Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.
  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Admin_DDN
 Tytuł: Niezwykłe zjawisko 13 maja 2012 po raz kolejny pojawiło się
PostNapisane: 20 maja 2012, o 23:18 
Offline
1000p
1000p
Postów: 6501
Skąd: Polska
Niezwykłe zjawisko 13 maja 2012 po raz kolejny pojawiło się w Fatimie

Obręcz wokół słońca była podobna do tej, jaka pojawiła się nad Fatimą w ubiegłym roku.

Po raz kolejny nad Fatimą pojawiło się niezwykłe zjawisko atmosferyczne - słońce otoczone różnokolorową obręczą. Podobnie jak przed rokiem, fenomen wystąpił na niebie 13 maja w trakcie odbywających się w tym portugalskim sanktuarium uroczystości religijnych.

W opinii wielu przybyłych na mszę św. pielgrzymów ponowne pojawienie się słonecznej aureoli w dniu rocznicy objawień maryjnych w Fatimie jest znakiem opatrzności. Wielu z nich klaskało i płakało podczas trwającego kilkanaście minut zjawiska meteorologicznego.

"Zadziwiające, że dokładnie w dniu tak symbolicznym dla tego miejsca wystąpiło na niebie to zjawisko. Obręcz wokół słońca była podobna do tej, jaka pojawiła się nad Fatimą w ubiegłym roku. Tegoroczna "słoneczna aureola" była jednak mniej intensywna niż ta z 13 maja 2011 r." - powiedziała Olinda Vieira, uczestniczka niedzielnych uroczystości w portugalskim sanktuarium.

Portugalscy meteorolodzy określają niedzielne zjawisko nad fatimskim niebem jako halo słoneczne. Wskazują jednak na niecodzienny zbieg okoliczności co do miejsca i czasu jego wystąpienia. W trakcie ubiegłorocznej mszy św., odprawianej jako dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II, nad sanktuarium pojawiła się różnokolorowa obręcz wokół słońca. Niezwykłe zjawisko atmosferyczne dostrzegalne było tylko w Fatimie i okolicy. Wielu pielgrzymów interpretowało je jako cud Jana Pawła II. Portugalskie media przypominają, że ostatniemu objawieniu maryjnemu z 13 października 1917 r. również towarzyszył fenomen atmosferyczny, tzw. taniec słońca.

Objawienia w Fatmie rozpoczęły się 13 maja 1917 r. Trójce małych pasterzy przez pięć kolejnych miesięcy ukazywała się Matka Boża prosząc za ich pośrednictwem ludzkość o nawrócenie i pokutę oraz przekazując trzy tajemnice. Jan Paweł II wiązał cudowne ocalenie w zamachu na swoje życie z 13 maja 1981 r. ze wstawiennictwem Matki Bożej Fatimskiej. W 2000 r. w Fatimie ogłosił on błogosławionymi najmłodszych uczestników objawień: Franciszka i Hiacyntę Marto.

Ł.A/PAP


Znaki z Nieba

Po raz kolejny nad Fatimą pojawiło się niezwykłe zjawisko atmosferyczne - słońce otoczone różnokolorową obręczą. Podobnie jak przed rokiem, fenomen wystąpił na niebie 13 maja br. w trakcie odbywających się w sanktuarium uroczystości fatimskich w 95. rocznicę objawień Matki Bożej.
Chciałoby się rzec: cud!? Raczej należy - jeśli już - bardziej mówić o znaku! Dlaczego jednak znów słońce? Dlaczego właśnie w tym miejscu i czasie?
Nie sposób przejść obojętnie wobec tych wydarzeń; zupełne ich lekceważenie nie współgra z treścią samego Przesłania Matki Bożej z 1917 r. oraz z faktami historycznymi, jakie miały miejsce.
Matka Boża mówiła w sposób nie budzący żadnych wątpliwości: „Chcę, abyście nadal przychodzili do Cova da Iria 13 i odmawiali codziennie różaniec. W ostatnim miesiącu uczynię cud, aby wszyscy uwierzyli". Dlatego też w październiku 1917 r., kiedy słońce nad Fatimą „zatańczyło”, najbardziej zatwardziali ateiści i wrogowie Kościoła nawracali się wobec tak jednoznacznych znaków.
Więcej, Fatimska Pani zapowiada w 1917 r. kolejne znaki: „Wojna zbliża się ku końcowi. Ale jeżeli ludzie nie przestaną obrażać Boga, to w czasie pontyfikatu Piusa Xl rozpocznie się druga wojna, gorsza. Kiedy pewnej nocy ujrzycie nieznane światło, wiedzcie, że jest to wielki znak od Boga, że zbliża się kara na świat za liczne jego zbrodnie, będzie wojna, głód, prześladowanie Kościoła i Ojca Świętego”. Zauważmy, w tym czasie papieżem był Benedykt XV, zatem jest to proroctwo zapowiadające imię Papieża, którego pontyfikat przypadnie na początek kolejnej wojny. Zapowiedziane światło to zorza polarna widziana w nocy 25 stycznia 1938 r. w całej Europie, także w Polsce; siostra Łucja uznała je za znak zapowiedziany z Nieba.
Zamach na Jana Pawła II 13 maja 1981 r. został również uznany za znak wskazujący na Fatimę i łączący pontyfikat Papieża Polaka z Orędziem Fatimskim, co osiągnęło swe apogeum w poświęceniu 25 marca 1984 r. świata i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi.
Zatem skoro obecnie w czasie dziękczynienia za beatyfikację Jana Pawła II w 2011 r. oraz w czasie dziękczynienia za dar Orędzia Nadziei w 95. rocznicę objawień, mają miejsce pewne znaki, należy mimo wszystko postawić pytanie: czy Niebo nie przypomina na czegoś, co umyka naszej uwadze?
W 30. rocznicę objawień fatimskich w Polsce wzywano: „Czas najwyższy zadośćuczynić życzeniu Matki Najświętszej, zwłaszcza że periculum in mora" - (tzn. niebezpieczeństwo w zwlekaniu). Wchodzimy na niebezpieczny grunt zwlekając z wprowadzeniem powszechnej praktyki Pierwszych Sobót Miesiąca, o które prosiła Matka Boża. Skoro do dziś nie wypełniliśmy prośby Matki Bożej, zatem tego rodzaju znaki powinny nas skłonić do zastanowienia. Nie szukajmy sensacji, ale podejmijmy głęboką refleksją nad treścią Orędzia z 1917 r. Próbujmy rozeznawać znaki czasu i stawiać bardzo konkretne pytania. Bp. Czajka w 1948 r. przypominał: „Sama Matka Najświętsza wyraziła życze¬nie we Fatima, aby poświęcono świat Jej Niepokalanemu Sercu. Ale jednym i tym samym zdaniem wyraziła także życzenie o Komunię św. wynagradzającą w pierwsze soboty miesiąca”. Zatem zastanówmy się: czy Niebo nam czegoś nie przypomina?


źródło: http://www.sekretariatfatimski.pl/aktua ... -maja-2012

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Góra   
  Zobacz profil Wyślij e-mail      
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


    |    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

..
Skocz do:  


Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II


Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!

+ Ewangelia na każdy dzień     + Pismo Święte     + Katechizm Kościoła Katolickiego     + Portal Radio Maryja     + Słuchaj Radia Maryja, przez internet   
Użytkowanie witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Polityka cookies. ;   Polityka prywatności.