Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  



Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 12 sty 2015, o 22:42 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Przy modlitwach o nieznanym pochodzeniu lub niezatwierdzonych przez Kościół istnieje zawsze pewne ryzyko "pochodzenia tekstu", nawet gdy rozumem modlitwa wydaje się przepiękna. To informacja nabyta i przekazana mi całkiem nie tak dawno, choć do niedawna nie zdawałem sobie sprawy z tego i wydawało mi się że nie ma żadnego ryzyka modlić się czymkolwiek co wydaje się piękne, nawet gdy nie ma imprimatur.

Zostałem wyprowadzony z błędu i ostrzeżony jak poważne mogą być konsekwencje gdy używamy tekstów modlitwy, która nie posiada pieczęci Kościoła Katolickiego i Bogu chwała za to i dziękczynienie.
Ku rozszerzeniu informacji w tej sprawie, zdam świadectwo w prawdzie jakie mi zostało przekazane by owocowało i ostrzegało:
siostra zakonna! (a więc osoba wydawałoby się w doskonałym rozeznaniu ) w dobrej i czystej intencji, poleciła komuś modlitwę przepiękną lecz nie zatwierdzoną przez Kościół a mało znaną. Ta osoba modliła się przez kilka nocy ta modlitwą. Skutki tego okazały się bardzo niepokojące, złe (bardzo delikatnie to ująłem, bez wnikania w szczegóły)... a modlitwa była rozumowo i w odczuciu sercem piękna! ale nie była zatwierdzona przez Kościół Katolicki. Ustąpiły skutki po zaprzestaniu tej modlitwy.

My ludzie jesteśmy bardzo ograniczeni i tak naprawdę z wielką ostrożnością powinniśmy polegać na własnym rozeznawaniu duchowym. Dlatego polecane są modlitwy pewne, sprawdzone w tradycji kościelnej *(mamy ich mnóstwo) lub też modlić się swoimi własnymi słowami.
To duża różnica - modlić się swoimi słowami, zwracając się do Boga a modlić się powtarzając słowo w słowo, dokładnie tekstem opracowanym przez osobę, nie z ramienia Kościoła lub niepewną, powtarzając tekst.




Przykład modlitwy zatwierdzonej mocą Kościoła i pewnej: Modlitwa Zawierzenia Jezusowi Miłosiernemu - http://www.drogowskazydonieba.pl

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 12 sty 2015, o 23:29 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Bóg w każdym zdarzeniu ma swój genialny plan. Ze wszystkiego jest w stanie wyprowadzić dobro. Nawet z zagrożeń. Jeśli tylko nie będziemy zbyt pewni swojej racji, zamknięci na to co Bóg próbuje nam przekazać przez innych, podpowiadając w swojej delikatności licząc na naszą roztropność.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 12 sty 2015, o 23:43 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Pytasz i wiesz: Modlitwy zatwierdzone przez Kościół

http://tv-trwam.pl/film/pytasz-i-wiesz- ... ez-kosciol

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 45 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!