Forum DDN - Drogowskazy do Nieba.

  



Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Autor Wiadomość
Post: 27 paź 2011, o 20:54 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (do odmawiania na zwykłej cząstce różańca)

Na początku
Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje, przyjdź królestwo Twoje, bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i odpuść nam nasze winy jako i my od- puszczamy naszym winowajcom i nie wódź nas na pokuszenie, ale nas zbaw ode złego. Amen.

Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

Wierzę w Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, i w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego, który się począł z Ducha Świętego, narodził się z Maryi Panny, umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion. Zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał. Wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga Ojca wszechmogącego. Stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, Świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen.

Na dużych paciorkach (1 raz)
Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.

Na małych paciorkach (10 razy)
Dla Jego bolesnej męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Na zakończenie (3 razy)
Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny zmiłuj się nad nami i nad całym światem.

-----------------
Imprimatur:
kard. Franciszek Macharski
metropolita krakowski
Kraków, 16 lutego 1980

:idea:

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 22 mar 2012, o 14:19 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
źródło i opis tej jednej z największych Modlitw jakie otrzymaliśmy od Boga

http://ostrzezenie.wordpress.com/koronk ... ia-bozego/


Koronkę można odmawiać na zwykłej cząstce Różańca.

Obrazek


Na początku:


(1) Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje, przyjdź Królestwo Twoje, bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi. Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom i nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zbaw ode złego. Amen.

(2) Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

(3) Wierzę w Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, i w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego, który się począł z Ducha Świętego, narodził się z Maryi Panny, umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion. Zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał. Wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga Ojca wszechmogącego. Stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych. Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny. Amen.

Na dużych paciorkach (1 raz):

(4) Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.

Na małych paciorkach (10 razy):

(5) Dla Jego bolesnej Męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Na zakończenie (3 razy):

(6) Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny zmiłuj się nad nami
i nad całym światem.




KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
(DZIENNICZEK św. siostry Faustyny)

?Na drugi dzień w piątek 13.IX.1935.


Wieczorem, kiedy byłam w swojej celi, ujrzałam Anioła, wykonawcę gniewu Bożego. Był w szacie jasnej z promiennym obliczem, obłok pod jego stopami, z obłoku wychodziły pioruny i błyskawice do rąk jego, a z ręki jego wychodziły i dopiero dotykały ziemi. Kiedy ujrzałam ten znak gniewu Bożego, który miał dotknąć ziemie, a szczególnie pewne miejsce, którego wymienić nie mogę dla słusznych przyczyn, zaczęłam prosić Anioła, aby się wstrzymał chwil kilka, a świat będzie czynił pokutę. Jednak niczym prośba moja była wobec gniewu Bożego. W tej chwili ujrzałam Trójcę Przenajświętszą. Wielkość Majestatu Jego przeniknęła mnie do głębi i nie śmiałam powtórzyć błagania mojego. W tej samej chwili uczułam w duszy swojej moc łaski Jezusa, która mieszka w duszy mojej; kiedy mi przyszła świadomość tej łaski, w tej samej chwili zostałam porwana przed Stolice Bożą. O, jak wielki jest Pan i Bóg nasz i niepojęta jest świętość Jego. Nie będę się kusić opisywać tej wielkości, bo niedługo ujrzymy Go wszyscy jakim jest. Zaczęłam błagać Boga za światem słowami wewnętrznie słyszanymi. Kiedy się tak modliłam, ujrzałam bezsilność Anioła i nie mógł wypełnić sprawiedliwej kary, która się słusznie należała za grzechy. Z taką mocą wewnętrzną jeszcze się nigdy nie modliłam. Słowa, którymi błagałam Boga są następujące: Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa za grzechy nasze i świata całego; dla Jego bolesnej Męki miej Miłosierdzie dla nas.

Na drugi dzień rano, kiedy weszłam do naszej kaplicy, usłyszałam te słowa wewnętrznie: Ile razy wejdziesz do kaplicy, odmów zaraz tę modlitwę, której cię nauczyłem wczoraj. Kiedy odmówiłam tę modlitwę, usłyszałam w duszy te słowa: Modlitwa ta jest na uśmierzenie gniewu mojego, odmawiać ją będziesz przez dziewięć dni na zwykłej cząstce różańca w sposób następujący: najpierw, odmówisz jedno ?Ojcze Nasz? i ?Zdrowaś Maryjo?, i ?Wierzę w Boga?, następnie na paciorkach ?Ojcze Nasz? mówić będziesz następujące słowa: Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzechy nasze i świata całego; na paciorkach ?Zdrowaś Maryjo? będziesz odmawiać następujące słowa: Dla Jego bolesnej męki miej miłosierdzie dla nas i świata całego. Na zakończenie odmówisz trzykrotnie te słowa: Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem? (Dz. 474-476).

