Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.
  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Admin_DDN
 Tytuł: Rzeka pielgrzymów przybywa do Medjugorie 25-06-2013
PostNapisane: 25 cze 2013, o 13:01 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6497
Skąd: Polska
Rzeka pielgrzymów przybywa do Medjugorie
Posted by Dzieckonmp w dniu 24 Czerwiec 2013Jutro 32 rocznica objawień w Medziugorje.

Pamiętaj, 24 czerwca to pierwszy dzień objawień Królowej Pokoju. 25 czerwca zaś Matka Boża dała pierwsze słowa.
Według źródeł z Medjugorie w dzisiejszym dniu napłynęło 100000 pielgrzymów do Królowej Pokoju.Należy przypomnieć sobie że, trzydzieści dwa lata temu ludność miejscowości Medjugorie, ale również okoliczna, zajmowała się niemal wyłącznie rolnictwem – uprawą tytoniu i winorośli, z których żyli. W czerwcu, każdy kawałek ziemi był starannie wyplewiony, bez chwastów. Obecnie na tych polach wyrosły domy, zajazdy, hotele, restauracje i kawiarnie, które dziś pielgrzym znajduje w Bijakovići i Medjugorie.

Oczywiście, z rolnictwa, ze względu na swoje niewielkie rozmiary, oraz ze względu na niską cenę produktu nie można było się utrzymać, i wielu, wyemigrowało za granicę, szczególnie do Ameryki. Duża liczba młodych ludzi w poszukiwaniu pracy wyjechała do miast w Bośni i Hercegowinie oraz do Chorwacji. Znaczna część ludzi, pełnych sił życia pojechało do tymczasowej pracy w krajach europejskich – Niemcy, Austria, Szwecja, aby zarobić trochę pieniędzy na budowę domu, na wychowywanie dzieci, i aby życie uczynić bardziej znośnym. Czerwiec to ciepła pogoda, koniec roku szkolnego, przyjeżdżają dzieci z miast, krewni. Każda para rąk, nawet dziecięca, było bardzo pomocna w pracy, zwłaszcza przy sznurowaniu tytoniu lub skubaniu trawy dla krów i jagniąt. W takiej atmosferze życia rozpoczyna się w przy wiejskiej drodze na Podbrdo w Bijakovici, historia, która szczególnie podekscytowała mieszkańców, księży, zaniepokoiła władze i jak potężny wiatr, a czasem jak spokojna rzeka, trwa do dziś. Święto Jana Chrzciciela było dniem odpoczynku od ciężkiej pracy na roli. Wszyscy tego dnia udali się do Kościoła na mszę świętą, a po południu starsi oglądali pola planując pracę na następny dzień, sprawdzali czy choroba nie dotyka winnicy aby kolejnego dnia zrobić oprysk. Dzieci zaś miały czas swoich zabaw, w towarzystwie mogli pograć. I część z nich zaczyna spacer na Podbrdo.

Ivanka Ivanković, Mirjana Dragicevic po południu poszły na spacer. Ivanka, nagle, w pobliżu drogi w skałach, widzi kobietę z dzieckiem na ręku która macha do nich aby się zbliżyły. Dziewczyny sie przestraszyły, szybko poszły do domów, gdzie spotkali Milke, a następnie Vickę, Ivana Ivanković i Ivana Dragicevica. Ciekawi, wrócili do miejsca, gdzie Ivanka zobaczyła Panią i wszyscy zobaczyli znów tą Panią. Z obawy, uciekli do domu, opowiadając, co widzieli. Nikt im nie wierzy. Chociaż jest to kraj, region, w którym wiara jest bardzo silna, zdrowe rodziny, nikt nie wierzy w opowieści dzieci. Następnego dnia, 25 Czerwca w o tym samym czasie jak dzień wcześniej, dzieci znów poszły w to samo miejsce, zobaczyć czy ta Pani będzie: Dziećmi tymi byli Ivanka Ivanković Jana, Józefa, Mirjana Dragićević, Vicka Ivanković Peřina, Stankov Ivan Dragićević, Marija Pavlovic Filip i Jakov Colo. Wiadomość rozeszła się szybko po okolicy, wiec na wzgórzu zebrały się tłumy ludzi.. Dzieci zobaczyły Panią i były niesamowicie radosne, zaczęły rozmawiać z Panią. Zadawali pytania i otrzymywali odpowiedzi, a większość ludzi się modliła.

