Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  



Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 41 ]  Idź do strony nr...    1 2 3   
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 30 maja 2013, o 23:14 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
Msza z modlitwą o uzdrowienie - 18:00

Gdańsk
Kościół św.Katarzyny ul. Profesorska 3

Msza św. i modlitwa o uzdrowienie duchowe i fizyczne poprowadzi o. Teodor Knapczyk.

Program spotkania: Msza św. z homilią, adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie duchowe i fizyczne, błogosławieństwo kapłańskie indywidualne z nałożeniem rąk.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
 
Post: 4 cze 2013, o 14:59 
Offline
30p
30p

Rejestracja: 4 cze 2013, o 14:24
Posty: 41
Te Msze z modlitwami o uzdrowienie są niepoprawne i uczą fałszywej pobożności o czym przestrzega Św. Jan od Krzyża w dziele pt. Droga na Górę Karmel :
? Gorszą jest rzeczą, której nie można tolerować, jest to, że niektóre osoby pragną odczuć w sobie jakiś skutek i objaw spełnienia swej prośby. Pragną otrzymać jakiś znak, że modlitwa ich i towarzyszące jej ceremonie zostały przyjęte. Jest to niczym innym jak tylko kuszeniem i obrażaniem Pana Boga. Zabobony te takie wywołują gniew Boga, iż pozwala szatanowi, ażeby im dawał odczuć i usłyszeć pewne rzeczy, zupełnie zresztą tym duszom niepożyteczne, a tym samym wprowadzał je w błąd. Dusze bowiem, powodujące się takimi zabobonami, na taka zasługują karę. Usiłują bowiem otrzymać przez swoje modlitwy to, czego pragną, chociażby to było nawet sprzeczne z wolą Bożą. Nie mając zaś pełnej ufności w Bogu, nie odnoszą z tego wszystkiego prawdziwej, duchowej korzyści.?.
oraz
Maksyma św. Tomasza z Akwinu:
" Czym innym jest to, co diabeł wydaje się nam ofiarowywać, i czym innym jest ukryty cel, do którego dąży! Co jest tym przedmiotem zaofiarowanym? Działalność gorączkowa, lawina modlitw, postawa pokory, obowiązek społeczny, uczuciowa pobożność A co jest wyznaczonym celem?: Zmęczenie, ruina życia duchowego; formalizm, gangrena pobożności; pozór skromności, pokarm ukryty pychy; miłość bliźniego odłączona od miłości Boga; pobożność bez podstawy dogmatycznej, upodlenie dręczące i obezwładniające".

Poza tym łakomstwa na uzdrowienia, spodziewanie się uzdrowień za pośrednictwem przewrotnych praktyk kapłana przez, którego rzekomo uzdrawia Jezus Chrystus jest spychaniem Cudu Eucharystycznego na drugi plan, te modlitwy i praktyki im towarzyszące uwłaczają znaczeniu Eucharystii. Katechizm Kościoła Katolickiego uczy, że uzdrowienia mamy szukać w Sakramentach, w modlitwie w skrytości, we Mszy Świętej a w szczególny w sposób w Eucharystii. Uwłaczanie Eucharystii, stawianie jej w roli drugoplanowej jest grzechem, który KKK nazywa Świętokradztwem !


Na górę
 
Post: 4 cze 2013, o 15:24 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
A kimże jesteś że stawiasz się nad biskupami i podważasz publicznie decyzje biskupów dopuszczające te wspaniałe msze święte o uzdrowienie, między innymi tak szanowanych Kapłanów jak ks. egzorcysta W.Cyran, ks J Witko, ks Teodor, ks infułat egzorcysta Jan Pęzioł z Wąwolnicy, ks Pawlukiewicz i wielu , wielu innych.

Protestuj do biskupa co do Mszy o uzdrowienia, jeśli uważasz, że słusznie podważasz racje tychże Mszy Świętych ale nie na tym forum. Tu nie ma i nie będzie na to zgody.