?Odmawiaj nieustannie tę koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesznikom jako ostatnią deskę ratunku; chociażby grzesznik był najzatwardzialszy, jeżeli tylko raz zmówi tę koronkę, dostąpi łaski z nieskończonego miłosierdzia mojego? (Dz. 687).

?O, jak wielkich łask udzielę duszom, które odmawiać będą tę koronkę, wnętrzności miłosierdzia mego poruszone są dla odmawiających tę koronką. Zapisz te słowa, córko moja, mów światu o moim miłosierdziu, niech pozna cała ludzkość niezgłębione miłosierdzie moje. Jest to znak na czasy ostateczne, po nim nadejdzie dzień sprawiedliwy. Póki czas, niech uciekają się do źródła miłosierdzia mojego, niech korzystają z krwi i wody, która dla nich wytrysła. O dusze ludzkie, gdzie się schronicie w dzień gniewu Bożego? Uciekajcie teraz do źródła miłosierdzia Bożego.? (Dz. 848).

OBIETNICA ŁASKI MIŁOSIERDZIA
DLA KONAJĄCYCH


?Zapisz, córko moja, te słowa: Wszystkim duszom, które uwielbiać będą to moje miłosierdzie i szerzyć jego cześć, zachęcając inne dusze do ufności w moje miłosierdzie ? dusze te w godzinę śmierci nie doznają przerażenia. Miłosierdzie moje osłoni je w tej ostatniej walce?
Córko moja, zachęcaj dusze do odmawiania tej koronki, którą ci podałem. Przez odmawianie tej koronki podoba mi się dać wszystko, o co mnie prosić będą. Zatwardziałym grzesznikom, gdy będą ją odmawiać, spokojem napełnię dusze, a godzina ich śmierci będzie szczęśliwa. Napisz to dla dusz strapionych: Gdy dusza pozna ciężkość swych grzechów, gdy się odsłoni duszy cała przepaść nędzy, w jakiej się pogrążyła, niech nie rozpacza, ale z ufnością niech się rzuci w ramiona mojego miłosierdzia, jak dziecko w objęcia ukochanej matki. Dusze te mają pierwszeństwo do mojego litościwego serca, one mają pierwszeństwo do mojego miłosierdzia. Powiedz, że żadna dusza, która wzywała miłosierdzia mojego, nie zawiodła się, ani nie doznała zawstydzenia. Mam szczególne upodobanie w duszy, która zaufała dobroci mojej. Napisz: Gdy tę koronkę przy konających odmawiać będą, stanę pomiędzy Ojcem, a duszą konającą nie jako Sędzia sprawiedliwy, ale jako Zbawiciel miłosierny? (Dz. 1540-1541).

?Każdą duszę bronię w godzinie śmierci, jako swej chwały, która odmawiać będzie tą koronkę albo przy konającym inni odmówią ?jednak odpustu tego samego dostępują. Kiedy przy konającym odmawiają tą koronką, uśmierza się gniew Boży, a miłosierdzie niezgłębione ogarnia duszę, i poruszą się wnętrzności miłosierdzia mojego, dla bolesnej męki Syna mojego.? (Dz. 811).

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 28 maja 2012, o 23:34 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
Film . Polecam.
Wspólna modlitwa.

http://www.youtube.com/watch?v=UiriyUXFy-c

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 4 gru 2012, o 17:07 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
Akty strzeliste


Akty strzeliste są to krótkie, a niekiedy bardzo krótkie akty modlitwy, które kierujemy do Boga lub świętych, ze szczególnym zaangażowaniem wiary i uczucia.

Jako przykład aktów strzelistych mogliśmy zapamiętać to, co w dawnych katechizmach nazywano aktem wiary (?Wierzę w Ciebie Boże żywy...?), żalu, nadziei i miłości. Ale aktem strzelistym jest zwykle każda krótka osobista modlitwa, która rodzi się w nas spontanicznie, jako poruszenie serca ku modlitwie, często pod wpływem jakiejś sytuacji, w której się znajdujemy. Zatem aktami strzelistymi mogą być zarówno formuły modlitewne będące powszechnie w użyciu, wzięte z Pisma św. (?Panie, ratuj?), np. z Psalmów (?Pan mym Pasterzem?), z litanii (?Duchu Święty, Boże, zmiłuj się nad nami?) od świętych i objawień Bożych (?Jezu, ufam Tobie?), jak i modlitwy na tyle indywidualne i spontaniczne (np.: ?Jezu, kocham Ciebie?; ?Panie, pomóż mi?), że nie wyrażają modlitw o stałej formie czy treściach.



Słynne Akty strzeliste:

?Panie Jezu Chryste, Synu Boga, Zbawicielu zmiłuj się nade mną, grzesznym.?

?Panie Jezu Jezu cichy i pokornego serca uczyń serca nasze według serca Twego.