Słowa Matki Bożej: Drogie dzieci, nie bójcie się, módlcie się, otwórzcie wasze serca na mojego Syna. Potem zaczęli napływać wierni, także z innych krajów, uczestniczyli w modlitwach wieczornych, spowiadali się, modlili się na różańcu. Historia rozpoczęła się na wiejskiej drodze w Bijakovici w święto Jana Chrzciciela w 1981 roku. Historia która jest znakiem naszych czasów. Z tej historii, wkroczyliśmy w czas łaski – to w swych orędziach przekazała nam Królowa Pokoju. Tyle dowodów skruchy, duchowego i fizycznego uzdrowienia, wyznania i modlitwy, które odżyły i zakorzeniły się w rodzinach wszystkich zakątków Ziemi. Taka kropla która obmywa cały świat.
źródło: http://dzieckonmp.wordpress.com/2013/06 ... medjugorje

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Admin_DDN
 Tytuł: Re: Rzeka pielgrzymów przybywa do Medjugorie
PostNapisane: 25 cze 2013, o 13:01 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6497
Skąd: Polska
Zdjęcia

Obrazek


ObrazekObrazek


źródło: http://dzieckonmp.wordpress.com/2013/06 ... medjugorje

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Admin_DDN
 Tytuł: Re: Rzeka pielgrzymów przybywa do Medjugorie
PostNapisane: 25 cze 2013, o 13:04 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6497
Skąd: Polska
cytat jednego z użytkowników blogu - http://dzieckonmp.wordpress.com/


"..... Posłanie Medjugorie nie jest jakimś jednym z wielu nawoływań do modlitwy i pokuty. Choć i to jest tam głównym motywem wokół którego NMP chce prowadzić ludzi.
Jednak to co różni mocno to miejsce orędzi do ludzkości to apokaliptyczne ostrzeżenia i zachęta do modlitwy i postu w celu zmniejszenia czy zminimalizowania dramatu nadchodzących wydarzeń.
Posłanie to wprost nawiązuje do orędzi z La Salette i Fatimy.
Teraz oczekujmy – będąc zanurzonymi w modlitwie i postach na ujawnienie się 10 tajemnic danych szóstce dzieci (dziś dorosłych ludzi)
moja wiedza bieżąca nie uwzględnia ostatnich wydarzeń i nie wiem czy już cała szóstka otrzymała owe tajemnice (brakowało jeszcze niedawno 1 tajemnicy u jednego z wizjonerów)
Myślę , że te szczególne tajemnice wiążą się z miejscem objawień (tak przynajmniej wspominała Mirjana) ale także dotyczą globalnych , światowych wydarzeń sfery transcendentnej jak i politycznej.
W tym sensie korespondują one z orędziami MBM i wzajemnie się przenikają w potrzebie przygotowania człowieka do czasu oczyszczenia ale i kar z tym związanych…
Warto i trzeba oba te źródła bacznie przeżywać, by nie dać się zaskoczyć nadchodzącym kataklizmom społecznym i przyrodniczym…
W Różańcu jest wielka siła przetrwania na ten czas… nawet gdy zabiorą nam oficjalnie Najświętszą Ofiarę…. przy Matce przetrwamy do nowego czasu – wierzę w to…"

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Admin_DDN
 Tytuł: Re: Rzeka pielgrzymów przybywa do Medjugorie
PostNapisane: 25 cze 2013, o 13:04 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6497
Skąd: Polska
Spacer wirtualny po Medjugorie

http://www.medjugorje.hr/pl/multimedia/ ... wirtualny/

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Admin_DDN
 Tytuł: Re: Rzeka pielgrzymów przybywa do Medjugorie
PostNapisane: 25 cze 2013, o 13:05 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6497
Skąd: Polska
Oświadczenia Papieża Jana Pawła II, o MedjugorjuTe oświadczenia nie są poświadczone papieską pieczęcią i podpisem, ale wiemy o nich dzięki świadkom, którym można wierzyć. Właśnie dlatego zostają włączone do dokumentacji.1. Papież powiedział wizjonerce Mirjanie Soldo podczas prywatnej rozmowy: „Gdybym nie był papieżem, już dawno bym był w Mediugorju, żeby spowiadać”. (1997)