Nie pozwolę na pomniejszanie wagi Mszy Świętej w tym Mszy o uzdrowienie Duszy i ciała i otrzymywanych Łask , które Duch Święty chce przekazywać nam wiernym za pośrednictwem swoich wyświęconych sług.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
 
Post: 4 cze 2013, o 22:04 
Offline
30p
30p

Rejestracja: 4 cze 2013, o 14:24
Posty: 41
A ja nie pozwolę na pomniejszenie Eucharystii i Mszy Świętej jako tej, która jest z Boga, przez Chrystusa, w Duchu Świętym. Nie pozwolę na żadne zmiany w Wierze w Prawdzie a więc w wierze katolickiej nadto co zostało nam objawione w Piśmie Świętym z Boga, przez Chrystusa, w Duchu Świętym. Nie pozwolę by Katolicy modlili się niezrozumiałą mową posługując się niebiblijną glosolalią rodem z "kościoła" protestanckiego - zielonoświątkowego.
Jestem po prostu chrześcijaninem, któremu nie jest obojętna sprawa czystości wiary. Ruchy charyzmatyczne, destrukcyjnie działają na Kościół Katolicki, spychają wiarę do sfery prywatnej - świeckiej. To nie jest odnowa duchowa, o która chodziło Janowi Pawłowi II w kontekście Soboru Watykańskiego II. Sekularyzacja a więc zagrabienie wartości chrześcijańskiej do własnej czci i interpretacji własnej Pisma Świętego nie leży w interesie Katolicyzmu! Jan Paweł II przestrzegał i prosił ruchy charyzmatyczne słowami: "Zagrożeń nie brakuje. Wiecie, jakie one są: przywiązywanie zbyt wielkiej wagi do uczuciowego przeżywania rzeczy boskich, nadmierne gonienie za tym, co widowiskowe i nadzwyczajne, lekkomyślne przyjmowanie pochopnych bądź błędnych interpretacji Pisma Świętego, skupianie się na sobie i uciekanie od apostolskiego zaangażowania, co prowadzi do narcyzmu, który izoluje i zamyka w sobie. Te i inne zagrożenia występują na waszej drodze, zresztą nie tylko na waszej. Chcę wam powiedzieć za św. Pawłem: Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie...".
Z obowiązku chrześcijańskiego badam i rozeznaje - tak też uczy Św. Paweł w Piśmie Świętym. Po przeczytaniu tegoż listu proszę się zastanowić na czym polega Wiara w Prawdzie, cierpienie jako jedna z nieomylnych dróg do zbawienia a ponad wszystko Eucharystia w parafialnej wspólnocie a nie na wyjeździe po kraju, czy na stadion w lipcu br. do ks. Bashanbory z Ugandy w poszukiwaniu sensacji, cudownego uzdrowienia a w tle taca i ofiary przekraczające znacznie niedzielne datki na zwykłych, mało atrakcyjnych Mszach Świętych.
Jezus chodził po ziemii i uzdrawiał by dać dowód, że iście, w prawdzie jest synem Bożym. Apostołowie z Boga, przez Chrystusa, w Duchu Świętym, również otrzymali charyzmaty, w tym charyzmat uzdrowienia. Te dary miały świadczyć o istnieniu Boga, były i są niezbędne. Tymczasem ówcześni "Apostołowie" powstają jak grzyby po deszczu i "uzdrawiają" przewrotnymi praktykami w imię Boga przy wykorzystaniu największej świętości jako została nam objawiona.
Katechizm Kościoła Katolickiego(2120) mówi o niegodnym traktowaniu Sakramentów i innych czynności liturgicznych. Czym jest wystawienie Najświętszej Eucharystii, a więc Ciała samego Chrystusa do osiągnięcia meritum, tj. rzekomego uzdrowienia a w tle taca i pieniądze? Jezus uczy o darach duchowych: ?Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie?. Reasumując, Zabobon (KKK2111) jest wypaczeniem kultu, a wystawianie Boga na próbę w słowach lub czynach jest bezbożnością (KKK2119 i Symonia 2120) bo Bóg uzdrawia kogo chcę, gdzie i kiedy chcę i nie koniecznie w tak przewrotny sposób jak to czynią nasi obecni uzdrowiciele. Na czym te przewrotności polegają mogę z miłością prowadzony przez Ducha Świętego wedle nauki Św. Ignacego z Loyoli szczegółowo opisać. Tutaj cytat świętego: " Każdy dobry chrześcijanin powinien być gotowy do uratowania wypowiedzi bliźniego niż do potępienia jej. Jeśli nie może jej uratować, to powinien zbadać, jak ów ją rozumie; jeśli ją w złym sensie rozumie, to powinien go poprawić z miłością; gdy to nie wystarczy, to powinien szukać odpowiednich środków, by ów, doszedłszy do właściwego zrozumienia, zbawił się".


