Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  



Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 29 maja 2012, o 16:00 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6445
Nowenna do Najświętszej Eucharystii

źródło:
http://www.metanoeite.republika.pl/nowenna1.htm

Łaski ? obietnice

1. Obiecuję duszy, która czcić mnie będzie w Najświętszej Eucharystii i odmawiać tę nowennę oraz pokrewnym duszom z rodziny i znajomych, a także wszystkim, za których ofiarowana jest ta nowenna, wzrost świętości i pobożności oraz nawrócenie zatwardziałych grzeszników
2. Obiecuję wzrost powołań kapłańskich i zakonnych, gorliwych dusz powoływanych, które będą pełne miłości i ofiarności ? tej prawdziwej, świętej
3. Obiecuję odnowę duchową duchowieństwa w parafii oraz parafian
4. Obiecuję, że dzięki tej nowennie będzie pokonany szatan działający na osoby i miejsca, o które prosi w modlitwie odmawiający
5. Obiecuję, że dzięki tej nowennie będzie mogła być wyproszona zgoda w rodzinach i między osobami, które będą wymienione w intencji
6. Obiecuję specjalną ochronę na ostatnie dni
7. Obiecuję łaskę wierności w ostatnich czasach oraz łaskę zachowania siebie bez grzechu ciężkiego do końca!
8. Obiecuję łaskę rozpoznawania złych duchów działających na miejsca i osoby.



Nowenna składa się z modlitw odmawianych przez dziewięć dni: modlitwy wstępnej, zasadniczej na każdy dzień i modlitw na zakończenie nowenny (tu jest to, co ja podałem) Na koniec dołączam już istniejącą litanię do Najświętszej Eucharystii.

Obowiązkowe są: modlitwa wstępna, zasadnicza oraz litania i jedna z modlitw na zakończenie. Można odmawiać wszystkie, a także te modlitwy, które są zawarte w książeczkach do nabożeństwa.
Nowennę do Najświętszej Eucharystii można odmawiać w dwojaki sposób.
Pierwszy zasadniczy: co dzień przez dziewięć dni po kolei,
drugi: raz w miesiącu w wybranym dniu przez dziewięć miesięcy (najlepiej w pierwszą sobotę miesiąca) ? będzie to wtedy tzw. wielka nowenna. Jeżeli cały naród będzie odmawiać tę nowennę, to szybko nastąpią korzystne zmiany na lepsze.

Chcę, aby wszyscy odmawiali tę nowennę, a razem z nią koronkę do Najświętszej Eucharystii, którą można też odmawiać oddzielnie.
Przez tę koronkę będzie można wyprosić sobie i najbliższym wiele łask, a szczególnie łaskę zgody, Miłości Bożej oraz łaskę opieki Bożej przed skutkami pułapek szatana.



Nowenna do Najświętszej Eucharystii

Modlitwa wstępna

O, najsłodszy Jezu, Boski Zbawicielu, prawdziwie obecny w tym Najświętszym Sakramencie! Ja nędzny grzesznik przepraszam Ciebie, mojego Zbawiciela i Odkupiciela za wszystkie moje i innych grzechy. Matko Boża, proszę Cię, pomóż mi dobrze odprawić tę nowennę i dozwól, bym mógł/a/ pod Twoją opieką i za Twoim pośrednictwem doskonale wypełniać Wolę Bożą i pokonać szatana działającego na mnie i na bliźnich Panie Jezu, Boski Zbawicielu, bardzo Ciebie kocham/my/ i pragnę/my/ wypełniać tylko Twoją Wolę. Wyrzekam się więc mojej woli i poprzez przeczyste Ręce Najświętszej Matuchny oddaję się Ci na przepadłe na całą wieczność, bezgranicznie i do końca. Niech Twoja Wola będzie moją wolą. Ty i Twoja Najświętsza Mama wiecie czego mi potrzeba.