2. Jego ekscelencja Mauvillo Kviceoer, były biskup brazylijskiego miasta Flovianopolis był w Medjugorju czterokrotnie. Pierwszy raz w 1986 r. Oto co pisze: „W 1988 r. razem z ośmioma innymi biskupami i trzydziestoma trzema duchownymi, byłem na rekolekcjach w Watykanie. Papież wiedział, że po rekolekcjach wielu z nas wybiera się do Medjugorja. Przed naszym wyjazdem z Rzymu, po prywatnej Mszy św. z Papieżem, powiedział do nas (nie pytany o nic): „Módlcie się za mnie w Medziugorju”. Przy innej okazji powiedziałem do Papieża: „Czwarty raz jadę do Medjugorja”. Ojciec święty odrzekł: „Medjugorie, to jest duchowe centrum świata”. Tego samego dnia razem z innymi brazylijskimi biskupami, rozmawiałem z Papieżem w czasie obiadu i zwróciłem się do niego: „Wasza świątobliwość, czy mogę powiedzieć wizjonerom z Medjugorja że mają błogosławieństwo Waszej Świątobliwości?” On odpowiedział: „Tak, tak” i mnie objął.

3. Grupie lekarzy, którzy bronią godności życia nienarodzonych, 1 sierpnia 1988 r. Papież powiedział: „Tak, dziś świat zagubił sens nadprzyrodzonego. W Medjugorju wielu tego sensu szukało i znalazło w modlitwie, poście i spowiedzi”.

4. Koreański tygodnik katolicki (Gazeta Katolicka ) 11 listopada 1990 r. opublikował następujący artykuł napisany przez przewodniczącego konferencji biskupów Korei J.E. Angelo Kim: ” Pod konie ostatniego Synodu Biskupów w Rzymie, biskupi koreańscy zostali zaproszeni na obiad do Papieża. Wtedy to J.E. Kim zwrócił się do Papieża: “Dzięki Waszej Świątobliwości Polska została uwolniona od komunizmu.” Papież odpowiedział: “Nie ja to zrobiłem. To dzieło Dziewicy Maryi, mówiła o tym w Fatimie i w Medjugorju.” Potem arcybiskup Kwan Yu powiedział: “W Korei w miasteczku Nadju, jest figurka płaczącej Dziewicy.” Papież odpowiedział: “… Są biskupi tak jak w Jugosławii, którzy są przeciw… ale trzeba widzieć i rzesze ludu które są za , więc i liczne nawrócenia…wszystko to idzie w kierunku Ewangelii; wszystkie te czynniki należy traktować poważnie.”

Wspomniana gazeta komentuje tę wypowiedź następująco: “To nie jest decyzja Kościoła. To jest jedno ze stwierdzeń, w osobistym imieniu naszego wspólnego Ojca. Nie przykładając zbyt dużej wagi do tych słów, nie można nimi wzgardzić…”

Cytat za: L’homme nouveau, 1991 r., s. 11

5. Arcybiskup Kwangju mu powiedział: „W koreańskim mieście Naju Maryja płacze”. Papież mu odpowiedział: „Są biskupi – tak, jak w Jugosławii, którzy są przeciwni … Ale należy patrzeć na wielką liczbę ludzi, którzy odpowiadają na wezwanie, na liczne nawrócenia …Wszystko przebiega po linii Ewangelii, te wszystkie fakty powinny być poważnie zbadane”.( L´. Homme Nuveau, 3 luty 1991).

6. 20 lipca 1992 roku Papież powiedział do ojca Jozo Zorko: „Troszczcie się o Medjugorie, pilnujcie Medjugorja, wytrwajcie, nie poddajcie się. Odwagi, jestem z wami. Brońcie, idźcie śladem Medjugorja”.

7. Paragwajski arcybiskup Felipe Santiago Benetez w listopadzie 1994 zapytał Ojca Świętego, czy należy pozwalać, by ludzie się gromadzili w duchu Medjugorja, zwłaszcza z ojcami z Medjugorja. Papież mu odpowiedział: „Pozwalaj na wszystko co się wiąże z Medjugorjem”.

8. Podczas nieoficjalnej części rzymskiego spotkania Papieża Jana Pawła II z chorwacką delegacją państwową i kościelną (17 kwietnia 1995) Ojciec św. powiedział między innymi, że istnieje możliwość jego ponownej wizyty w Chorwacji. Dodał również, że jest możliwe odwiedzenie Splitu i sanktuariów Maryjnych w Marii Bistrici i Medjgorju.

(„Wolna Dalmacja”, 8 kwietnia 1995).

http://www.medjugorje.ws/pl/articles/po ... edjugorje/

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


    |    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

..
Skocz do:  


Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II


Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!

+ Ewangelia na każdy dzień     + Pismo Święte     + Katechizm Kościoła Katolickiego     + Portal Radio Maryja     + Słuchaj Radia Maryja, przez internet   
Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Polityka cookies. ;   Polityka prywatności.