Na górę
 
Post: 4 cze 2013, o 22:44 
Offline
200p
200p

Rejestracja: 15 lip 2012, o 15:19
Posty: 292
Cytuj:
(...) a ponad wszystko Eucharystia w parafialnej wspólnocie a nie na wyjeździe po kraju, czy na stadion w lipcu br. do ks. Bashanbory z Ugandy w poszukiwaniu sensacji, cudownego uzdrowienia a w tle taca i ofiary przekraczające znacznie niedzielne datki na zwykłych, mało atrakcyjnych Mszach Świętych....
(...)
Czym jest wystawienie Najświętszej Eucharystii, a więc Ciała samego Chrystusa do osiągnięcia meritum, tj. rzekomego uzdrowienia a w tle taca i pieniądze? ..... bo Bóg uzdrawia kogo chcę, gdzie i kiedy chcę i nie koniecznie w tak przewrotny sposób jak to czynią nasi obecni uzdrowiciele(...)

Może warto wybrać się na kilka takich Mszy i dopiero stawiać wnioski, myślę że wtedy zdanie byłoby odmienne :)

Czy jest taki obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. tylko w parafii do której się przynależy?

O jakich pieniądzach piszesz?! Przecież nikt nie podstawia Ci tacy i nie nakazuje byś coś wrzucił a tym bardziej hojnie ;:224 Modlitwy o uzdrowienie są po Mszy więc jeśli chcesz ominąć ''tacę'' to zapraszamy na samą modlitwę.
Znam kilka osób które były już dość daleko od Naszej Wiary-od Kościoła i zaproszone na takie Msze poszły raczej z ciekawości by mieć dowód że Chrześcijaństwo to ''ściema'' a teraz pragną poznać Pismo Święte do którego wcześniej nie zaglądały...więc jeśli nawet nie byłoby uzdrowień to warto uczestniczyć ze względu na umocnienie Wiary.
"TAM GDZIE DWÓCH LUB TRZECH JEST W IMIĘ MOJE TAM I JA JESTEM POŚRÓD NICH'' - a wszyscy gromadzą się w Imię Pańskie.
Zgadzam się z Tobą, że Bóg uzdrawia kogo chce i kiedy chce ale jeśli mielibyśmy zatrzymać się na Eucharystii w parafialnej wspólnocie to po cóż pielgrzymki do Lourd,Fatimy,Medjugorie...?
Błogosławiony JP.II pragnął odwiedzić Medjugorie...

Nie rozumiem jakie to są dla Ciebie zwykłe, mało atrakcyjne Msze Święte?!
Wierzę,że podczas każdej Mszy Św.jest obecny ze mną Sam Pan Jezus i gdy jestem godna mogę GO przyjąć do swego serca.


Na górę
 
Post: 5 cze 2013, o 07:18 
Offline
30p
30p

Rejestracja: 4 cze 2013, o 14:24
Posty: 41
Cytat z owieczka : "Nie rozumiem jakie to są dla Ciebie zwykłe, mało atrakcyjne Msze Święte?!
Wierzę,że podczas każdej Mszy Św.jest obecny ze mną Sam Pan Jezus i gdy jestem godna mogę GO przyjąć do swego serca".

Może czas zrozumieć bo z pewnością jeżeli jesteś członkiem ruchu charyzmatycznego to chodzisz na te msze z uzdrowieniami w pierwszej kolejności? Jeździsz zapewne tam, gdzie są one organizowane? Też tak czyniłem, stąd wiem. Na mszach z modlitwami o uzdrowienie byłem niejednokrotnie i nie jedną przewrotność widziałem na własne oczy i uszy. Bóg mi dał tez rozum i zapewne raczył mnie wspomóc darem rozeznania, o który Boga prosiłem go wielokrotnie w tej materii.