Proszę więc, o udzielenie łaski ..............................................
./ tu wymienia się swoją oraz wspólną intencję/

Proszę Ciebie Panie Jezu wysłuchaj moich próśb i błagań, ale o Panie proszę nie pozostawiaj mnie na pastwę woli szatana i niech się stanie Twoja Wola, nie moja. Nie jak ja, lecz jak Ty chcesz. Dozwól, o Panie, poprzez tę modlitwę - nowennę uzyskać potrzebne łaski do dobrego życia w tych czasach apokaliptycznych, w których żyjemy. Dopomóż, o Panie, abym mógł wytrwać w świętości życia i abym nie popełnił już nigdy grzechu ciężkiego. Daj świętość moim najbliższym i tym, za których Ciebie proszę. Naucz mnie dobrze, gorliwie się modlić. Spraw, bym zawsze oddawał najgłębszą cześć Twej Świętej Obecności w Najświętszym Sakramencie. Proszę Ciebie, o Panie, dla mnie i wszystkich ludzi na całym świecie o łaskę głębokiej czci Najświętszego Sakramentu. Spraw, o Panie, aby wszyscy ludzie przyjmowali Twoje Święte Ciało godnie według Twojej Woli na klęcząco i do ust. Proszę, o Panie, aby ta nowenna przyniosła wiele potrzebnych łask, o które Ciebie Boga Żywego pokornie proszę. Oddal, o Panie przez tę nowennę szatana, który często znieważa Twoją Świętą Obecność w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. Proszę Ciebie, o Jezu, o rozwój świętości, Bożej Miłości, głębokiej pokory. Naucz mnie Jezu słuchać Ciebie i wypełniać wszystko, o co poprosisz. Naucz mnie kochać innych prawdziwą Bożą miłością ? taką, jaką Ty Sam kochałeś i kochasz nas oraz doskonale wypełniać Wolę Ojca Przedwiecznego tak, jak wypełniasz ją Ty Panie Jezu składam Ci stokrotne dzięki za wszelkie dotąd otrzymane łaski. Amen



Pierwszy dzień nowenny

O, Panie pełen Miłosierdzia, proszę Cię o nawrócenie grzeszników oraz wzrost świętości mojej i bliźnich.

Kochany, słodki Panie Jezu, ja nędzny grzesznik proszę Ciebie, Mojego Zbawiciela i Odkupiciela, o łaskę nawrócenia wszystkich biednych grzeszników. Najświętsze Eucharystyczne Serce mojego Zbawcy i Boga, daj łaskę wzrostu świętości w życiu codziennym. Udziel daru Bożej Miłości i umiłowania nade wszystko Najświętszej Eucharystii. Niech miłość do Twej Świętej Obecności stale kwitnie w moim sercu. Spraw, o Panie Jezu cud, żeby w każdym sercu nastąpił wzrost miłości do Najświętszej Eucharystii, a nade wszystko w sercach Twoich kapłanów, by stali się oni świętymi i bardzo gorliwymi w swojej świętej posłudze, pociągając za sobą do świętości wiele dusz. O, Panie daj mi oraz wszystkim ludziom, a szczególnie młodym dziewczętom i chłopcom łaskę życia w świętej czystości.

Panie Jezu ześlij na wszystkich Ducha Świętego, aby udzielił swych przemożnych łask i darów wraz z owocami oraz wzmocnił we wszystkich cnoty boże, wiarę niezrównaną, nadzieję nieskończoną i nieobłudną miłość Bożą. Daj prawdziwą świętość życia do końca.


Drugi dzień nowenny

Najukochańszy i słodki Panie Jezu, ja nędzny grzesznik pokornie proszę Twój Święty i Wielki Majestat o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Spraw, o Panie, niech w wielu sercach młodych chłopców zamieszka Twój cichy i pokorny głos: ?Pójdź za Mną? Powołaj wielu do stanu kapłańskiego, obdarowanych przez Ciebie Duchem Świętym i daj im łaskę, aby byli świętymi kapłanami. Daj też, o Panie, łaskę powołania zakonnego dla wielu młodych chłopców i dziewcząt, tak, aby stali się wzorem cnót życia chrześcijańskiego oraz wzorem zachowania ogromnej pokory, posłuszeństwa Bogu, prawdziwej czystości duszy i ciała oraz życia w duchu świętego ubóstwa. O, słodki Panie Jezu, proszę Ciebie, daj łaskę świętości, prawdziwej miłości oraz roztropnej pokory wszystkim kapłanom

