Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  



Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 3 gru 2012, o 14:02 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Radio Maryja buduje życie religijne i patriotyczne Polaków
XXI rocznica powstania


Radio Maryja świętowało XXI rocznicę swojego powstania. Główne uroczystości odbyły się w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu. Jak co roku do grodu Kopernika przybyły tłumy wiernych słuchaczy z całej Polski i z zagranicy.

Radio Maryja - oknem na świat i źródłem prawdziwych informacji.

:arrow: http://www.radiomaryja.pl/wp-content/up ... grzymi.mp3



źródło: http://www.radiomaryja.pl/kosciol/radio ... e-polakow/



"...Radio Maryja świętowało XXI rocznicę swojego powstania. Główne uroczystości odbyły się w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu. Jak co roku do grodu Kopernika przybyły tłumy wiernych słuchaczy z całej Polski i z zagranicy.


Centralnym punktem uroczystości była Msza św. Przed jej rozpoczęciem zebranych powitał o. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja.

- Nie byłoby tego, gdyby nie było braterstwa. Ducha siostrzanego i rodzinnego. Dziękujemy wam za to. Za Rodzinę Radia Maryja. Dwadzieścia jeden lat. Wszystko zaczęło się w tym kościele, na Mszy św. o godzinie 12:00. To była niedziela, 8 grudnia. Prowincjałem był wówczas śp. o. Jacek Gajda. Gdyby dbał bardziej o zdrowie i słuchał lekarzy, to byłby z nami dzisiaj. Wiemy na pewno, że jest w niebie. Dziękujemy Panu Bogu za taki zarząd naszej prowincji redemptorystów, że mieli odwagę pobłogosławić to dzieło ? powiedział o. Tadeusz Rydzyk.

Eucharystii przewodniczył ks. bp Andrzej Suski, ordynariusz toruński. Zwracał uwagę, że XXI rocznica utworzenia Radia Maryja wpisuje się w Rok Wiary.

?Kto walczy z wiarą ? niszczy człowieka. Kto ośmiesza wiarę i profanuje symbole religijne ? rani człowieka. Kto usuwa wiarę z życia społecznego ? niszczy jego fundament? ? mówił ks. bp Andrzej Suski. Jednocześnie dodał, że: ?Kto ogranicza środki przekazu wiary ? uderza w podstawowe prawo do jej wyznawania i prawo do wolności słowa?. W tym kontekście ks. bp Andrzej Suski wskazał na szczególną rolę Radia Maryja w krzewieniu wiary.

- Dziękujemy Bogu za Radio Maryja i jego ogromny wkład w budzenie, umacnianie i pogłębianie naszej wiary. Dziękujemy w szczególny sposób za katechezy, modlitwy, świadectwa oraz stałą więź z Ojcem Świętym poprzez transmisje, które umożliwiają uczestnictwo w papieskich audiencjach, liturgiach i pielgrzymkach. Dziękujemy również za niedawną pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Rzymu, która była niezwykłym przeżyciem radosnego wyznania wiary przy Konfesji Św. Piotra, pod przewodnictwem najbliższego współpracownika Ojca Świętego, kard. Bertone, sekretarza stanu- powiedział ks. bp Andrzej Suski.

W homilii ks. bp Ignacy Dec ? ordynariusz diecezji świdnickiej mówił o roli Radia Maryja w budowaniu życia religijnego i patriotycznego Polaków w kraju i zagranicą. Wskazał przy tym na codzienny program rozgłośni i dzieł przy niej powstałych. Powiedział, że jednoczą one ludzi na modlitwie, wokół spraw społecznych, gospodarczych i politycznych.

-Radio Maryja i dzieła przy nim wyrosłe, promują wartości religijne, humanistyczne, moralne, patriotyczne, które są koniecznym elementem zdrowej demokracji. Jesteśmy wdzięczni Radiu Maryja, że ? za Ojcem świętym i pasterzami Kościoła ? ukazuje jak powinno wyglądać świadectwo naszej wiary w życiu osobistym i publicznym, że poucza nas czym jest prawdziwa wolność, czym jest zdrowa demokracja, tolerancja, pluralizm- mówił ks. bp Ignacy Dec.

