Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  



Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Idź do strony nr...    Poprzednia 1 2
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 24 lip 2013, o 09:32 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
Modlitwa w językach jest uznawana przez Pismo Święte" i pisze o tym że ludzie "z zewnątrz" będą zdziwieniu i nie uznają. Jakże pasuje do sytuacji u nas czy nie osądzają niektórzy że to złe i szalejemy..


Z 1-go Listu św. Pawła Apostoła do Koryntian:
?23 Kiedy się przeto zgromadzi cały Kościół i wszyscy poczną korzystać z daru języków, a wejdą podczas tego ludzie prości/zwykli wierni oraz/lub poganie, czyż nie powiedzą, że szalejecie/żeście oszaleli? 24 Gdy zaś wszyscy prorokują, a wejdzie [podczas tego] jakiś poganin lub człowiek prosty/zwykły wierny, będzie przekonany przez wszystkich, osądzony/wówczas usłyszy z ust wszystkich karcenie i sąd na siebie 25 i jawne staną się tajniki/skrytości jego serca; a tak/wtedy, upadłszy na twarz, odda pokłon/cześć Bogu, oznajmiając/wyzna, że prawdziwie Bóg jest między wami? (1Kor 14,23-25; por. Za 8,23b)

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 24 lip 2013, o 13:04 
Offline
30p
30p

Rejestracja: 4 cze 2013, o 14:24
Posty: 41
Fragment z 1-go Listu św. Pawła Apostoła do Koryntian (XIV, 23) :
?Kiedy się przeto zgromadzi cały Kościół i wszyscy poczną korzystać z daru języków, a wejdą podczas tego ludzie prości/zwykli wierni oraz/lub poganie, czyż nie powiedzą, że szalejecie/żeście oszaleli?

Drogi Admin. W tym fragmencie Pisma Świętego, Św. Paweł uczy, by Apostołowie, Prorocy, czy Nauczyciele jak się wówczas nazywało ludzi chcących głosić Słowo Boże, nie mówili jednocześnie w różnych językach, różnych narodowości. Wówczas taka nauka była by niezrozumiała i wydaję się być pomieszaniem z poplątaniem a postronna osoba patrząc na ten efekt wydaje się jej, może odnieć takie wrażenie, że ma do czynienia z ludźmi nie spełna rozumu.

Dlatego Św. Paweł prosi o porządek i uczy, że ci co posługują się darem języków "... nie powinno mówić więcej niż dwóch, najwyżej trzech, i t o k o l e j n o , a jeden winien dać tłumaczenie..." . W konsekwencji używania daru języków Św. Paweł zapewnia i zaznacza, "...że Bóg nie jest Bogiem zamieszania, lecz pokoju...".

Bardziej obrazowo przedstawię ten fragment. Św. Paweł uczy, że Prorocy, czy Nauczyciele mimo, że głoszą Słowo Boże, choćby to czynili najwznioślej, dobierając najpiękniejszych natchnionych słów, to jeżeli będą to czynić jednocześnie, będą się przekrzykiwać a na dodatek będą to czynić w różnych językach to jaki będzie efekt - marny, żaden. Ich Słowo Boże, nie będzie miało żadnego oddźwięku, nikt nie wyłapie, nic wartościowego dla siebie, tak głoszone Słowo Boże jest bezskuteczne.

Dlatego Św. Paweł uczy, że mowa, psalm (pieśń), modlitwa, zawsze musi być zrozumiała i zawsze właściwie przekazana, w sposób szczególny ludziom wierzącym i w sposób szczególny dla pogan, czy ludzi prostych.

Modlitwy na językach w znaczeniu glosolalii w Piśmie Świętym nie występuje. Ten fragment jest źle rozumiany i wprowadzony do obiegu. Kiedy to nastąpiło, w jakim celu i kto to spowodował nie wiem, mogę tylko przypuszczać, że to nie dzieło dobrego ducha. Wiem, jedno, że jeżeli chcę się zrozumieć Pismo Święte to trzeba słuchać dobrego ducha, Ducha Świętego, nie zaś "teraźniejszych nauczycieli" .


Na górę
Post: 24 lip 2013, o 14:47 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
Niech Najdroższa Krew Chrystusa z Mocą da nam poznać Prawdę. Ja i Ty możemy się mylić. W pokorze przyjmę Wolę Boga.+ Maryjo Niepokalana Matko Zbawienia, prosimy o dar rozeznania i roztropności.

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 24 lip 2013, o 17:00 
Offline
30p
30p

Rejestracja: 4 cze 2013, o 14:24
Posty: 41
Również o to samo proszę Ducha Świętego za każdym razem, gdy napotykam się na trudności i gdy studiuję Pismo Święte, Żywot Świętych, czy inną literaturę Katolicką . Samo to, że dusza człowieka zwraca się z prośbą o rozeznanie jest wielkim darem. Przepraszam za trud i zakłopotanie, w które wprowadzałem pewnie niejednokrotnie. Sprawcą tegoż mojego pisania jest właśnie rozeznawanie i chęć pomocy - nie wiem, czy słuszna? Jednak myślę, że skrupuły w tym przypadku mogą być mylące a odpowiedzialność za czystość wiary ważniejsza.


Admin. Proszę sięgnij po jak najstarsze ale wiernie przetłumaczone Pismo Święte, które uda się zdobyć. Tam ponad wszelką wątpliwość jest objawione, że dar języków to wyłącznie dar posługiwania się obcym językiem, innej narodowości, który został dany ludziom z Boga, przez Chrystusa, w Duchu Świętym w Dniu Pięćdziesiątnicy a który służyć miał skutecznemu głoszeniu Słowa Bożego innym narodowościom na całym świecie. Teraźniejsze Pisma Święte w decydujących fragmentach używają innego tłumaczenia, powiedziałbym na korzyść glosolalii. Kto, dlaczego to uczynił aż strach pomyśleć. Porównaj te Pisma Święte i zobaczysz jak różnie można zrozumieć te same fragmenty. Ja, w swoim czasie, gdy otrzymałem rozeznanie w tej sprawie a potem dla upewnienia się w przekonaniu zdobyłem dwa stare wydania Pisma Świętego sam przeżyłem szok i po dziś dzień nie mogę uwierzyć, gdzie ingeruje i w jakim stopniu przerzuca się na grunt życia katolika w Kościele fałsz i zwodzenie by tylko oddalić od Wiary w Prawdzie teraźniejszego człowieka poszukującego Boga.

Z Miłością Szczęść Boże.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Idź do strony nr...    Poprzednia 1 2


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!