świata. Oby każdy z nich mógł postępować w cnocie pokornej pobożności i był niestrudzony w posługiwaniu dla Twojej większej chwały. O Jedyny Zbawco, spraw, aby wszyscy kapłani jak najgodniej sprawowali Najświętszą Ofiarę, godnie piastowali i rozdawali Twoje Święte Ciało. Wszystkim kapłanom, zakonnicom i zakonnikom wlej miłość do Najświętszego Sakramentu i spraw, aby Eucharystia stała się ich głównym źródłem siły duchowej. Naucz kapłanów, dając im siłę przekonywującej argumentacji w nawracaniu ? takich słów, które wstrząsną zatwardziałymi duszami. Amen.


Trzeci dzień nowenny

Bądź uwielbiony, mój Panie i Królu. Dziś proszę Cię o odnowienie duchowe w parafii i w moim najbliższym otoczeniu. Proszę Ciebie, najmilszy i słodki Odkupicielu, o świętych kapłanów w mojej parafii. Spraw, o Zbawco, by mój proboszcz stawał się coraz bardziej święty. Pomóż mu dobrze i roztropnie kierować parafią, którą z Twojej Woli prowadzi, dbając o powierzony jego opiece lud Boży oraz mienie. Spraw, o Panie, aby rozpalał on pobożność w parafii i dbał o cześć Pana Jezusa, Matki Bożej i Świętych. Proszę Cię też, o Panie, o świętych wikariuszy, którzy pomagaliby swemu proboszczowi w prowadzeniu ludu Bożego i dobrze nauczali podstaw wiar na kazaniach i katechezach. Spraw, o Jezu, aby młodzi nasi kapłani byli gorliwi w posłudze kapłańskiej i rozwijali swoją duchowość tak, aby w przyszłości stali się dobrymi proboszczami. Niech nie zaprzątają im głowy troski życia codziennego. Spraw więc, aby mogli godnie żyć i w spokoju wypełniać powierzone obowiązki. Proszę Cię Panie, również za organistę, aby wypełniał dobrze swoją funkcję. Dopomóż mu dając talent i łaskę, aby dobrze prowadził śpiew w kościele i świecił przykładem pobożnego życia. O słodki Jezu, proszę Cię za kościelnym. Spraw, by jako święty człowiek dobrze wypełniał swoje obowiązki. Daj, o Panie Jezu, dobrych ministrantów i lektorów, by jako święci stale godnie służyli przy Ołtarzu, będąc dla innych przykładem w życiu codziennym.

Proszę Cię też, o Zbawco za parafian świeckich, by kierowani przez swoich kapłanów kochali Cię coraz bardziej ogarnięci pożerającym Ogniem Miłości Twojego Najświętszego Serca. Spraw, o Panie aby w parafii kwitła przez cały czas prawdziwa świętość życia w miłości, pokoju i pokorze. Amen.


Czwarty dzień nowenny

Proszę Cię, o Panie o wygnanie szatana z osób i miejsc, w których przebywa. Najmilszy, słodki Panie Jezu, wygoń i usuń szatana, który działa na mnie, a także na innych ludzi. Wygoń szatana działającego na..................... /wymienić na kogo/

Proszę, o najdroższy Zbawicielu, abyś przegnał szatana z miejsca, w którym działa, a szczególnie wygoń go z ............... /wymień z którego miejsca/

Pokornie proszę, Panie Jezu, wyślij Swoich świętych Aniołów do wszystkich świątyń i spraw, aby przegnali z nich wszystkich szatanów udaremniając zgubne ich działanie na kogokolwiek. Spraw też, aby nikt więcej nie odważył się znieważać Ciebie w Najświętszym Sakramencie Wygoń szatana z naszych rodzin, zakładów pracy i kraju.



Niech będzie wolne od wpływów demona całe duchowieństwo, przynajmniej w naszej Ojczyźnie. Proszę Ciebie, o Chryste, o wyrzucenie szatana modernizmu z Kościoła. Niech nie działa na nikogo, a przynajmniej na ................. /wymienić na kogo/ Amen.


