi tego wspaniałego pontyfikatu i tego człowieka. To jest żenująca ignorancja! – stwierdziła profesor Wanda Półtawska.

Ks. prof. Bogusław Drożdż z Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu mówi, że wypowiedź prof. Półtawskiej ma na celu zachęcić rodaków Jana Pawła II do bliższego poznania i wypełniania jego nauczania.

- Poznawanie nauczania Jana Pawła II to jest poznawanie Kościoła, a także poznawanie natury człowieka, całej kultury, która jest w wielu miejscach poraniona. Można zatem mówić o pewnej obawie, ale popatrzmy też na to od strony nadziei. Myślę, że po ogłoszeniu wielkiego papieża Jana Pawła II świętym, tym bardziej czujemy się jako naród polski zobowiązani do tego, aby poznawać całe nauczanie papieskie – mam tu na myśli zwłaszcza jego encykliki i jego adhortacje, a więc podstawowe dokumenty, które bardzo mocno mówią o godności człowieka, jego prawach, o otwarciu człowieka na Pana Boga – podkreślił ks. prof. Bogusław Drożdż.

Prof. Wanda Półtawska zaznaczyła też, że dziś, szczególnie młodym ludziom trzeba wskazywać sensowny cel życia. Przypomniała również zdanie, które Jan Paweł II wypowiedział do młodzieży w Toronto: „Nie zadowalajcie się miernotą. Wy dążcie do ideału. A jeżeli nikt tego od was nie wymaga, to wy sami wymagajcie od siebie”.

RIRM


źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/pr ... -pawla-ii/

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Admin_DDN
 Tytuł: Re: 10. rocznica śmierci św. Jana Pawła II
PostNapisane: 2 kwi 2015, o 09:03 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6616
Skąd: Polska
Modlitwa Jana Pawła II. do św. Ojca Pio.Naucz nas również, prosimy Cię, skromności serca, żebyśmy zostali przyjęci do uczniów Ewangelii, którym Ojciec obiecał, że uczyni ich uczestnikami Królestwa.
Użycz nam spojrzenia wierzącego, który w obliczu ubogich i cierpiących potrafi rozpoznać zawsze Oblicze Pana Naszego Jezusa Chrystusa.
Udziel nam pomocy w godzinie walki, w chwili próby.
A gdy upadniemy, pozwól nam doznać radości otrzymania w Sakramencie przebaczenia.
Naucz nas poddania Maryi, Matce Jezusa i Matce nas wszystkich.
Bądź z nami w ziemskim pielgrzymowaniu i zaprowadź nas do szczęśliwości Ojczyzny, gdzie kiedyś będziemy przebywać, by na wieczność wychwalać Chwałę Bożą.
W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.


* Dzięki tej modlitwie uznanej i zatwierdzonej przez Kościół Katolicki odnotowano na przestrzeni ostatnich lat mnóstwo cudów i uzdrowień.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Admin_DDN
 Tytuł: Re: 10. rocznica śmierci św. Jana Pawła II
PostNapisane: 26 kwi 2015, o 22:37 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6616
Skąd: Polska
+

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


    |    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

..
Skocz do:  
cron

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II


Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!

+ Ewangelia na każdy dzień     + Pismo Święte     + Katechizm Kościoła Katolickiego     + Portal Radio Maryja     + Słuchaj Radia Maryja, przez internet   
Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Polityka cookies. ;   Polityka prywatności.