Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.
  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Admin_DDN
 Tytuł: Apostołowie czasów ostatecznych w świetle pism Monforta i ob
PostNapisane: 25 maja 2012, o 12:49 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6501
Skąd: Polska
Apostołowie czasów ostatecznych w świetle pism Monforta i objawień Fatimskich


Święty Ludwik Maria Grignon de Monfort (1673 – 1716) jest jednym z niewielu świętych – jeśli nie jedynym świętym, który patrzy na przyszłość Kościoła. Nikt inny, ani przedtem, ani potem, ni mówił o apostołach czasów ostatecznych, którzy przygotowują powrót Jezusa w chwale, prowadząc ostatnią, apokaliptyczną walkę, poprzedzającą przyjście Królestwa, o które nieustannie prosimy w modlitwie “Ojcze nasz”.

W naszej publikacji – ściągnij – (“Apostołowie czasów ostatecznych w dziełach Monforta a czasy współczesne”) pogłębiono ten temat, poprzez lekturę pism Monforta w świetle Pisma Świętego. Dokonano zestawienia fragmentów mówiących o czasach ostatecznych, porównując je z wydarzeniami w Fatimie oraz nauczaniem Papieża Jana Pawła II, najwybitniejszego orędownika poświęcenia się Chrystusowi przez Maryję według wskazań Monforta.

Z tych refleksji zrodziło się kilka pytań, wspaniałych i niepokojących zarazem:
- Maryja “zmiażdży głowę szatana i przyczyni się do tryumfu Chrystusa” przez swoją “piętę”, czyli “przez swe pokorne sługi i wierne dzieci”. Monfort używa słowa “enfants”, czyli “dzieci”. Może ono być pojmowane w sensie dosłownym i przenośnym. Nasuwa się pytanie: czy owymi “apostołami czasów ostatecznych” mogą być małe dzieci?
- Czy czasy, w których przyszło nam żyć, są owymi “czasami ostatecznymi”, o których Monfort wspomina w “Traktacie o prawdziwym nabożeństwie”, mówiąc o “ostatnich i okrutnych prześladowaniach szatana”?

- Według Monforta, przy końcu czasów nastąpi powrót Jezusa z mocą, “zalew ognia czystej miłości” Ducha Świętego, który przemieni wewnętrznie całą ludzkość (Modlitwa Płomienna 16); jednocześnie wspomina on o ogniu gniewu, “zamieniającym ziemię w popiół” (MP 18): czy chodzi tu o dwa odrębne, następujące po sobie zjawiska, z których jedno buduje ducha, a drugie niszczy materię? Czy może chodzi o powtórne przyjście, które ostatecznie zniszczy ziemię, jak utrzymują niektórzy teologowie. Czy może chodzi o działanie Miłosierdzia, które nie zniszczy ziemi, lecz raczej odnowi ją, urzeczywistniając “nowe niebiosa i ziemię nową” (Iz 65,17; 2Pt 3,13)?

W świetle objawień Fatimskich i myśli Sługi Bożego Jana Pawła II, oraz w świetle słów Świętego Ojca Pio z Pietrelciny (“Dzieci ocalą świat”), można uważać, że dzieci, przez ich bezwarunkowe ofiarowanie się Bogu i odmawianie różańca, stają się apostołami czasów ostatecznych. (“Matko, na całą wieczność, oddaję Ci serce i wolę, ratuj ludzkość “). Dzieci będą bardzo ważne, aby wszystko wypełniło się przez szczególne działanie Bożego Miłosierdzia.


źródło: http://www.armatabianca.org/pol/consacr ... =1&level=1

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


    |    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

..
Skocz do:  


Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II


Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!

+ Ewangelia na każdy dzień     + Pismo Święte     + Katechizm Kościoła Katolickiego     + Portal Radio Maryja     + Słuchaj Radia Maryja, przez internet   
Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Polityka cookies. ;   Polityka prywatności.