Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  



Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 1 lut 2012, o 12:48 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Krótki Akt oddania się Matce Bożej w Niewolę Miłości (kard. Stefan Wyszyński)
(Akt Osobistego Oddania się Matce Najświętszej )

Matko Boża, Niepokalana Maryjo! Tobie poświęcam ciało i duszę moją, wszystkie modlitwy i prace, radości i cierpienia, wszystko, czym jestem i co posiadam.
Ochotnym sercem oddaję się Tobie w Niewolę Miłości.
Pozostawiam Ci zupełną swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi i ku pomocy Kościołowi świętemu, którego jesteś Matką.
Chcę odtąd czynić wszystko z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie. Wiem, że własnymi siłami niczego nie dokonam. Ty zaś wszystko możesz, co jest wolą Twego Syna i zawsze zwyciężasz.
Spraw więc, Wspomożycielko Wiernych, by moja rodzina, parafia i cała Ojczyzna były rzeczywistym królestwem Twego Syna i Twoim. Amen.


źródło: http://www.pielgrzymka.konin.pl/index.p ... Itemid=106


********************
Maryja kocha nas w sposób niezwykle głęboki, całym swoim Niepokalanym Sercem, tkliwie i delikatnie. Czy pamiętamy o tym niezwykłym uczuciu jakim nas darzy? Czy jesteśmy za nie wdzięczni? Jak na nie odpowiadamy?
Jak na miłość Matki odpowiada dziecko? Czy jego naturalnym odruchem nie jest częste przybieganie do matki, przytulanie się i odpowiadanie czułością i miłością na Jej miłość? Akt oddania Matce Bożej jest niczym innym jak duchowym nawiedzeniem Jej i wyznaniem naszej miłości, przylgnięciem do Jej Serca. Ona zawsze na nas czeka...
Autor jednego z najsłynniejszych dzieł poświęconych Najświętszej Maryi Pannie - św. Ludwik Grignon de Montfort ? tak o Niej pisze: "Maryja jest Zdrojem zapieczętowanym (Pnp 4,12), wierną Oblubienicą Ducha Świętego, do której Jemu tylko przystęp dozwolony.
Maryja jest świątynią i miejscem odpoczynku Trójcy Przenajświętszej, gdzie Bóg przebywa we wspaniałości i chwale większej niż w jakimkolwiek innym przybytku świata."
W naszych zimnych czasach, w których maryjność jest tak często ośmieszana i traktowana w lekceważący sposób sami pozbawiamy się tak cennej części naszej duchowości. Wmówiliśmy sobie, a raczej ? pozwalamy sobie wmawiać ? że miłość i dobro, prostota i piękno to coś wstydliwego, coś co należy skrywać. Natomiast to co grzeszne i złe jest przedstawiane jako interesujące, a nawet fascynujące. Gdzie mamy znaleźć spokój i równowagę jeśli nie przy Niepokalanym Sercu Maryi...?
s. Bruna od Maryi

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!