Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  



Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 22 sty 2013, o 16:37 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Modlitwa Piotrowa


Jestem chwiejny jak brzoza uległa wiatrowi,
Kusi mnie swoim blichtrem jad zabaw uciesznych.
Nie jestem godzien, abyś moją duszę złowił,
Odejdź ode mnie Panie, bom jest człowiek grzeszny.

Wciąż stajesz na mej drodze, sieć swoją zastawiasz,
Wciąż się wsysasz w mojego życia wir pospieszny,
Mimo że Cię odpycham, Ty próby ponawiasz,
Odejdź ode mnie Panie, bom jest człowiek grzeszny.

W pustyni mego serca nie znajdziesz oazy,
Trudno, by na ruinach uczuć kwiaty wzeszły.
Wszak zdradzałem Cię Boże już tysiące razy,
Odejdź ode mnie Panie, bom jest człowiek grzeszny.

Ja wiem Panie, że umiesz po stokroć przebaczać,
Lecz na co Tobie robak taki jak ja śmieszny?
Jakże mi do Królestwa Niebieskiego wkraczać?
Odejdź ode mnie Panie, bom jest człowiek grzeszny.

Choć czasem moja dusza jak pisklę chce wzlatać,
Lecz jak kamień upada po próbach bolesnych.
Nie daj mi Panie błądzić po bezdrożach świata,
Podaj mi rękę Panie, bom jest człowiek grzeszny

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 22 sty 2013, o 16:40 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/P/PR ... aniec.html


Przede wszystkim w duchowej mocy słowa Bożego oraz w potędze wstawienniczej Matki Chrystusa, w duchowości Jej serca, które najowocniej odpowiedziało na miłość i wolę Boga. Matka Boża przyjęła Syna z wielkim otwarciem i zaangażowaniem. Maryja jest mistrzynią w rozważaniu słowa Bożego, wierności Mu, posłuszeństwie, polegającym na wcielaniu wiary w czyny. Różaniec oddaje bogactwo wiary Matki Bożej i jednocześnie odwołuje się do Jej nieustannego wstawiennictwa, które jest wyrażane w formule modlitewnej: ?Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci...?. Potęga tej modlitwy wynika z tego, że nieustannie odwołuje się do wielkiego cudu Wcielenia, do tego, iż ?Słowo ciałem się staje?. Jest to po prostu moc Bożego pragnienia, moc Jego słowa, moc Bożej prawdy wyrażającej się w całym misterium zbawczym, w jego poszczególnych etapach. Proszę zauważyć, że w różańcu nie tworzymy własnych formuł modlitewnych, lecz modlimy się Ewangelią, słowem Boga. Bazujemy na doświadczeniu wiary Kościoła, na jej mądrości. Przyjmujemy modlitwę kanoniczną, którą ustanowił w Kościele dominikański papież św. Pius V, a którą w 2002 r. poszerzył o tajemnice światła bł. Jan Paweł II. Możemy więc powiedzieć, że jest to modlitwa Piotrowa, modlitwa świętych papieży, którzy za św. Piotrem otrzymują od Pana Jezusa zapewnienie, że ?bramy piekielne nie przemogą?. Odmawiając różaniec, rozważamy słowo Boże, idziemy za Jezusem, by ze wszystkich etapów Jego życia i całego dzieła zbawczego wyciągnąć jak największe owoce dla świata. Moc tej modlitwy wynika z tego, że jest nieustannym przyjmowaniem Jezusa na wzór Maryi i - jak powiedział bł. Jan Paweł II - podążaniem za Chrystusem sercem Maryi, czyli sercem zaangażowanym, posłusznym, wiernym, gotowym do podjęcia każdej woli Bożej, aż do ostatecznego zwycięstwa.

Ta modlitwa ma naturę otwierającą na działanie Ducha Świętego. To przestrzeń bycia z Maryją i Duchem Świętym. To zgoda na otwieranie umysłów i serc na królestwo Boże, to nieustanny Wieczernik.

Często słyszy się opinię, że różaniec to ?klepanie zdrowasiek?. W jaki sposób przełamać ten niesprawiedliwy osąd? Jak ukazać niezwykłość płynącą z tej, zdawałoby się, szalenie prostej modlitwy?

Przez własne, dobre praktykowanie tej modlitwy, bo jej owoce z pewnością ujawnią się i będą na tyle czytelne, by zaprzeczyć powyższym teoriom. Często ludzie pyszni gardzą tą prostą formą duchowości i tymi, którzy ją praktykują. Owszem z różańca, tak jak ze wszystkiego, można zrobić karykaturę i kpinę. I są przypadki, że swoim niewłaściwym podejściem do tej modlitwy niektórzy wierzący dają argumenty do jej ostrej krytyki, uznania za prostacką. Wynika to jednak bardziej z antyświadectwa, ze złego rozumienia i przeżywania wiary, niż z samej natury różańca. Jakże często jednak wspomniani krytycy modlitwy różańcowej postponują ją także z innych względów. Szukają udziwnień, pomijając lub nie dowartościowując faktu prostoty Boga, Emanuela, który stał się człowiekiem, odrzucają mądrość duchowej prostoty kontemplacji tego cudu. Bagatelizują pragnienie Boga-Człowieka, którym jest chęć dzielenia z nami życia, objawiania się w naszej codzienności, jakże często aż do bólu prozaicznej. Zamykają się na bogactwo człowieczeństwa Chrystusa, które z powodu afirmacji cierpienia jako składnika naszego ziemskiego życia i uczynienia z niego narzędzia zbawienia wydaje się mało atrakcyjne. Tracą wrażliwość na Jego własny sposób objawiania się nam wszystkim. Nie doceniając prawdy o takim człowieczeństwie Syna Bożego, często brną jedynie w samo teoretyzowanie. Nie chcą pójść drogą doświadczenia Kościoła, a próbują nadać sobie samym poczucie wyższości i, satysfakcjonujący własny egoizm lub próżność, styl ponadprzeciętnej niezwykłości. Zatrzymują się na tym, a tak naprawdę oddalają od Boga i realiów swej egzystencji w kierunku wyimaginowanych ?galaktyk pseudo-mądrości?, nadzwyczajnych praktyk i form wyrazu swych duchowych oczekiwań, pragnień i przekonań. Niestety, stają się przy tym ofiarą takiej postawy. Tymczasem Jan Paweł II nie bał się różańcowej prostoty, różańcowej drogi za Jezusem i z Jezusem. Mówił, że prawdziwie owocne odmawianie różańca, to sytuowanie siebie w każdej z tajemnic, które rozważamy razem z Maryją. To nie tylko samo rozpamiętywanie, wspominanie, ale zaangażowane rozważanie wydarzeń z życia Chrystusa po to, by Go poznać i naśladować, by Jego misja przyniosła jak największe owoce, zaczynając od osobistego nawrócenia. Dobrze podejmowany i praktykowany różaniec formuje mocarzy duchowych, świadków Chrystusa - przemienia nasze serca na wzór serca Maryi. Upodabnia do tego serca, które najbardziej przyjmuje i odzwierciedla bogactwa Serca Jezusa.


http://www.opoka.org.pl/biblioteka/P/PR ... aniec.html

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 34 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!