Odnośnie Medjugorie stanowisko Kościoła jest wielokrotnie podkreślane jako negatywne i stwierdzono, że nadprzyrodzone zjawiska, orędzia widzących mają wiele wad doktrynalnych i są sprzeczne z nauką Kościoła. Przeciwstawianie się opinii Kościoła w tej sprawie i propagowanie Medjugorie i doktryn, które wypowiada Gospa jest grzechem nieposłuszeństwa. Trzeba się z tego spowiadać. Bł. Jan Paweł II zawsze popierał kult Maryjny - Totus Tuus ale... gdyby jednak wiedział, że założycielami Medjugorie są "charyzmatyczni kapłani a przede wszystkim ludzie świeccy" obdarzeni fałszywymi darami duchowymi zmienił by zapewne swoje zdanie. O jakich fałszywych darach mówię? O modlitwie językami i prorokowaniu. Oba te dary duchowe są mylnie interpretowane przez założycieli w Medjugorie i tym samym rozpanoszyły się i są podtrzymywane przez grupy charyzmatyczne zielonoświatkowe i o dziwo katolickie w naszych Kościołach, gdzie zwodzi się wiernych i uczy się ich glosolalii jako modlitwy natchnionej Duchem Świętym. Proroctwa sprowadza się do sugestii dot. uzdrowień. Na tych mszach księża i czasami członkowie wspólnoty "mówią językami", a więc mówią niezrozumiałą mową, co w samym sobie jest podejrzana sprawą, twierdzą nawet, że tą niezrozumiałą mowę można przetłumaczyć i jednocześnie nieomylnie twierdzą, że są to Dary Ducha Świętego. Charyzmatycy tak maja wykreowane O. Knapczyka, czy Bashanbore, że są oni niczym biblijni Apostołowie z dnia Pięćdziesiątnicy (Nawet Apostołowie nie wskrzeszali ludzi, czynił to JEZUS CHRYSTUS i obecnie Baschanbora). Poza tym obdarowani są rzekomo całym wachlarzem darów duchowych, leczą np. z raka i po modlitwach wyliczają ilu uzdrowili z nadciśnienia, z trzustki, wątroby, dwunastnicy, bólu kręgosłupa, czy brzucha, ilu z nowotworów i tak dalej - po prostu podają liczby i żądają potem świadectwa na piśmie co jest pycha samą w sobie.
Ludzie ślepo ufający kapłanom, ludzie często schorowani, po przejściach, znudzeni wiarą w formie tradycyjnej, z ciekawości podążają na te msze i dają się złapać w sidła a ciekawość to pierwszy stopień do piekła i mówię to z pełna odpowiedzialnością. Ludzie po przejściach, gdzie indziej słabi w wierze, są zwodzeni i karmieni fałszywą pobożnością. Ufając tym kapłanom i często ludziom świeckim, ślepo wierząc w ich sugestie, rzekome proroctwa, w cuda otwierają szeroko drzwi swojej duszy na wszystko co zjawiskowe i nadprzyrodzone, Bez badania i rozeznania nawet nie zdają sobie sprawy, że błogosławieństwo z nałożeniem rak bezpośrednio na głowę nie jest jedynie błogosławieństwem - w ten sposób wlewa się ducha protestancyzmu i ducha sekty zielonoświątkowej. To nie jest Duch Święty !!! Wierny pod wpływem Ducha Świętego nie pada z hukiem na plecy - upada na kolana, na twarz, na wznak jak wspomina w kilku miejscach Biblia. Czym jest spowodowany upadek na plecy, a no odmiennym stanem świadomości religijnej wiernego, który tak "uwielbia" Boga glosolalią, tak otwiera szeroko duszę na cuda, na proroctwa, że stan ten daje mu poczucie fałszywego pocieszenia, fałszywego spełnienia, fałszywej miłości i radości. Do tego dochodzi element nałożenia ręki na głowę takiego wiernego by ten upadł z hukiem w ekstazie na plecy. Czy to nie dziwne praktyki, czy oby napewno podobają się Panu Bogu?


Na górę
 
Post: 5 cze 2013, o 10:44 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
Człowieku co za herezje piszesz , wyspowiadać się z tego że do Medjugorie się jeździ i oddaje cześć najlepszej Matce naszej Niepokalanej Maryi, szok !
Twoje słowa za wprowadzanie ludzi w błąd to powód do jest prawdziwy powód wyspowiadania a nie pielgrzymowanie do Maryi.

Jezus nie jeden raz uzdrawiał jak i apostołowie i taki dawał przykład.
Po drugie odciąganie od najlepszego lekarza jakim jest Jezus do jakiś szamańskich metod czy też wiary tylko w siebie i swoje siły to jest prawdziwie złe bo nie ufa się w Moc uzdrawiania Jezusa. Jezus kocha swoje dzieci i każde chce otoczyć opieką i dawać Łaski, uzdrawiać ich dusze i ciała jeśli tylko uwierzą i poproszą.
Odciaganie dzieci Bożych od ufności w Jezusa jest celem złego.