Ordynariusz diecezji świdnickiej zwrócił też uwagę na rolę toruńskiej rozgłośni w promowaniu nauki Kościoła m.in. podczas batalii o prawo do życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Ks. bp Ignacy Dec wspomniał również o bolesnej sprawie dyskryminacji TV Trwam. Zauważył, że choć z najwyższych trybun państwowych i w mediach głównego nurtu, padają takie słowa jak ?demokracja?, ?pluralizm?, ?tolerancja?, czujemy się dyskontowani.

- Casus Telewizji Trwam zaprzecza obecności w polskim życiu publicznym tych demokratycznych wartości. W sytuacji w jakiej jesteśmy, możemy pytać, co oznacza głos narodu, głos wolnych ludzi, upominający się o katolickie media, o wolność słowa w mediach?. Jaką wymowę mają marsze o wolne media i przeciw dyskryminacji Telewizji Trwam już w ponad 130 miastach, na czele z tym stołecznym, z 29 września br. , z hasłem: ?Obudź się, Polsko!??. Jaką wymowę ma prawie 2,5 miliona podpisów domagających się miejsca dla Telewizji Trwam na cyfrowym multipleksie. Bardzo nas niepokoi stanowisko Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Władza nie może sobie zawłaszczać dobra narodowego. Dobro narodowe jest do sprawiedliwego podziału dla wszystkich: dla poprawnych i niepoprawnych politycznie; dla wszystkich, a nie tylko dla swoich- dodał ks. bp Ignacy Dec.

Ks. bp nawiązał również do rozpoczynającego się w niedzielę nowego roku Kościelnego, który będzie przebiegał pod hasłem ?Być solą ziemi?. W tym kontekście zachęcał do bycia obrońcami prawdy, dobra, piękna i innych wartości. Powiedział, że mamy obowiązek prawdę głosić, prawdy bronić i prawdy się domagać. Chwała Radiu Maryja, że to dziś czyni ? dodał ordynariusz diecezji świdnickiej.

Na 21. rocznicę Radia Maryja słowo skierował ks. kard. Zenon Grocholewski, prefekt Kongregacji Wychowania Chrześcijańskiego. W liście, który odczytał o. Zdzisław Klafka ks. kard. nawiązał do ostatniej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Ojca Św. Pogratulował ?świadectwa radosnej wiary i przywiązania do osoby Następcy Piotra i jego nauczania?.

- Trudno nie zauważyć owoców, jakie przynosi wieloletni i obfity zasiew Słowa Bożego ze strony Radia Maryja wraz z TV Trwam. Cieszy mnie, że dla wielu Polaków, jak sami mówią, te dzieła stały się pewnego rodzaju uniwersytetem formującym sumienia Polaków w duchu ewangelii i Polskiej kultury bogatej w wartości. Do pięknych owoców należy bezsprzecznie Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej- napisał w liście ks. kardynał Zenon Grocholewski.

Ks. kardynał Zenon Grocholewski zapewnił o swojej modlitwie TV Trwam, by mogła być dostępna w każdym polskim domu, umacniając wiarę Polaków, czyniąc ją coraz bardziej dojrzałą i twórczą, także w perspektywie dobra wspólnego.

Specjalny list na dzisiejsze uroczystości wystosował z Krakowa ks. kard Stanisław Nagy. List odczytał o. Grzegorz Moj ? redemptorysta.

- Chętnie włączam się jeszcze w ten sposób w świętowanie XXI rocznicy założenia i istnienia Radia Maryja. Tą drogą pragnę wyrazić moje najgłębsze dla niego uznanie, dla jego owocnej pracy w różnych jego instytucjach, ale przede wszystkim w autentycznej służbie polskiemu kościołowi i narodowi. Dołączam szczere gratulacje za to co Radio Maryja już osiągnęło. Bogu dziękuję za to co się już tak owocnie dokonało. Myślę o nie miej bogatej przyszłości i o zadaniach jakie się z nią wciąż na gruncie tego co już się udało tak wspaniale rozwinąć. Życzę bożego błogosławieństwa i sił do pokonywania trudności i polecam radio i związane z nim instytucje matczynej opiece Bogarodzicy ? napisał w liście ks. kardynał Zenon Grocholewski .