Piąty dzień nowenny

Dziś proszę Cię, Panie Jezu, o zgodę w rodzinie i między osobami ......................... /wymienić jakimi/

Najukochańszy, słodki Zbawicielu, proszę Ciebie o zgodę w mojej całej rodzinie. Spraw, aby odszedł na zawsze szatan niezgody działający na moją rodzinę. Oby zapanowała w niej święta zgoda i wzajemna miłość, a gorliwa cześć do Najświętszego Sakramentu stała się fundamentem jedności. Zagaś, o Panie, wszelkie rodzinne spory i waśnie, zapal wszystkich w rodzinie świętą gorliwością.
Proszę Cię, o mój Boże pogódź wszystkie kłócące się osoby, a szczególnie ...................... /wymień jakie to osoby/

Ześlij Bożego Anioła Pokoju, aby zadziałał i pogodził ich. Spraw, o Panie, niech pokora i zgoda na zawsze zapanuje w ich sercach. Niech nigdy powodem jakiegokolwiek sporu nie będzie Najświętszy Sakrament. Spraw, o Królu Miłosierdzia, niech święta zgoda zapa­nuje we wszystkich ludzkich sercach, a szatan niezgody nigdy do nich nie powróci. Amen.


Szósty dzień nowenny

Proszę Cię, o Dobry Pasterzu, o łaskę specjalnej ochrony na te ostatnie dni Apokalipsy, o ochronę Najświętszego Sakramentu i jego czci. O Królu Chwały, proszę Ciebie, ześlij dodatkowych Aniołów do mojej obrony. Niech Aniołowie pomo­gą osłonić mnie przed oczami szatanów, aby mnie nie widzieli i nie szkodzili w moich dobrych praktykach poboż­ności. Proszę Cię, ześlij odpowiednią liczbę Aniołów do obrony Najświętszego Sakramentu i jego czci. Oby Najświętszy Sakrament zawsze był godnie czczony i nigdy nie znieważany! Spraw to, Władco nieogarniony. Amen.


Siódmy dzień nowenny

W tym dniu, proszę Cię, kochany Królu i Panie, abyś w tych ostatnich czasach udzielił mi oraz wszystkim najbliższym łaski zachowania wierności wobec Ciebie i Twoich posłańców oraz łaski wypełnienia wszystkich Twoich poleceń i rozkazów do końca. O, najmilszy Panie Jezu, ja nędzny grzesznik proszę Ciebie o łaskę ? dar wytrwania bez żadnego grzechu ciężkiego do końca życia. Spraw, abym rozwijał świętość w moim życiu. Naucz mnie Swojej ogromnej pokory i miłości. Amen.


Ósmy dzień nowenny

W dniu dzisiejszym proszę Cię Królu Boleści, Niepokalany Baranku o łaskę rozpoznawania złych duchów działających na miejsca, osoby i ludzi. Proszę Ciebie, Boski mój Zbawco, o ten wielki dar, abym wiedział, jaki duch jest w kim. Spraw, abym rozpoznawał złego ducha działającego na drugiego człowieka, aby w ten sposób uniknąć wszelkich podstępów i zasadzek demona. Spraw także, o dobry Jezu, abym mógł rozpoznawać miejsca, na które działa zły duch i naucz mnie pokonywać rozpoznanego szatana. Niech pomocą i siłą w walce z duchami ciemności zawsze będzie Twoja Najświętsza Eucharystyczna Obecność. Proszę, o Panie, abym mógł pokonać szatana dostępnymi mi środkami. Tak, aby w demaskowaniu szatan nie mógł ukryć przede mną swojego podstępu i nigdy nie przezwyciężył zapory Twej Świętej Obecności, Zwycięzco piekła. Amen.