Uciekanie od Światłości i Darów Ducha Świętego jest szatańskie i złe,

Jeśli napiszesz jeszcze raz takie herezje i będziesz wprowadzał zamęt w umysły takimi pokrętnymi postami pseudobożymi , proszę byś wrócił skąd przyszedłeś w imię Jezusa i podziękuję za udział w tym forum.

Informacje zaprzeczające powyższym Twoim atakom na Medjugorie i Maryję Madjugorską.
Kościół i papież zatwierdzają objawienia z Medjugorie:
http://prawda-nieujawniona.blog.onet.pl ... edjugorie/

http://www.medjugorjetoday.tv/9295/posi ... n-to-rome/
http://forum.mimj.pl/viewtopic.php?f=9&t=5445&start=0



Z Bogiem

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
 
Post: 5 cze 2013, o 13:07 
Offline
30p
30p

Rejestracja: 4 cze 2013, o 14:24
Posty: 41
O Medjugorie mógłbym przytoczyć wiele linków i dowodów na to, że objawienia i treści orędzi są niezgodne z nauka Kościoła i że obowiązuje zakaz organizowania pielgrzymek w to miejsce ale nie chcę się tutaj tak bardzo rozpisywać nad tym tematem bo jest tego sporo i wiedza na ten temat jest powszechnie znana. Sporo się działo z założycielami objawień, jest sporo o kierownikach duchowych i o samych widzących i o ich "przykładnym błogosławionym życiu".

http://www.fronda.pl/blogi/tylko-prawda-jest-ciekawa/objawienia-w-medjugorie-absolutnie-diaboliczne,28117.html

Bardziej mnie interesują Msze z modlitwami o uzdrowienie i praktyki stosowane tam przez tak zwanych charyzmatyków o zgrozo w Kościele Katolickim. Tutaj link kapłana wyznania katolickiego O. Daniela z Czatachowy, który modli się i uczy modlić się niezrozumiałą mową, twierdzi również, że głupkowaty śmiech podczas modlitw do Boga (0:52 minuta filmu i 50 s.) jest natchniony Duchem Świętym:

www.youtube.com/watch?v=hwOWPUmKIN4

Kolejny link. Będąc już na stronie proszę kliknąć na ostatnią pozycje pt. "Wylanie Ducha Świętego" i posłuchać jak duchowny w Kościele Katolickim uczy tak zwanego "daru mówienia językami". Można też usłyszeć jego samozadowolenie z ilości wiernych, którzy przybywają z całej Polski i z zagranicy na jego Mszę z modlitwami o uzdrowienie.

http://prawda-nieujawniona.blog.onet.pl/2013/03/20/msza-o-uwolnienie-i-uzdrowienie-z-o-danielem/

Po zapoznaniu się z tym materiałem proszę się zastanowić, czy te przewrotności pochodzą od Boga?
Czy upadki na plecy, łakomstwo na uzdrowienia i niezrozumiała mowa wynikają z Pisma Świętego?
Czy nakładanie rąk bezpośrednio na głowę wiernego nie jest nadużyciem zarezerwowanym wyłącznie dla biskupów w Sakramentach?
Czy są znane takie osoby w Kościele Katolickim, które tłumaczą niezrozumiałą mowę - tzw. charyzmatycy twierdzą, że tak i ludzie w to wierzą? Czy Pan również?
Czy akceptacja przez Kościół Katolicki tych praktyk nie doprowadzi do zniewolenia protestancyzmem, do podziału Kościoła do upadku Wiary w Prawdzie?

Pytań jeszcze bym, mnożył wiele ale przede wszystkim są dwa decydujące do rozeznania a które doprowadzą do rozeznania, czy te praktyki są dobre, czy złe, choć inne również mają znaczenie. Mianowicie:

Czy błogosławieństwo z nałożeniem rąk bezpośrednio na głowę jest błogosławieństwem w znaczeniu sakramentalii, czy wlaniem Ducha Świętego w znaczeniu Sakramentu?
Proszę mi powiedzieć, czym jest biblijne "mówienie językami" wg. pańskiego rozeznania?
Jeżeli "mówienie językami" jest dla Pana glosolalią to czy oby napewno chcę się Pan tak modlić do Boga?
Pytania zadaję, to taka forma. Odpowiedzi nie oczekuję, choć chętnie bym chciał się zapoznać ale nie taki mój cel. Mogę jednak pouczyć na czym polega biblijny dar z Dnia Pięćdziesiątnicy, tj. dar mówienia w językach, a ściślej jaki jest związek pomiędzy darem w językach a darem prorokowania. Chętnie oświecę i udzielę wyjaśnienia w tej kwestii, tak mylnie interpretowanej przez liczne ruchy charyzmatyczne co przedkłada się na jakość naszej wiary, tj. osłabia ją, zniewala, wypacza, dzieli.