Również o. Michael Brehl Przełożony Generalny Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela skierował swoje słowo pozdrowienia do zgromadzonych pielgrzymów w specjalnie wystosowanym liście. Dokument odczytał o. Piotr Chyła wikariusz prowincjała Warszawskiej Prowincji Redemptorystów.

- Jest dla mnie wielkim zaszczytem, że mogę was pozdrowić gdy gromadzicie się aby świętować dwudziestą pierwszą rocznicę powstania Radia Maryja. Jako uczniowie Jezusa w jedności z Maryją Matką Boga, głosicie waszą wiarę poprzez słowo i czyny. W jedności z Ojcem Świętym i biskupami przeżywamy rok wiary i prosimy Pana, aby pogłębił naszą wiarę. Byśmy mogli zanieść dobrą nowinę ewangelii całej ludzkości w duchu pokoju i pojednania ? napisał o. Michael Brehl.

O. dr Janusz Sok ? prowincjał warszawskiej prowincji redemptorystów ? zwracał uwagę na szczególną więź łączącą słuchaczy toruńskiej rozgłośni, którzy tworzą Rodzinę Radia Maryja.
- Siostry i Bracia! Dobrze, że trzymamy się razem i jest między nami pokrewieństwo niezwykle mocne. To pokrewieństwo duchowe. Ono jest dla nas niezwykle ważne. Cenimy je sobie wszyscy. Ono daje nam siłę zdolną przekroczyć każdą burzę. Nic nam nie straszne. W dzisiejszym, zatomizowanym świecie jest to bardzo ważne. Niezwykle gorąco chcę podziękować księżą biskupom. Na ręce księdza biskupa Andrzeja, pasterza tej diecezji, za to, że są z nami. Za to, że nas wspierają i popierają - mówił o. dr Janusz Sok.

O. dr Janusz Sok akcentował, że stale wzrasta liczba słuchaczy Radia Maryja.

- Jestem przekonany, że w przestrzeni wiary, miłości i prawdy odnajdują się także ludzie pogubieni. Znajdują się oczywiście ci, którzy w Boga wierzą, potrzebują umocnienia tej wiary. Mogą się pomodlić, posłuchać katechezy. Odnajdują się również ludzie pogubieni, ludzie niewierzący. To radio jest przestrzenią mówienia o Panu Bogu, ale także o sprawach związanych z kulturą i Ojczyzną - mówił o. Janusz Sok.

Na uroczystościach rocznicowych w Toruniu nie zabrakło również gospodarza miasta. Prezydent Michał Zaleski powiedział, że przy Radiu Maryja powstaje kolejne dzieło: Świątynia pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i bł. Jana Pawła II ? Wotum Wdzięczności za bł. Jana Pawła.

- Jest w budowie i rośnie ku niebu; piękna architektonicznie. Jednak może powstawać tylko dzięki modlitwom i darom tysięcy wiernych ? chcących, aby powstała. To wielki wysiłek Ojca Dyrektora, który organizuje to wszystko. Cieszymy się z tego nowego dzieła, które uzupełnia Radio Maryja, TV Trwam i Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej - mówił Michał Zaleski.

Jak powiedział architekt budowy inż. Andrzej Ryczek prace postępują bardzo szybko.

- Mamy wyprzedzenie odnośnie do harmonogramu- 650 pali żel-betonowych jest wbitych 12 m. w głąb ziemi. Tego już nie widzimy, ale to już znajduje się pod ziemią i jest tą skałą, na której ta świątynia jest posadowiona. Pierwszy poziom świątyni jest właściwie skończony. Będzie przykryty stropem. Niedługo nastąpi moment budowania górnego poziomu zakończonego kopułą ? powiedział Andrzej Ryczek.

