Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  



Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 15 sie 2016, o 08:42 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
Jasna Góra: Główne obchody uroczystości Wniebowzięcia NMP - Radio Maryja

Obrazek
fot. PAP/ Waldemar Deska


Na Jasnej Górze odbędą się dziś główne obchody związane z przypadającą uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Przed południem sprawowana będzie suma pontyfikalna. Przewodniczył jej będzie i homilię wygłosi ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny należy do najważniejszych świąt maryjnych oraz największych wydarzeń na Jasnej Górze.

Ta uroczystość przypomina prawdę o tym, że każdy z nas jest przeznaczony do tego, by zająć swoje miejsce w niebie ? mówi ks. prof. Jan Machniak, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Krakowie.

? Maryja jako pierwsza spośród rodzaju ludzkiego jest tą, która z ciałem i z duszą została wzięta do nieba. Została wzięta z uwagi na zasługi swojego syna, Jezusa Chrystusa, Zbawiciela świata. To święto ma przepiękne symbole, ponieważ w tym dniu święcimy zioła, kwiaty, pierwociny zbóż. One również symbolizują prawdę o tym, że wszystko, cała natura uczestniczy w tej wielkiej radości nieba, w tym wielkim pochodzie, który rozpoczyna Najświętsza Maryja Panna jako pierwsza wstępująca do nieba, Wniebowzięta ? podkreśla ks. prof. Jan Machniak.



Odpust 15 sierpnia co roku gromadzi w Częstochowie tysiące wiernych. Wielu z nich przybywa w pielgrzymkach pieszych.

W tym roku uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny są też dziękczynieniem za Światowe Dni Młodzieży, zarówno te zorganizowane w Częstochowie w 1991 r. z udziałem Jana Pawła II, a także zakończone przed dwoma tygodniami w Krakowie, z udziałem Ojca Świętego Franciszka.

RIRM

źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/ja ... iecia-nmp/


Więcej :arrow: viewtopic.php?f=94&t=49055

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!