Na górę
 
Post: 5 cze 2013, o 15:20 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
Zbyt wiele manipulacji i półprawd w poście i linkach podanych.
Nie ma zakazu żadnego pielgrzymowania do Medjugorie.
Jeśli ktoś nie wie co to jest spoczynek w Duchu Świętym i zna temat głównie z "przygotowania do pisania" , nie widział przebiegu uwalniania i egzorcyzmów i jest tak nastawiony do walki z darami Ducha Świętego, uzdrawiania przez Jezusa i Maryję to polemika mija się z celem.

Idąc tym śladem to wszystko miałoby być iluzją? Te setki świadectw uzdrowień np z Wąwolnicy , wiele dzięki Mszom o uzdrowienie. Są tam w kazdą czwartą sobotę miesiąca o godz. 18:00
ksiegalask/
Nadmienię że z 50 letnim doświadczeniem Kapłan infułat egzorcysta Jan Pęzioł prowadzi od lat wspaniałe Msze o uzdrowienie Duszy i ciała za wiedzą i zgodą biskupa. Wiec darujmy sobie podważanie tego iż jest to dobre bo jest i to na pewno a owoców i uzdrowień mnóstwo, ze świadectwami.


Pod wpływem czego trzeba być by odrzucać takie Dary z Nieba i Mszę św. oraz działanie biskupów i egzorcystów, dla mnie sprawa jest jasna i jednoznaczna. Posty Twoje , szanowny przedmówco są nacechowane pychą i pogardą dla Maryi w Medjugorie. Mimo to dziękuję za posty, dają rozeznanie gdzie leży Prawda i co bardzo nie podoba się demonowi. Wystarczy je czytać i rozumieć odwrotnie.

Bogiem.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
 
Post: 5 cze 2013, o 16:43 
Offline
200p
200p

Rejestracja: 15 lip 2012, o 15:19
Posty: 292
Cytat z mirimax: z pewnością jeżeli jesteś członkiem ruchu charyzmatycznego to chodzisz na te msze z uzdrowieniami w pierwszej kolejności?

Wiele bzdur napisałeś! Nie będę w obecnej chwili wyjaśniała co dokładnie...ale mieszasz nieźle ;:224
Odniosę się do wyżej wklejonego cytatu....bo akurat mnie dotyczy. A więc mylisz się i w tym przypadku bo najważniejsze dla mnie jest uczestnictwo we Mszy świętej :) pragnienie życia tak by zostać zbawioną i ujrzeć Oblicze Pana naszego...
ale to już bardziej mnie dotyczy niż Ciebie więc :wink:
Myślę że ciut temat wątku mógłby zmienić nazwę bo raczej to nie są msze o uzdrowienie lecz Mszę Święte po których są odprawiane modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie- które są ogromnie potrzebne w tych czasach gdy zły atakuje z każdej strony.
Właśnie w Medjugorie podczas modlitwy uwolnienia /rekolekcje kapłańskie/ gdy ponad 400 Kapłanów wyciągnęło Swoje ręce do błogosławieństwa to można było zobaczyć jak szatan szaleje!
Chyba się ciut pogubiłeś?


Na górę
 
Post: 5 cze 2013, o 17:28 
Offline
30p
30p

Rejestracja: 4 cze 2013, o 14:24
Posty: 41
Przytoczone linki nie są z sufitu - są faktami a przede wszystkim mówię o Mszach z modlitwami o uzdrowienie w wykonaniu O. Daniela z Czatachowy.

Czy tak mają się odbywać modlitwy wstawiennicze, o uwolnienie i uzdrowienie? Proszę o odpowiedź.