?O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami którzy się do Ciebie uciekamy? - objawione - Św. Katarzyna Labourne

?Przyjdź Duchu Święty, przyjdź dzięki potężnemu wstawiennictwu Niepokalanego Serca Maryi, Twojej Umiłowanej Oblubienicy.? - objawione - Ks. Stefano Gobbi, Vassula Ryden

?Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, obdarz nas pokojem?

?Któryś za nas cierpiał rany Jezus Chryste zmiłuj się nad nami?

?Jezu, Maryjo, kocham Was, ratujcie dusze!? - objawione - s.Konsolata Betrone

Najświętsze Serce Jezusa zmiłuj się nad nami.

Serce Jezusa włócznią przebite zmiłuj się nad nami.

Matko Niebieska Zwycięska Królowo świata, ukaż Twą moc - objawione - s. Maria Natalia

Niech będzie uwielbione Imię Maryi, Dziewicy i Matki! - s.Medarda

O, Matko Pięknej Miłości, módl się za nami i spraw, aby serca nasze gorzały miłością! - s. Medarda

O MÓJ JEZU, MIŁOSIERDZIA PRZEZ TWOJĄ BOLESNĄ MĘKĘ! - s. Medarda




Na podstawie objawienia Kunegundy Siwiec :

Ojcze Niebieski Jahwe, ofiarowuję Ci zasługi, krew i łzy Syna Twego Jezusa dla zbawienia dusz od piekła.
Ojcze Niebieski Jahwe, ofiarowuję Ci Krew Najświętszą Syna Twego Jezusa i Jego łzy oraz boleści i łzy Matki Jego Maryi, za nawrócenie grzeszników.
Ojcze Niebieski Jahwe, ofiarowuję ci Miłość wzgardzoną, łzy Jezusa przez Matkę Jezusa dla wyjednania miłosierdzia.
Ojcze Niebieski Jahwe, ofiarowuję Ci Krew Syna Twego Jezusa za konających i za cały świat.




Akty strzeliste Papieża Jana XXIII (?Dziennik Duszy?) :

- ?O Maryjo najpokorniejsza, spraw bym się do ciebie upodobnił?

- ?O Jezu, O Maryjo, wiecie przecież, że was kocham?

- ?O mój Jezus miłosierdzia?

- ?Matko Niepokalana, dopomóż mi?

- ?Jezus zmiłuj się nade mną?

- ?Jezu, Maryjo, bądźcie mi zbawieniem !?

- ?O Pani moja zbaw mnie?

- ?Jezus, Maryjo, Józefie, kocham was, chcę dla was żyć, dla was cierpieć i dla was umrzeć?

- ?Boże bądź miłościw mnie grzesznemu?

- ?Serce Jezusa gorejące miłością ku nam, rozpal serca nasze miłością ku Tobie?

- ?O Jezu uczyń mnie godnym wielbienia Ciebie?

- ?O Jezu, nadzieją moją i ucieczką moją Ty jesteś? ? Ps 30:4

- ?O Jezu, o Maryjo, strzeżcie mnie bym się nigdy od was nie oddalił?

- ?O dobry Jezu, Ty wiesz, ty wiesz, że pragnę cię kochać?

- ?Daj mi tylko miłość ku tobie i łaskę swoją a dość będę bogaty i niczego więcej nie pragnę?

- ?Jezu cichy i serca pokornego uczyń serce moje według serca twego?

- ?O dobry Jezu, wspieraj mnie ! Maryjo, Maryjo okaż mi się Matką?

- ?Jezu nadziejo duszy stęsknionej, wspomnij na mnie?

- ?O Jezu, o Maryjo, niech tęskni i rozpływa się dusza moja?

- ?O dobra Matko, Mistrzyni pokory, spraw bym stał się podobnym do Ciebie?

- ?O Jezu spraw bym był pokorny?

- ?O Maryjo Panno najpobożniejsza daj umysłowi memu skupienie?




źródło: http://www.duchprawdy.com/aktystrzeliste.htm

WERSJA DO DRUKU - A4 media/Akty-strzeliste.pdf

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 4 kwie 2013, o 12:50 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
Koronka do Bożego Miłosierdzia - video

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... wMa-ZMKfWc

https://www.youtube.com/watch?v=arpkV4PSm3I

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Post: 21 mar 2021, o 19:21 
Offline
1000p
1000p

Rejestracja: 28 gru 2006, o 10:35
Posty: 6446
+

_________________
+ Z Bogiem i Maryją.


Na górę
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Przejdź do:  
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.
Czytając to Forum DDN, wyrażam swoją Miłość do Maryi i Jezusa Chrystusa, wierząc w Jego Wszechmoc i Miłosierdzie.

"Od Prawdy zależy przyszłość naszej Ojczyzny" - święty Jan Paweł II

Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy Jezu Ufam Tobie!