Dziewiąty dzień nowenny

Dziś proszę Ciebie, o najukochańszy Panie Jezu, o Twoje łaski dla mnie i ludzi, za których zanoszę prośby. Kochany, słodki Zbawicielu obecny w Najświętszej Eucharystii, bardzo Cię proszę o wysłuchanie moich próśb, abym był zawsze gorliwy w wierze i miłości do Ciebie, wiekuistego Boga oraz mojego bliźniego. Udziel mi łaski, o którą Ciebie pokornie proszę. Nawróć, o Panie biednych, zatwardziałych grzeszników i spraw, aby skruszeli nawet ci, którzy skamienieli swej zapalczywości. Daj, o Panie nawrócenie cudzołożącym, oszustom, pijakom oraz wszystkim ciężko grzeszącym. Nawróć, o Panie, tych biednych grzeszników, którzy sami nigdy nie podźwigną się z upadku. Spraw, o Chryste aby małżonkowie w mojej parafii i kraju byli sobie wierni oraz dbali o siebie i dzieci, pilnie wychowując ich w głębokiej czci Najświętszego Sakramentu. Sam człowiek nic nie może uczynić, bo jest bezsilny i słaby, osłabiony też atakami szatana ? złego ducha. Ty, o Panie tak umiłowałeś ludzi, że poświęciłeś Siebie jako żertwę ofiarną za wszystkie grzechy i wszystkie zniewagi od początku świata po jego ostatni koniec. Wysłuchaj, o Panie wszystkich próśb i błagań, które zanoszę do Ciebie. Amen.




*Modlitwy na zakończenie nowenny

Modlitwa

O, dobry i najsłodszy Jezu, oto ja, największy grzesznik ? stoję w pokorze przed Twoim Obliczem i proszę Ciebie, Boga Żywego i prawdziwego o wysłuchanie wszystkich próśb jakie w tej nowennie zanoszę. Dziękuję Ci Panie, za wszelkie dobro, za wszelkie dobro, za wszystkie łaski, które kiedykolwiek udzieliłeś mi w Swojej dobroci. Spraw, o Panie, abym był zawsze gorliwy w miłości i w wierze, oraz dbał niestrudzenie teraz i zawsze o cześć Najświętszego Sakramentu. Amen


Modlitwa

Nasz Obrońco, który w Swojej dobroci zechciałeś zostawić Swoje Święte Ciało jako Świętą obecność i nieodzowną pomoc i Królewski Dar, spraw, aby poprzez Twoje Najświętsze Ciało i Twoją Najświętszą Krew mogły być udzielone łaski do obrony nas biednych grzeszników przed zakusami i atakami złych duchów. Proszę Ciebie Jezu o siłę duchową i siłę ciała, na ile to będzie konieczne w mojej działalności poświęconej Tobie i bliźnim. Amen

Modlitwa

O, najmilszy Odkupicielu, cichy Baranku, którego prowadzą na rzeź, naucz mnie cierpliwości w znoszeniu cierpień, które w swojej dobroci zechciałeś na mnie dopuścić. Dziękuję Ci za te drobne krzyżyki, dzięki którym w małym procencie mogę Ci pomóc w zbawieniu dusz. Spraw, o Panie, aby ani jedna dusza nie poszła na zatracenie. a przynajmniej proszę o to, abyś jak najwięcej dusz uratował od wiecznego potępienia. Niech cześć do Najświętszego Sakramentu pomoże uratować jak największą ilość dusz. Amen.


Modlitwa

Matko Bożej Miłości, ukochana Maryjo, proszę Ciebie, pomóż mi uczcić Twojego Boskiego Syna stale obecnego w Najświętszym Sakramencie. Proszę, aby wzrastała w nas taka sama miłość, jaką Ty posiadasz. Naucz nas Matuchno, wierzyć tak, jak Ty wierzyłaś i kochać Twojego Boskiego Syna ogromną, Bożą, nieskończoną Miłością. Naucz nas, Matko, Swojego zawierzenia w wypełnieniu Woli Bożej do końca, abyśmy zawsze mówili: niech się stanie według Twojej

Naucz nas Matuchno, prawdziwej czci i oddania Twemu Boskiemu Synowi obecnemu w Najświętszej Eucharystii. Matko Boża, Panie Jezu Chryste, ja nędzny grzesznik chcę Wam pomóc zbawiać świat przez odbijanie szatanowi dusz, które idą na wieczne potępienie. Mój Mistrzu, chcę być święty. Pomóż mi być wiernym Tobie do końca. Amen



Na zakończenie nowenny przed litanią odmawia się jeden dziesiątek Różańca Świętego i trzy razy Chwała Ojcu jako podziękowanie za już udzielone łaski.

:arrow: LITANIA DO NAJŚWIĘTSZEJ EUCHARYSTII - viewtopic.php?f=60&t=47220

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!