Prawda krytyki się nie boji i może Was to dziwić ale jestem bardzo wierzącym człowiekiem, gdybym im nie był nie starał bym się Wam przedstawić drugiej strony medalu Mszy w wydaniu charyzmatycznym. Dla mnie czystość wiary ma znaczenie fundamentalne, a ruchy charyzmatyczne może wbrew swojej woli, nieświadomie zatruwają Wiarę w Prawdzie. Na tym zakończę. Moim celem na tym forum było zmuszenie choć jednej osoby do rozeznania, do badania i wyproszenia darów duchowych u Boga, które pozwolą dostrzec błędy. Na koniec polecam obowiązkową lekturę niezbędna do właściwego rozeznania pt. Droga na Górę Karmel - dzieło Św. Jana od Krzyża, które wskaże jak pojmować Wiarę w Prawdzie. Oczywiście polecam Pismo Święte, tj. jego czytanie na zadzie lectio divina może to doprowadzi Drodzy do właściwego rozeznania np. w temacie tak zwanego "mówienia językami" i zrozumienia, że tak zwana glosolalia nie ma nic wspólnego z Panem Bogiem, tym samym z wiarą katolicką.

Szczęść Boże w rozeznawaniu.


Na górę
 
Post: 5 cze 2013, o 22:59 
Offline
200p
200p

Rejestracja: 16 gru 2012, o 23:18
Posty: 265
Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperat illi Deus; supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae coelestis, Satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen

Święty Michale Archaniele! Broń nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Książę niebieskich zastępów, Szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen

dodam jeszcze :

PSALM 1501

Alleluja!

150
1 Alleluja.
Chwalcie Boga w Jego świątyni,
chwalcie Go na wyniosłym Jego nieboskłonie!2
2 Chwalcie Go za potężne Jego czyny,
chwalcie Go za wielką Jego potęgę!
3 Chwalcie Go dźwiękiem rogu,
chwalcie Go na harfie i cytrze!
4 Chwalcie Go bębnem i tańcem,
chwalcie Go na strunach i flecie!3
5 Chwalcie Go na cymbałach dźwięcznych,
chwalcie Go na cymbałach brzęczących:
6 Wszystko, co żyje, niech chwali Pana!
Alleluja.

_________________
Miłość nie jest kochana
Św. Franciszek


Na górę
 
Post: 6 cze 2013, o 07:40 
Offline
30p
30p

Rejestracja: 4 cze 2013, o 14:24
Posty: 41
Egzorcyzmy jak najbardziej przydadzą się fałszywym charyzmatykom propagującym fałszywą pobożność Bożą w Kościele Katolickim? Modlę się o dary duchowe dla Biskupów w tej sprawie. Sądzę, że niebawem takie i inne indywidualne i grupowe egzorcyzmy będą potrzebne szczególnie członkom grup charyzmatycznych, którzy z pełnym, świadomym zaangażowaniem, z duszą otwartą na nadprzyrodzone oczekiwania, jakby pożądają, pragną cudownego uzdrowienia niejednokrotnie wbrew planom Bożym. Ślepo przyjmują dary duchowe, które niejednokrotnie są fałszywe. Świadomie, większość wiernych nieświadomie uczestnicząc w tych praktykach (mowa o glosolalii, łakomstwa na uzdrowienia, otwartość na zmysłowe doznania, śmiechy, sugestywne demoniczne wycie w kościele, tańce, ekstatyczne modlitwy i śpiewy, itp), obrażają i wyśmiewają Pana Boga (Kuszenia Boga, Katechizm Kościoła Katolickiego 2119), Modlitwa Uwielbienia (2649) oraz Symonia(2121). Pomniejszają i stawiają Cud Eucharystyczny na drugim planie, jest Ona zaledwie w tle charyzmatycznych zmysłowych dziwacznych praktyk zielonoświątkowych.

Modlitwy uwielbienia Boga, modlitwy o uzdrowienie duszy, bądź ciała - tak są potrzebne wiernym i chorym by otrzymać Ducha Świętego pocieszyciela. Wiara czyni cuda, przede wszystkim Ufność Bogu i Miłość poprzez bliźniego do Boga. To wszystko jest niezbędne duszy szukającej właściwej drogi do zbawienia dla siebie, czy innych braci. Jednak nie w tym wydaniu jakim to się czyni w Kościele Katolickim, gdzie np. O. Teodor Knapczyk wywołuje przed szereg wiernych pytając czy kogoś podczas modlitw zabolało z lewej, czy prawej strony biodra, wywołuje pytając się, kto uronił łzę z lewego oka proszę do przodu i tak dalej. Natomiast Ks. Bashanbora z Ugandy po modlitwach wylicza, że z nadciśnienia wyleczył 12-stu, z trzustki 13-stu, z dwunastnicy 14, z tarczycy 3, z poprawy wzroku 5, słuchu, bólu w kolanie, kręgosłupie, no i obowiązkowo z nowotworu tylu i tylu. Czy to nie przewrotne?
Reasumując przyłączam się do każdej modlitwy, które ograniczą te przewrotności w Kościele Katolickim w imię Wiary w Prawdzie, w Bogu, przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym, Amen.