Tradycyjnie już Ojciec Św. Benedykt XVI otrzymała specjalny telegram z uroczystości. Rodzina Radia Maryja poinformowała w nim m.in. o swoim nowym postanowieniu. Telegram odczytał prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki ? przewodniczący zespołu wspierania Radia Maryja.

- Najukochańszy Ojcze Święty! W odpowiedzi na wezwanie Waszej Świątobliwości aby w roku wiary intensywniej niż dotychczas pielgrzymować do Ziemi Świętej. Dzielimy się radosnym postanowieniem iż Rodzina Radia Maryja przygotowuje się już do wspólnotowego nawiedzenia Ziemi Świętej w marcu przyszłego roku. Najukochańszy Ojcze Święty! Zapewniamy o stałej modlitwie całej Rodziny Radia Maryja w intencjach Waszej Świątobliwości. Posługę Ojca Świętego w kościele powierzamy Maryi- opiekunce naszego radia.

O. Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja na zakończenie Eucharystii zwrócił uwagę na istotę komunikacji. ?Jeżeli ludzie ze sobą rozmawiają szukają razem prawdy wtedy rodzi się miłość. Razem można uczynić wiele, przykładem jest Radio Maryja ? mówił Dyrektor rozgłośni.

- Media mają być środkami społecznego komunikowania, rozmawiania. W domu się rozmawia, a Kościół jest domem i Ojczyzna jest domem. Trzeba rozmawiać na argumenty prawdy, dobra i wtedy dobrze będzie. Nie trzeba dogadywać sobie nawzajem tylko dogadywać się dla dobra wspólnego. Za to dogadywanie się dziękujemy serdecznie. Dziękujemy za to dogadywanie się z Panem Bogiem, za modlitwę. Jesteśmy bardzo wdzięczni- powiedział o. Tadeusz Rydzyk.

Na uroczystości przybyli także parlamentarzyści. Radio Maryja przez 21 lat zmieniło nasz kraj stwierdził poseł Mariusz Błaszczak. Przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS stwierdził, że misja ewangelizacyjna katolickiej rozgłośni i TV Trwam w dzisiejszym świecie jest nie do przecenienia; dochodzi do tego działalność społeczna.

- Stworzenie forum, na którym ludzie często wykluczeni, ci którzy są atakowani przez media mętnego nurtu mają możliwość wypowiadania swoich ocen mają możliwość rozmowy. Mają możliwość budowania i rozwoju Polski. Jest to niewątpliwie olbrzymi dar, za który jesteśmy wdzięczni Panu Bogu i jesteśmy wdzięczni wszystkim tym, którzy pracują w Radiu Maryja, którzy są obecni na antenie. To niewątpliwie wielkie dzieło - mówił poseł Mariusz Błaszczak.

Poseł Beata Kempa, wiceprezes Solidarnej Polski zwróciła uwagę na ataki, jakich doświadczają dziś katolickie media.

- Jedna wielka dyskryminacja. Dzisiaj Naród wokół tego się jednoczy. Z tego co słyszałam i co słyszę, pielgrzymi mówią, że będą manifestować tyle razy ile trzeba będzie. Aż do skutku. Myślę, że to jest wielka siła. W mojej ocenie Naród się budzi. Władza nie rozumie, że 90% ludzi w kraju to katolicy. Media tzw. mętnego nurtu hołubią niewielką część, która jest skupiona wokół wątpliwych wartości. Myślę, że właśnie to, że tyle razy ile trzeba będziemy manifestować i budzić Polskę, budzić Polaków - powiedziała poseł Beata Kempa.

Radio Maryja rozpoczęło nadawanie programu 8 grudnia 1991 r. w święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Początkowo audycje docierały tylko do słuchaczy w Toruniu, Bydgoszczy i okolicznych miejscowości.

Obecnie fale Radia Maryja przekraczają granice oceanu, co ma ogromne znaczenie dla Polonii. Poprzez Internet i nadawanie satelitarne radio słyszalne jest praktycznie na całym świecie.

Uroczystości rocznicowe odbędą się także w Bydgoszczy, w samo święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ? 8 grudnia o godzinie 17:00, w kościele Matki Bożej Fatimskiej..."

RIRM

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!