Na górę
 
Post: 6 cze 2013, o 10:45 
Offline
200p
200p

Rejestracja: 15 lip 2012, o 15:19
Posty: 292
To może inaczej...to nie Kapłan uzdrawia lecz Jezus a Kapłan to ''pośrednik'' i chyba mniej istotne jest ile uzdrowień się dokonało a raczej by umocnić swoją Wiarę bo czy wszystkich Wiara jest aż tak mocna że powiesz w Imię Jezusa przejdź Wisłę i już pójdą ?!
A Wąwolnica?! Przecież tam są odprawiane msze o uzdrowienie a tydzień czy dwa temu była specjalna msza dla niepłodnych małżeństw a przecież myśląc podobnie jak Ty to po cóż specjalna im msza? Niech się modlą i proszą o dar potomstwa na niedzielnej .... ja jednak może trzeba czasem ofiarować te kilkadziesiąt kilometrów jazdy,stanie kilkugodzinne ....... ale nie jest tak pięknie że wszyscy otrzymują, w minionym roku w Wąwolnicy kilka uzdrowień jest potwierdzonych a na jedną ''taką'' mszę z modlitwami o uzdrowienie przyjeżdżają tłumy.

A w Piśmie Świętym czy nie w różny sposób (mam na myśli okoliczności) zostali ludzie uzdrowieni?!
Ewangelia Łukasza 5,17-26
?Pewnego dnia, gdy Jezus nauczał, siedzieli przy tym faryzeusze i uczeni w Prawie, którzy przyszli ze wszystkich miejscowości Galilei, Judei i Jerozolimy. A była w Nim moc Pańska, że mógł uzdrawiać. Wtem jacyś ludzie niosąc na łożu człowieka, który był sparaliżowany, starali się go wnieść i położyć przed Nim. Nie mogąc z powodu tłumu w żaden sposób przynieść go, wyszli na płaski dach i przez powałę spuścili go wraz z łożem w sam środek przed Jezusa. On widząc ich wiarę, rzekł: - Człowieku, odpuszczają ci się twoje grzechy. Na to uczeni w Piśmie i faryzeusze poczęli się zastanawiać i mówić: - Któż On jest, że śmie mówić bluźnierstwa? Któż może odpuszczać grzechy prócz samego Boga? Lecz Jezus przejrzał ich myśli i rzekł do nich: - Co za myśli nurtują w sercach waszych? Cóż jest łatwiej powiedzieć: ?Odpuszczają ci się twoje grzechy?, czy powiedzieć: ?Wstań i chodź?? Lecz abyście wiedzieli, że Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów" - rzekł do sparaliżowanego: - Mówię ci, wstań, weź swoje łoże i idź do domu. I natychmiast wstał wobec nich, wziął łoże, na którym leżał, i poszedł do domu, wielbiąc Boga. Wtedy zdumienie ogarnęło wszystkich; wielbili Boga i pełni bojaźni mówili: - Przedziwne rzeczy widzieliśmy dzisiaj.?
------------------------------------------------------------------------------------------------
Przecież wystarczyłoby gdyby był przyniesiony bo JEzus ma moc uzdrawiania bez względu czy jesteśmy dwa kroki od Niego czy 10metrów ....

Mk 3,10

Wielu bowiem uzdrowił i wskutek tego wszyscy, którzy mieli jakieś choroby, cisnęli się do Niego, aby się Go dotknąć.

Mk 6,56

I gdziekolwiek wchodził do wsi, do miast czy osad, kładli chorych na otwartych miejscach i prosili Go, żeby choć frędzli u Jego płaszcza mogli się dotknąć. A wszyscy, którzy się Go dotknęli, odzyskiwali zdrowie.


Należałoby postawić wniosek że tylko przez dotknięcie Jezusa można otrzymać uzdrowienie?

Ważne że jesteś wierzącym człowiekiem to naprawdę piękny dar bo spotykam ludzi którzy chcą wierzyć ale nie potrafią..nie mają Łaski.
Pozdrawiam i z Panem Bogiem :)


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 41 ]  Idź do strony nr...    1 2 3   


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!